Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Съвет за CD-ROM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    Съвет за CD-ROM

    На мой приятел му се сдуха CD-то(нещо нормално) и сега иска да си вземе ново,но не знае какво.Аз не мога да му помогна,защото моето бе TEAC,а сега има доста марки с добри ТТДанни




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #2

    Съвет за CD-ROM

    Пак TEAC!




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    Съвет за CD-ROM

    ASUS 52X също е много читаво CD.




  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #4

    Съвет за CD-ROM

    ne bih ti preporu4al ACER 50x,52x su6to i SONY 52x prosto zastoto sum se uveril 4e sa pulni bokluci...za drugite evtini modeli ne znam no za men nai dobri sa TEAC.




  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #5

    Съвет за CD-ROM

    az imam sony 52x i TEAC 32/4/4x na cetene TEAC-a razviva po goliama skorost ot sonyto.Sony-to mi cete s po 13-15-17x a TEAC-a gi praska 20x minimum i ako mogeh da varna vremeto s 1-2 meseca nazad shtiah da si vzema TEAC zashtoto za men te sa nai kacestvenite do sega




  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #6

    Съвет за CD-ROM







    Някой знае ли къде или как в BG мога да се сдобия с това чудо? Ако e възможно да го купя или поръчам по някакъв начин с удоволствие бих си дал парите.




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #7

    Съвет за CD-ROM

    И за какво, ако не е тайна ще ти послужи това чудо? Да слушаш музика ли? Или да инсталираш някоя игра за 5 вместо за 8 минути?

    Някои реално възползва ли се от по-бързите CD-ROM над 20x ?




  10. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #8

    Съвет за CD-ROM

    За CD-ROM или DVD-ROM - само NEC, записвачките са отделна работа.




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #9

    Съвет за CD-ROM

    Е, и ти направи едно изказване!... Не че NEC са много лоши, ама чак пък "само"!




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #10

    Съвет за CD-ROM

    Ето link към една приемлива база от данни за CD-та:

    http://www.cdspeed2000.com/go.php3?link=top10.php3

    След дзверина Kenwood TrueX 72x, на трето място по скорост е Asus CD-S520. Всъщност по DATA READ е на второ.

    От NEC няма и помен в първата 10-ка на класацията.

    За 52X SONY и 52X SAMSUNG нищо хубаво не мога да кажа, когато сложа леко зацапан носител се разнася звук като от барабанна каменотрошачка, а компютъра започва да подскача все едно че е отскочил до кварталната дискотека.




  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Съвет за CD-ROM

    toofy ACER-a чете всчко, само дето е шумно.SONY е пълен ташак, има проблеми със четенето на лайняни дискове.Не е верно че TEAC 32x чете по бързо от АCER 50 i SONY 52.TEAC 32x чете много бавно CD-RW.Samsung наистина са боклуци, бързо се скапват и не четат всички дискове.Това важи за всички модели на Samsung.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #12

    Съвет за CD-ROM

    Julian prav si za Teac 32x 4e 4ete mnogo bavno CD-RW ama ina4e e mnogo zdravo CD az go imam su6toto ot pone 3 godini. A za ACER-a... edin priqtel ima 50x i ot na4aloto naistina 4ete6e vsi4ko no sled 4-5 meseca zapo4na da mu pravi problemi...kato copira nqkoi film primerno na HDD-to posle filma ne ba4ka... osven tova az li4no sum go 4uval kato zapo4ne da 4ete na max speed zapo4va ne da 6umi mnogo,a napravo da brum4i ujasno(Ima6 4uvstvoto 4e vseki moment 6e ti s4upi diska)




  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #13

    Съвет за CD-ROM

    между другото, въпреки че аз лично не съм голям почитател на фирмите Nec, Samsung, Acer, що се отнася само и единствено до CD-ta и CD-RW, лично се убедих че специално 12x DVD Nec развива много добри скорости на четене на CD-та, значи не съм си играл да качвам някой от бенчмарковете и не мога да дам точни резултати, но специално филмите ми (които са на 80мин дискове Princo) ги прочита за около 3 мин - 3мин и 20сек, освен това е доста безшумно, което не е без значение за домашен компютър. Такива резултати досега ми е показала само записвачката - Yamaha 16x10x40 SCSI, Teac40x е доста по назад в случая

    Друг е въпроса вече кое колко струва, и кое колко време ще изкара.

    Sony 52x също четат доста бързо дисковете.

    А що се отнася до по-старите модели Teac - 32x, те не поддържат DMA, така че за тях е излишно просто да се говори.

    Повечето нови 52х четат достатъчно бързо, но специално Acer-ите дигат голяма аларма, а и тая марка съм я намразил от времето на Art Systems-а. При един приятел едно такова CD направо счупи един CD-R, как го е захапало и завъртяло нямам идея, но CD-R-а стана на парченца вътре... е, после CD-то си тръгна след като го почистиха, малко дрънчи, но това е друга тема...






  17. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #14

    Съвет за CD-ROM

    Туй дето го каза за чупенето стана и при мен,само че при SAMSUNG 48x.

    При брат ми докато записвал един руски дисксе чуло едно бам и диска го извадил на парченца.Дадохме го да го почистят и се оправи.Сега си чете пушка всичко и записва и диск на HDD ~3 min.




  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Съвет за CD-ROM

    Това което казва Eddie е вярно.NEC наистина цхете много бързо.NEC 16x10x40 чете CD-RW със скоростта с коъато чете обикновени дискове.Друг е вапроса колко време ще издържи.Аз лично сам ползвал и трите марки NEC. Samsung i Acer и май от NEC-a сам най доволен, пак повтарям незнам колко време ще издържи.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за ДВР
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 16:37
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе