Здравейте !

Имам следното мултифункционално устройство : Canon MF5750 . Тествал съм как работят всичките му функции на следните машини : Notebook Compaq nx7010 (WinXP Prof SP2 Eng version), и на доста по старият ми notebook Compaq Presario 12XL326 (Win98SE Eng) за около не повече от 2 часа 30 минути ( на всяка от двете машини ).Мулти устройството свързано за някой от usb портовете на двете машини си функционира нормално и не даваше признаци за проблемации.Закачих Мулти устройството за друг Notebook : Sony Vaio PCG-FR315M(DE) , OS e XP Home (Deutch) version (има нещо като recovery CD и всичко е на немски) и тогава се появи големия проблем : когато Мулти устройството е закачено за някой от usb портовете на Sony -то, последния се угася в произволен момент от време без да има видима причина за това или да пусне някое msg преди това.Представете се как дръпвате захранващия си кабел от някое PC и то угася.Така прави и Sony -то дори когато е на батерия или пък ползва захранване от адаптера си (с включен режим на hibernate). След като угасне естествено правя опит да го пусна от бутона му....но не би.Прави някакъв плах опит да стартира, т.е. работи 3-5 секунди и пак си угася (важи в случаите : когато мулти устройството е вързано за usb-то на Sony -то; когато мулти устройството не е вързано за usb-то на Sony -то ... и така няколко пъти си играя на включване и изключване докато OS се подкара....Sony -то и мулти устройството са на един и същи разклонител.длъжен съм да отбележа че мулти устройството закачено за Sony-то си работи без проблеми докато последния не се угаси сам....

Опитвайки се да реша проблемацията доколкото ми позволяват знанията направих следните неща
1.Смених оригиналния USB кабел с друг USB кабел (мисля, че дължината и на двата е около 1.5 м) - нямаше ефект
2.Инсталирах немската версия на драйверите и софтуера на мулти устройството (първоначално бях сложил English version) - нямаше ефект
3.Спазих инструкцията за инсталиране на драйверите ( по принцип за nx7010 и 12XL326 не съм го правил !!!) - нямаше ефект
4.Преинсталирах OS с нейното recovery CD (то е с SP1) - нямаше ефект (Само да уточня нещо.Преди тази инсталация Sony -то угасваше в повечето случаи когато пусках лампата на скенера.След тази инсталация няколко пъти последователно сканирах някакъв обект, но Sony -то НЕ угасваше.Угасваше когато правех нещо друго - кликане в Контрол Панела или в Word но съвсем произволно във времето...)
5.Сложих SP2 - нямаше ефект
6.В петък дадох на собственика на Sony -то един usb преходник - да пробва с него, но не съм се интересувал още от резултата....


На usb-тата на Sony -то съм закачал единствено flash-a си за не повече от 30 мин. и през това време не е угасяла OS-ма ... OS - ма не е угасяла дори когато оставих Sony -то включено цяла нощ.Угасва единствено когато usb кабела на мулти устройството е включено за него( дори когато мулти устройството е в некав stand by режим).Собственикът твърди ,че и преди е закачал usb устройство и не е имало такав проблeм (имаше инсталиран драйвер на някакв скенер HP!!!).Посъветвайте ме как мога да реша проблема си ... щото собственика на Sony -то иска да си работи само него, а не на друга машина....Имам чуството, че проблема е нещо в тоците...