Резултати от 1 до 3 от общо 3

термо датчици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    термо датчици

    как да си разположа датчиците ,така че да измерват най-точно температурата.Имам 3 датчика и само един от тях показва същия резултат като на Everest.- този на чипсета другите два,който съм сложил на радиаторите на VGA и CPU ми дават големи разлики Н-видийския софтуер ми показва 50-70 град. а датчика не ми показва повече от 43 ,при Cpu обикновенно е с разлика 10 градуса... проблема според мен не е в неработещи датчици,а в начина на разположението ... какво да е то ...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: термо датчици

    Ами ако няма добър контакт на проца с радиатора е нормално да се получава това което казваш. Иначе датчика се слага максимално близо до процесора, в средата на радиатора, съвсем до ядрото. При мене като меря с термодвойка всичко се получава точно.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: термо датчици

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами ако няма добър контакт на проца с радиатора е нормално да се получава това което казваш. Иначе датчика се слага максимално близо до процесора, в средата на радиатора, съвсем до ядрото. При мене като меря с термодвойка всичко се получава точно.
    възможно ли е да е от лоша термо паста ас ползвах тази дет беше с кулера не нанесох много но равномерно върху Cpu-to ... но едва ли при видео картата имам същия проблем ... малко трудно е да фиксираш датчика при условие че си е просто едно кабелче

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HR датчици ?
    От didiron във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-13, 19:47
  2. осветление с PIR датчици
    От bat-goiko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-13, 09:08
  3. Въпрос за датчици
    От usertech във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-12, 17:42
  4. Датчици за темп. къде?
    От dimi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-04, 18:37
  5. Термо пасти
    От CbHek във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-07-02, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе