Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

настройки на модем за интернет по телефона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #16

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    С някои неща не съм съгласен - едва ли ще може да подкараш модем през WIN-XP със стринг , или с намалена скорост-Склонен съм да мисля че е от драйвери !
    Че проблема много вероятно е драйверен (некоректен стринг за инициализация и оттам невъзможност за "договаряне" на двата модема) две мнения по въпроса няма, но не е никакъв проблем да му се каже как/с каква сkoрост/компресия/корекция на грешки да се върже и под XP. Между другото ако модема е марков (3Com или нещо от сорта) може да се пробва и смяна на фирмуера ако може да се изрови още отнякъде ... и това помагаше навремето

    ПП: Ми сори, ама ме развесели ако ми говориш за S10=100/255 това беше срещу *ибаните централи от началото на предишния век и също толкова годишните медни чифтове на Баси Тамън се Конектнах, а не срещу ping, fllod, nuke и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    S10=100/255 - този стринг се дупеше с по бърза връзка , говоря за стринг от два реда команфи - вкл. ATH00

  4. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #18

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Тука вече изкърти миФката, разби фаянса и метна бидето през терасата Молим те, нИдей ръси повече мозга, че ще станеш за смЕх и на гаргите ...


  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #19

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    @DGP

    Мисля че отношението ти към Mr.TECHNO е меко казано некоректно.
    Той е добър специалист и неведнъж го е показвал, това че твоето мнение в някакви случай се разминава с негово е нормално, нормално е и да си кажеш какво мислиш по въпроса, но не това е начина. В крайна сметка всеки има право на мнение, затова и пишем тук, но начина по който изразяваш своето е най-малкото неподходящ за този форум. Най-учтиво те моля да се коригираш.

  6. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #20

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    MetalMilitia: Дай си малко труд и погледни за какво се използва регистър S10 и командата ++ATH00 при модемите, след което се върни и прочети бисерите на Mr.TECHNO за "защитния" и "двуредовия" стринг ... направо активира вградената огнена стена в чипсета на модема И ако беше само това изобщо нямаше да му обърна внимание. Мнението ти за него си е твое и не съвпада с моето, тъй като не за първи път го хващам да говори глупости. Това мисля отговаря на въпросите ти. Благодаря за вниманието.

    obshtinska_mishka: оправи ли проблема? Марка/модел на модемчето?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Спирам да го воря ГЛУПОСТИ

    @DGP - правилно каза че стози стринг S10=100/255 за нищо е става и само се шашка модема от него. Истинския стринг бе описан от братушките преди много време и определено не бе половин ред .

    Изключително бих ти бил благодарен ако ми показваш глупостите занапред ( да не подвеждам юзерите )
    За по-нататъчни спорове моля те на ПМ

    @Metalmilitia - благодаря за подкрепата, но недей да си привличаш гневни упреци заради мен - ще се справя и сам .


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #22

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Най - накрая стана. Явно целия проблем е бил в модема ( не съм сигурен за марката мисля че беше Rockwell) защото след като го смених с един Acorp m56PIM тръгна почти без проблем. Казвам почти защото по настройките на самия модем ( по-точно dialing rules) имаше да настройване и е много нестабилна връзката - в един момент има в друг няма.
    За тия стрингове нищо не мога да кажа защото не разбирам и нищо такова не съм правил (или поне аз не знам да съм го правил)

    На всички отзовали се БЛАГОДАРЯ!!

  10. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #23

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Какво означава "в един момент има, в друг няма"? Връзва се безпроблемно (на каква скорост?) и по някое време "запушва" (нета спира, а връзката не разпада), след което пак тръгва? Ако да
    с какви драйвери го търкаляш този PIM? Можеш да пробваш тези, също така можеш да намалиш скоростта на 33600 примерно, за да получиш по-стабилна връзка. Ако не се получи ще го мъчим със стрингове.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #24

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Ами да отвреме на време спира нета без да се разпада връзката, а по едно време почна и да набира наново. Драйвери отделно не съм слагал защото Уин-а си го усети сам и си го инсталира (с ХР СП1 съм ). Взръзва всеки път на различна скорост не съм я ограничавал ( а трябва ли? ) само съм настройвал dialing rules ( area etc. ). За бързината на връзката с която се връзва съдя по pop-up съобщението което излиза когато се осъществи връзката ( не знам до колко е вярно защото единия път изписа 115 к )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #25

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Драйвери (последни) тук:
    http://www.acorp.ru/support/download/dialup/m56pim/

    Освен това:

    Мишка,
    Можеш ли да публикуваш тук записа (log) от данните за работата на модема ти, за да анализираме поведението му.

    Записа можеш да пуснеш от:
    Start Menu/Settings/Control Panel/Phone and Modem Options/Modems (вида на модема – напр. Acorp m56PIM)/Properties/Diagnostics, където ще отметнеш полето “Append to log”
    След като отметнеш въпросното поле и направиш записа (чрез неколкократно влизане в Internet) ще отвориш полето “View log” и ще копираш записа тук във форума, за да му се порадваме и ние.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Ами да отвреме на време спира нета без да се разпада връзката, а по едно време почна и да набира наново. Драйвери отделно не съм слагал защото Уин-а си го усети сам и си го инсталира (с ХР СП1 съм ). Взръзва всеки път на различна скорост не съм я ограничавал* ( а трябва ли? ) само съм настройвал dialing rules ( area etc. ). За бързината на връзката с която се връзва съдя по pop-up съобщението което излиза когато се осъществи връзката ( не знам до колко е вярно защото единия път изписа 115 к* )
    Именно защото е модем се връзва всеки път н аразлична скорот , и доста често дропи .
    Ако очакваш скорост и стабилност като от лан - просто забрави
    по-голяма скорост от 4-5 к през модем , и стабилна -абсурд !

  14.  
     
  15. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #27

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Драйвери отделно не съм слагал защото Уин-а си го усети сам и си го инсталира (с ХР СП1 съм ).
    Това не е предпоставка за безпроблемна работа ... сложи тези:
    http://acorp.ru/downloads.php?file=/...037_w2k_xp.zip

    Врзръзва всеки път на различна скорост не съм я ограничавал* ( а трябва ли?)
    Ако ти е кофти линията или модема не може да се разбере с оттатъчния на висока скорост (v90) си е препоръчително да я намалиш ... я сложи в Start Menu/Settings/Control Panel/Phone and Modem Options/Modems/ТвояPIM/Properties/Advanced (има поле extra init commands) това:

    AT+MS=v34,33600,33600

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #28

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    DGP,
    Не бързай да отиваш към протокола за модулация V.34 – все пак този модем поддържа и K56 Flex протокола. Ако телефонната централа не е толкова допотопна може да върви по-добре и по-стабилно на K56.

    Ама всичко това са предположение, така че нека все пак “общинската мишка” пусне записа от работата на модема му, за да се види “на к’ф съ пр’а тоа модем”.

  17. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #29

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    DGP,
    Не бързай да отиваш към протокола за модулация V.34 – все пак този модем поддържа и K56 Flex протокола. Ако телефонната централа не е толкова допотопна може да върви по-добре и по-стабилно на K56.
    Бе прав си, ама далеч не всичко опира до ATC-то ... ако е то с едно S10=100-150 проблема се ограничава, стига положението да не е трагично. То по принцип V.90 е по-добрия вариант, ако модемите "се разберат и сработят", но вследствие калпави фирмуери (главно на чакащия при ISP-то) и шум по линиите се закачат трудно, на измислени скорости и оттам често дропене и "запушване". За К56 какво да ти кажа, това изобщо не можа да се наложи на времето и не е ясно дали изобщо се поддържа от модемите на достачика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Левче за интернет през телефона
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-08, 18:49
  2. Как да си пусна интернет на телефона?
    От ivanivanivan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-07, 21:19
  3. Джъмперни настройки на модем.
    От tonich във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-06, 10:51
  4. Оптимални настройки за HCF модем.
    От mitkom във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-02, 13:31
  5. Настройки на Windows за Интернет
    От Vallentin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-01, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе