Резултати от 1 до 10 от общо 10

вентилатор въртене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    вентилатор въртене

    как мога да обърна посоката в която се върти вентилатора ми... имам една турбина на предните слотове и искам да я накарам да вкарва въздух вместо да изкарва

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: вентилатор въртене

    вентилаторите обикновено са направени симетрични, просто го завърти.
    ако е по-марков, даже отстрани на корпуса му има една стрелкичка която показва посоката на духане :Р

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: вентилатор въртене

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    вентилаторите обикновено са направени симетрични, просто го завърти.
    ако е по-марков, даже отстрани на корпуса му има една стрелкичка която показва посоката на духане :Р
    ами май не си разбрал въпроса ми ... ас искам да го накарам да се върти в обратната посока -> не на така,а на <- така ,мн добре знам на каде духа .... целта ми е да направя ,така че турбината ми да се върти в обратната посока и да вкарва въздух вмест да изкарва от кутията

    има ли някакъв начин да обърна посоката знам че при други ел,мотори става като обърнеш фазата на 180 но при този не стана

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: вентилатор въртене

    Завърти самия вентилатор!
    Това, което го пишеш за обръщане на захранването, не важи за безколекторните двигатели. При тях има (обикновено) четири бобини, които генерират въртящо се магнитно поле, което увлича постоянни магнит на ротора (всъщност перката с витлата).

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: вентилатор въртене

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Завърти самия вентилатор!
    Това, което го пишеш за обръщане на захранването, не важи за безколекторните двигатели. При тях има (обикновено) четири бобини, които генерират въртящо се магнитно поле, което увлича постоянни магнит на ротора (всъщност перката с витлата).
    ами така си е ама .... няма как да обърна самия вентилатор ,защото е турбина и единствения начин да стане това ,което искам е да обърна самата турбина/въртящата се част/ и посоката на въртенето й, на обратно -> да вкарва, иначе каквото и друго да правя без резултат ... има ли начин да се обърне посоката на въртене ?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: вентилатор въртене

    Приятелю,това което искаш да направиш е много по-трудно за изпълнение,дори и мотора да позволява.А това,което те съветват @dark и @emos е много по-лесно и единствено правилно! Просто развий четирите винта за да освободиш корпуса на вентилатора от кутията на компа,след това го завърти (целия вентилатор,заедно с корпуса) около вертикалната ос на 180* и отново го закрепи с винтовете за кутията! Така турбината се върти в същата посока спрямо корпуса си,но в обратна спрямо кутията и по този начин вече ще вкарва въздух в кутията,а няма да ти духа в лицето !

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: вентилатор въртене

    Ако се обърне само посоката на въртене на перката (дори и да е възможно) ефективността ще бъде лоша, заради несиметричната форма на лопатките!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: вентилатор въртене

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Приятелю,това което искаш да направиш е много по-трудно за изпълнение,дори и мотора да позволява.А това,което те съветват @dark и @emos е много по-лесно и единствено правилно! Просто развий четирите винта за да освободиш корпуса на вентилатора от кутията на компа,след това го завърти (целия вентилатор,заедно с корпуса) около вертикалната ос на 180* и отново го закрепи* с винтовете за кутията! Така турбината се върти в същата посока спрямо корпуса си,но в обратна спрямо кутията и по този начин вече ще вкарва въздух в кутията,а няма да ти духа в лицето !
    ами мерси за съветите но не ми казвате нищо ново... първо това е турбина от тип system cooler/изкарва въздух от предния слот на кутията/ не е вентилатор,който можеш просто да обърнеш на 180.За да си я представиш: http://www.evercool.com.tw/products/pcac.htm единствения начин да постигна ефекта,който искам е 1. да обърна самата турбина/въртящата се част/ и 2. посоката на въртенето й...само тогава ще има ефект както каза SKO... е 1. успях да го направя но 2. ... не ... има ли начин и какъв е той ...

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    2
    #9

    Re: вентилатор въртене

    От линка който си дал не се вижда много ясно, но разбрах за какво става въпрос.
    В този случай дори и да обърнеш посоката на вартене на турбината ефекта ще е, че само дебита ще е по-слаб. Опитай да развъртиш тази турбина с външен ел. двигател за да се увериш във думите ми.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: вентилатор въртене

    gocho, добре дошъл във форума

    само бих обърнал вниманието ти върху факта, че темата е приключена преди 5 месеца и новото й "отваряне" не представлява особен интерес. гледай кога къде е писано, за да не се стига до безсмислени постове

    отново - добре дошъл

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. вентилатор
    От valor във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-13, 10:39
  2. Реверсиране посоката на въртене на монофазен двигател
    От иванвас във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-06-11, 01:14
  3. Вентилатор
    От tristen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-06, 21:58
  4. Тих вентилатор
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-06, 10:03
  5. HDD и вентилатор?
    От Penta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-03, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе