Резултати от 1 до 11 от общо 11

FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #1

    FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Трябва да избера между тези два евтини лаптопа :
    Fujitsu Siemens* Amilo 2030 : http://notebook.bg/notebooks-details.php?Target=79
    или
    Acer Travelmate 2410 : http://notebook.bg/notebooks-details.php?Target=228

    Кой ще ми препоръчате?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Зависи от коя фирма ще купуваш Стига да не е от JAR . Там понятието гаранция е разтегливо и по марсиански обяснимо.
    Питай на лични -M-r Techno

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410


    @kris11, темата Jar май е на път да стане като "краставицата" на Мирча Кришан (по-младите сигурно даже не се сещат за какво говоря). Все пак ако опита на MrTECHNO е с лаптопи от въпросната фирма, забележката ти е полезна.

    По темата: За мен Fujitsu Siemens "води" откъм интерфейсите, особено с вградения wireless - никак не е без значение. Разликите в останалите показатели са незначителни и се компенсират взаимно. Освен това ползвам Fujitsu Siemens (е, не е точно този модел) и съм доволен.

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    И аз на Fujitsu-siemens злагам, ама като гледам тези модели, нито един от двата няма да ти върши по-голяма работа от преносима пишеща машина !!!

    Два съвета от мен:

    1. Вземи си лаптоп с вградена безжична мрежова карта.
    2. Вземи си лаптоп с оригинален Уиндоус било то и XP Home !!

    Малко повече ше се изръсиш, ама вярвай ми, много грижи ще си спестиш после

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #5

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    благодаря за мненията*
    лаптопа не е за мен а за един адвокат, който действително ще го ползва за пишеща машина основно.
    за това търсим най-евтиното, но все пак ново. щото в Qvantservise има в момента едни Dell-ве, с centrino чипсет, 512МБ, WiFi , Tv-out (горните нямат!), с Dvd-rom za $570.
    но само с 3 мес. гаранция а за него гаранцията е наи-важна

    както и да е...
    днес чакам да видя дали ще дойдат FCS, ако не - взимам* Acer-а и толкова

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #6

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    2. Вземи си лаптоп с оригинален Уиндоус било то и XP Home !!

    Малко повече ше се изръсиш, ама вярвай ми, много грижи ще си спестиш после
    какво имаш предвид? че ще имам проблеми при инсталирането на Windows ли?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Цитат Първоначално публикувано от bobybc
    какво имаш предвид? че ще имам проблеми при инсталирането на Windows ли?
    За да нямаш проблеми като се разнася и при евентуална проверка за лицензирана ОС

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    За да нямаш проблеми като се разнася и при евентуална проверка за лицензирана ОС
    Toва е едно на ръка и то доста важно, не само заради легалността ами и пълния пакет с ъпдейти за него, за драйверите и тн. !!
    Второ, по принцип лаптопите вървят с много ЦДта с драйвери и допълнителен софт. Защото те са доста по различни от настолните ПЦта Това също е доста голям плюс за да си нямаш главоболия после.

    Пак ти казвам - не търсете най-ефтиното. Специално при лаптопите, всяка една спестявка в последствие излиза доста солено и носи главоболия само !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Взимай фуджицу без да се замисляш, първо е с 24 месеца гаранция, второ е по наточен - защото ейсър мъкар и хубава марка, нещо се отпуснаха напоследък и лежат на стари лаври....
    Има и места където може да го вземеш без ДДС !!!! или ще платиеш 1/4 от него , демек 5 процента

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #10

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    Цитат Първоначално публикувано от bobybc
    благодаря за мненията*
    лаптопа не е за мен а за един адвокат, който действително ще го ползва за пишеща машина основно.
    за това търсим най-евтиното, но все пак ново. щото в Qvantservise има в момента едни Dell-ве, с centrino чипсет, 512МБ, WiFi , Tv-out (горните нямат!),* с Dvd-rom za $570.
    но само с 3 мес. гаранция а за него гаранцията е наи-важна

    както и да е...
    днес чакам да видя дали ще дойдат FCS, ако не - взимам* Acer-а и толкова
    Гаранцията на лаптопи в БГ е толкова скапана, че да не ти се случва да опреш до нея. Абсолютно няма никакво значение от коя фирма ще купиш дадена марка лаптоп...обикновенно вносителите са 1-2 и при повреда...сервизната база е една и съща. Личен опит - кажи едно голямо НЕ на Фуджитсу-Сименс-ите...сервизна база - нула...проверява се за прекъснат кабел и ако няма такъв...всичко се изпраща в Германия за ремонт....естествено искат ти целия лаптор, който тръгва по веригата и се губи 1-2-3-4-5 месеца докато се върне обратно при теб...Ако ти се случи това...аплайваш задължително за удължаване на гаранцията за срока в който лаптопа е бил в "сервиз"...Гръмне ли чипче обаче...реализираш "издухване" и ти показват фингър...впоследствие се пише тук там на английски ...и нещата се оправят, но с много нерви и време...всичко при моя ФС беше прекрасно докато му изпляска инверторната платчица на ТФТ-то...отказах да им давам лаптопа си и поисках да ми доставят платка, която да си платя....оказа се че НЕ МОГАТ...всичките тия красавци тук:

    http://www.fujitsu-siemens.bg/support/index.html

    наричани гордо "сервизна подръжка"

    след загуба на един два дни...безмислени технически дискусии...
    "-ама може лампата да ви е изгоряла откъде сте сигурен че е инветора" -
    "ами сигурен съм защото запалих лампата с друг инвертор от развален ТФт монитор, значи е здрава"...

    "трябва да ми изпратите лаптопа целия, защото контролера на лампата пази кодове и информация за режима на работа"
    "ехо, приятел, тук не продавам краставици, контролера (чипа) е OZ961 NA O2Micro http://www.o2micro.com/products/prod_prodinvert.html l не пази никакви кодове а режимите се определят от пасивни елементи и нещо повече, той си е здрав а са сдали багажа мосфетките след него, които са закъсили изхода му и пляска бушончето на инвертора от 2А"

    и така бла бла бла...никой от тях не поема ангажимент и срок за ремонт...споменават се от 3-6 месеца...мъка, колко мъка има по света Господи....

    Да са живи и здрави Фуджитсу-Сименс Германия, които ме попитаха за адреса, поех си пощенските разходи и ми изпратиха въпросния инвертор....такива ми ти работи...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Re: FSC Amilo 2030 или Acer Travelmate 2410

    skynet, явно си попаднал на скапана фирма. На един авер АМИЛО D 8820, вече два пъти го носи на сервиза, верно с фабжрични дефекти, но му гоправиха първият, но сега ще се забавят малко докато му сменят видеото. Явно дъното не е в час нещо, и щом го оправят го шиткаме. Но исках да кажа, че има фирми и фирми. Поне тази сервиза е малко бавен, но си знаят работата. Не че ги защитавам, защото и тях ги мързи, трябва понякога да идеш 2-3 пъти за да им покажеш дефекта дето все ти казват, че му няма нищо на компа и т.н. Но по отношение на твоят случай, както казваш добре, че са Гермаците да оправят бъкиите на някой олигофрени тука.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Acer TravelMate 5740G на части
    От Chubi във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-14, 18:13
  2. Acer travelmate 5740G на части
    От Chubi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-12, 09:14
  3. Лаптоп Acer Travelmate 5740G
    От mutio във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-06-12, 22:30
  4. Продавам Acer Travelmate 4260, на части
    От S_Dimitrov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-12, 12:17
  5. Търся кутия за HDD на Acer Travelmate 730
    От _-^Pampi^-_ във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-04-06, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе