Резултати от 1 до 10 от общо 10

Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    3
    #1

    Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    F1, F1, F1!!!
    Имам следния проблем - дъно: Gigabyte - GA-7vm400M(f), процесор Duron XP 1.8GHz, HDD Seagate 7200 - 40GB. Компютъра гасне при следните случаи: пускам инсталация на ХР-SP2, компютъра изгасва винаги, когато стигне на надписа "Setup is loading windows" още преди първото меню за инсталацията (fresh copy, repair, etc.). При инсталиране на Win98SE от самия HDD на компютъра, компютъра угасва след втория рестарт на инсталацията. След това понякога зарежда новоинсталирания win98, понякога се рестартира преди да е заредил. При работа в safe mode - същото нещо - гасне до 10-15 минути. Първо монитора се изключва и после след 10-на секунди спира и компютъра, по начин, приличащ на shut down.
    Пробвах с друг HDD, с друга RAM, друго CD, HDD на друг кабел, друга видеокарта, без включено флопи, дори с без монитор(откачен кабел). В биоса пише температура на системата 36 градуса, температура на процесора 80 градуса, скорост на CPU Fan: 5113 оборота. При визуалния оглед на кутията и дъното няма никаки нередности. По принцип работи с вградената видеокарта на дъното.
    Ако някой има идея - моля, дайте диагноза.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Цитат Първоначално публикувано от tonyjordanov
    В биоса пише температура на системата 36 градуса, температура на процесора 80 градуса
    Pogledni si radiatora s ventilatora kak ti e montiran, ako ne moje da si go premontira6 s termoprovodya6ta pasta sami4uk, vikni nyakoi koito razbira da ti pomogne, Systemata si pravi AUTOSHUTDOWN za da ne izgori6 CPU-to 80C e po4ti na predela na izgaryane, NE VKL. PC-to pove4e predi da si opravi6 radiatora s ventilatora ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    @Dash е дал правилна насока
    съветами е внимателно , ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО, свали радиатора, почисти старата паста , сложи нова , ама намажи цялия радиатор с паста , финно , после сложи и на кристала на дурончето , ( като преди това внимателно си почистил и него от пастата. , пак УЖАСНО ВНИМАТЕЛНО монтирай радиатора и пробвай пак.

    Ако не си го правил, изцяло ПРЕПОРЪЧВАМ да го направи човек , който знае какво става ако не внимава.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    3
    #4

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Първо да кажа - благодаря за вниманието. Действам по въпроса. Правил съм го това няколко пъти и съм наясно. Има 2 неща, заради които не проучих този вариант - първото е, че спира винаги на точно на определено място при инсталацията на ХР - помислих си че това е свързано с ползването на определени ресурси, графични режими и т.н., освен това някъде бях чел, че тези процесори работят при много високи температури (такъв им бил дизайна - май пишеше 72 градуса, но може информацията да е била грешна, просто така ми е останало в главата). Второто нещо е, че радиатора не е махан никога и предполагах, че си е ок. Мисля, че просто подцених този вариант.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    На кой процент от инсталацията спира компа ?

  7. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #6

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Цитат Първоначално публикувано от tonyjordanov
    Има 2 неща, заради които не проучих този вариант - първото е, че спира винаги на точно на определено място при инсталацията на ХР - помислих си че това е свързано с ползването на определени ресурси, графични режими
    Ъпдейтни си BIOS-а на дъното

    освен това някъде бях чел, че тези процесори работят при много високи температури (такъв им бил дизайна - май пишеше 72 градуса, но може информацията да е била грешна, просто така ми е останало в главата). Второто нещо е, че радиатора не е махан никога и предполагах, че си е ок. Мисля, че просто подцених този вариант.
    По-скоро датчиците на ГигаДръвчо не са точни ... нищо не ти пречи обаче да направиш процедурата, която Mr.TECHNO ти е описал.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    щом спира на определен процент - значи :
    1. дъно с кофти или прецакани инструкции - ъпдейт както каза DGP
    2. Ram сдала багажа или овърклокната и издухана.
    3. Видеокарта сдала багажа , или записана с грешен биос!
    4. Най-малко вероятното , но все пак възможно - много надран диск с инсталационно XP , или нечетящо добре у-во ( не съм виждал да забива , но все пак е вероятно )

    72 градуса за 1800 дурон е пак ужасно много за този процесор- новите дурончета ( да не кажа последните) не грееха като предшествениците си !

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Това хубаво, но човека е казал, че е подменил всичко (памет, видео и т.н). Само дъното и процесора не е закачал => там трябва да е заровено кучето.
    На мен ми се случвал подобен ефект при сдухани кондензатори на дъното. Имаше една серия точно на GygaByte, която си имаше такъв производствен дефект - изкарваха по-малко от година. Аз като късметлия имах 4 такива дъна. С подмяна на кондензаторите се оправиха.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Това хубаво, но човека е казал, че е подменил всичко (памет, видео и т.н). Само дъното и процесора не е закачал => там трябва да е заровено кучето.
    На мен ми се случвал подобен ефект при сдухани кондензатори на дъното. Имаше една серия точно на GygaByte, която си имаше такъв производствен дефект - изкарваха по-малко от година. Аз като късметлия имах 4 такива дъна. С подмяна на кондензаторите се оправиха.
    Естествено че го видях , но съм длъжен да опиша всички познати на мен причини , когато копмп. се държи така и загасва до 10 -15 мин , или спира до определен процент !

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    3
    #10

    Re: Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек

    Благодаря за всички отговори. Занесох компютъра в сервиз. Оправиха го. Казаха ми, че е било от захранването... (Според мен просто са му флашнали биоса, но...) Сега температурата на процесора, е 50 градуса. Работи стабилно и безпроблемно. Ето линк за специф. на процесора, да не съм подвел някого:
    http://www.amd.com/us-en/assets/cont...docs/25175.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG CS-09AF след първите 15 мин. работа спира за около 2минути
    От rosen1212 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-12, 20:03
  2. Midea MSG-18HR - спира след известно време
    От shimavon във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-09, 14:16
  3. internet connection sharing спира след 10 мин ??
    От topche във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 03-12-06, 13:54
  4. Твърд диск IBM Deskstar - спира след 2ч. работа
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-09-05, 13:47
  5. Отговори: 3
    Последно: 07-12-03, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе