Резултати от 1 до 11 от общо 11

Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    9
    #1

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Здравейте,

    Имам много странен проблем с този UPS. Сега ще обясня в какво се състой тои.

    Проблема беше следния, че беше светнал светодиода за смяна на батериите..

    Смених батериите и тои спря да свети, но след като изчаках 24часа и погледнах какво става с UPS-а всички светодиоди на батерията мигаха ... Намерих в упътването какво значи това( А там пише, че са закатчени много консуматори и тои нямало да може да издържи ), но път Load на UPS-а е един светодиод, т.е. че почни не е натоварен ..

    Пуснах и софтуера, който е заедно с този UPS и тои каза след като го свързах "Battery discharged" макар да мигат всички деления на UPS-а и като пусна "self test" Много бързо падат горните 2 деления на батерията ..

    И въпроса ми е дали батериите, който съм купил са менте или имам проблем в UPS-а т.е. не може да зарежда тези батерии ...

    http://www.dts-ups.com/services_bg.html от тази фирма ги взех (Цените не са актуални , излязоха ми 96лв с ДДС 2те .

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Нова батерия се зарежда поне 12 часа без включено РС/ консуматор.

    Моят съвет е да разредиш батерията довечера / когато няма да ползваш ПС / -при включено РС изключи захранващият кабел на UPS a докато се изключи РС то.Прекъсни за всеки случай захранването към РС то / издърпай съединителя/ и зареждай батерията цяла вечер.

    Ако и на сутринта положението е както го описваш - магазина откъдето си купил батерията.

    Това е при условие, че не си объркал нещо при монтажа на батерията или неволно да си прекъснал нещо/ кабел, огъната платка и т.н./ Не пишеш какво е било преди да смениш батерията. Ако е била свършила , може от по-големият заряден ток или прегряване вследствие на него да имаш неизправност в зарядната верига/ макар, че има ограничение по ток/.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    9
    #3

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Преди малко говорих с фирмата, от която купих батериите и те ми казаха следното, че ако повече време UPS-a е стоял с разредени батерии както е в моя случай (близо 6-ст месеца седя с скапаните батерии) UPS-a помни предишното състояние на батериите и трябва да се занесе в сервиз за да му се ресетне софтуера за да разбере, че вече има нови батерии ...


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Ами и на мен ми се случи нещо подобно. Показва ли че батериятя е свършена. Трябва да го нося на сервиз ама още не съм го зансъл.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    9
    #5

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Поразрових се малко и намерих някакъв софтуер, който уж го дават за това

    ftp://ftp.apcc.com/apc/public/softwa...98/pcplus/502/ , но в момента няма как да тествам .

    Ако има някой подобния проблем, ако може да тества и да каже резултата

    Благодаря

  7. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    9
    #6

    Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Ето какво намерих, мисля че може да ви свърши работа

    http://saprjkin.narod.ru/UPS_SMART.htm

    http://www.apcfix.narod.ru/

    Руснаците просто нямат равни !!!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Малко е късно да пиша по тази тема, но намерих решението на проблема, тъй като и аз имах същия проблем със смарт УСП 620 ВА. Ясном, че във сервиз могат да нулират информацията за старата батерия. Мене ме домързя да ходя до сервиза. Аз направих следното. Разкачих кабела за връзка към компютъра и оставих УПС-а да се разеди до самоизключване. Алармата непрекъснато пищеше( после разбрах как може да се изключва). Натоварването трябва да е над 50% процента иначе хватката не се получава. И така след разреждането като включих компа през УПС-а софтуера си показваше вече действителните данни за батериоята и УПС-а си функционира нормално.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    За да не пускам нова тема гледам, че на General Features на UPS-a пише Generator compatible.
    Какво озночава това?


    Edit: И какво означава това:
    Filtering: Full time multi-pole noise filtering : 0.7% IEEE surge let-through : zero clamping response time : meets UL 1449

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #9

    Re: Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    от софтуера няма ли една опция "калибровка" .. тя е точно за това - ако няма си изтегли програмката Power Cute на APC с нея има такава опция както и много други неща за ръчкане

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    Миналата година по това време, на един APC Smart 1000VA му се скапаха батериите. Дълго се чудих дали да ги сменя сам, или да го нося в сервиза, тъй като бях чувал, че е необходима някаква "калибровка" след смяната. В крайна сметка ги смених сам, но UPS-а се държеше лошо - при спиране на тока успяваше да се задържи за не повече от 10 секунди. Докато се ядосвах на гяволъка си, прочетох в един сайт, че "калибровката" може да се направи с неколкократно зареждане докрай и разреждане с товар от 30% от мощността на UPS-а. Направих процедурата и всичко се оправи.

  13. SAGE
    Guest
    #11

    Re: Странен проблем със Смарт UPS 1000VA !

    "Что такое "калибровка" после замены батарей?" и за други проблеми с APC може да търсите тук

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Клавиатура за смарт тв Philips
    От valyo_93 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-15, 13:42
  2. Поблем със смарт на 32F4500
    От Stoqn Monev във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 02-10-14, 19:38
  3. Препоръка за смарт тв !
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 25
    Последно: 06-04-12, 15:38
  4. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  5. Отговори: 19
    Последно: 19-07-10, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе