Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Свързване на Лаптоп с PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #1

    Свързване на Лаптоп с PC

    Здравейте,купих си лаптоп Тошиба L20-183,но не успявам да го свържа с настолното си ПС.И на двете ПС-та има LAN карти,свързвам ги с кабела за LAN карти /кроснат/ давам поредни IP-та ,въобще смятам,че правя всичко както трябва,но накрая няма резултат. Няма да споделям НЕТ,просто се мъча да прехвърлям файлове от едnото в другото PC. Моля за съвет! Благодаря!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Напиши по-конкретно какви адреси, маски и GW задаваш. Задаваш ли на двата компа да са в една работна група? Използва ли wizard-а за конфигуриране на мрежата?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    най-лесно
    освен поредни IP, задай IP-то на единия като Gateway & DNS
    ( пример :* Лаптопа* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *Компютъра
    IP :* * * * * *192.168.0.1* * * * * * * * * * * * * * * * * * *192.168.0.2
    Mask:* * * *255.255.255.0* * * * * * * * * * * * * * * * *255.255.255.0
    Gateway: 192.168.0.1* * * * * * * * * * * * * * * * * * *192.168.0.1

    DNS :* * * * 192.168.0.1* * * * * * * * * * * * * * * * * * *192.168.0.1

    Създай акаунти на двата компютъра* със същите имена като на предния* ( пример - лаптопа е със юзер 1 а компа със юзер 2 - на лапчето съдаваш втори акаунт с име 2 , а на компа втори акаунт с име 1 )
    освен това както каза @PAT Групата трябва да е еднаква и имената на компютрите да са различни от това на другия .

    Ако спазиш тези напътствия трябва да имаш мрежа на 100 % ( някой неща са излишни , но нищо не пречи да са там)

    Ако искаш да споделиш нет - трябва да шернеш ланкартата с интернет настройките и пак всичко както ти казах по-горе - Резултата е гарантиран !
    Успех !!! :good:

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    .........Ако искаш да споделиш нет - трябва да шернеш ланкартата с интернет настройките и* пак всичко както ти казах по-горе - Резултата е гарантиран !
    Успех !!! :good:
    и да имаш втора LAN-карта де...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #5

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    В интерес на истината не съм направил всичко необходимо явно! Нещо повече,дори незнам как да го направя /признавам си!!/ Примерно:
    Как да ги направя двете ПС-та в една група?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Цитат Първоначално публикувано от RoliS
    Как да ги направя двете ПС-та в една група?
    Start->Control Panel->System->Computer Name->кликаш Netowork ID-> отговаряш на въпросите ( не си в домейн )

    тъй или иначе не е нужно да сте в една и съща група за да обменяте файлове.
    напиши следното в Start->Run

    \\192.168.0.1 (<-- това е IP-то на другата машина.)

    и ще ти се отвори шаринг-а ма машината. евентуално ще пита за юзер. или въвеждаш някой от съществуващите или Start->Control Panel->Users->Enable Guest Account.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    My Computer -> десен бутон -> Properties -> системно меню Computer name , - > най долу в дясно имаш бутон Cange - > от там можеш да смениш и името и групата на компютъра - кръсти си я примерно proba *и после Ok, след това рестарт иби трябвало да си ги видиш ( да не забравиш да си шернеш и дисковете:
    My computer -> два клика с ляв бутон , ->Local Disk -> десен бутон - sharing and securiti -> от там излиза синия надпис които почва " if you understandt *the risk, but ******************** - ляв бутон на надписа - > по средата - Network sharing and securiti - > от там маркираш квадратчето " share this folder ot the network , и после и другото - което е alow network user to change my files ,- > Ок *и това е
    Но и на двата компютъра -( *Примера е за устройство - ти избираш дали да е C: , или D
    Това се прави щото пък няма да можеш да имаш достъп.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #8

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Благодаря на всички! Няма да мога да се справя сам.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #9

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    понеже и аз имам същия проблем, но дори и след всичко споменато да направя, пак няма ефект, искам да попитам дали е проблем ако МАС адресите на двата лан-а са еднакви?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Цитат Първоначално публикувано от MiSteR
    понеже и аз имам същия проблем, но дори и след всичко споменато да направя, пак няма ефект, искам да попитам дали е проблем ако МАС адресите на двата лан-а са еднакви?
    А? Теоритично всяка LAN-карта има собствен MAC...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Цитат Първоначално публикувано от MiSteR
    понеже и аз имам същия проблем, но дори и след всичко споменато да направя, пак няма ефект, искам да попитам дали е проблем ако МАС адресите на двата лан-а са еднакви?
    И аз опитвах,като преди това бях направил мак-адресите еднакви,за да мога само да сменям кабела на нета,и не можах да направя връзка м\ду лапа и компа,явно има нещо,което знаят само специалистите по мрежи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #12

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    И аз опитвах,като преди това бях направил мак-адресите еднакви,за да мога само да сменям кабела на нета,и не можах да направя връзка м\ду лапа и компа,явно има нещо,което знаят само специалистите по мрежи
    Влиза в пакетите...Така те филтруват и провайдерите...За съжаление режат и Internet connection sharing- ако имаш две мрежови карти на PC-то и искаш да хвърляш през втората на друго PC. Ама и това не е грижа.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #13

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Точно заради нет-а и аз съм им направил мас-а еднакви. Работи безотказно .
    Обаче сега се сещам, че бях пробвал с друга лан карта, в настолния комп и пак не стана. Най-многото, което постигнах е да видя пс-то на лаптопа, но не можех да влезна в него. Обратно на пс-то изобщо не се появяваше мобилката.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #14

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Дотук никъде не си написал с каква версия на Вин си?! Хоум, Про сървис пак 1, 2?
    Ако си със СП2 виж ка ти са настроени стените на системите. Понякога и те са проблем. Имаш ли разрешени шеринги за да можеш да влизаш в съответните устройства?
    Успех!

  18. DSI
    DSI е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    11
    #15

    Re: Свързване на Лаптоп с PC

    Бих искал да попитам кабела сигурен ли е че е кроснат !!!
    Ако не е кроснат кабела няма да работи което отговаря защо няма пинг!
    смятам че проблема в хардуерен не е настройки

    успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Serial ATA HDD - свързване с лаптоп?
    От deian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 30-05-13, 01:14
  2. Свързване на лаптоп с LCD TV
    От morten във форум Мобилни устройства
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-11, 16:22
  3. Свързване на LG PLASMA към лаптоп HP ?
    От Lubaka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 21:46
  4. Съвет за свързване на лаптоп с tv за за 3D
    От GOLEMIA72 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-10, 21:53
  5. Свързване на лаптоп към TV ?
    От Muko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-08, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе