Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

настройки на модем за интернет по телефона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    настройки на модем за интернет по телефона

    Можете ли да ми кажете какви настройки се правят за да се свържа с интернет по телефона с модем. Искам да кажа други настройки освен телефона 0134 200 (има ли значение интервала или не), user name: impuls, pass: infotel ?
    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Има една отпция в Control Panel ->modem -> properties - "wait for dila tone before dialing" - не трябва да е маркирано ( трябва да е празно)
    иначе това е - нищо друго

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    ...и пак там pusle/tone dialing в зависимост от това дали линията ти е аналогова (Pulse) или цифрова (tone)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    това може да се коригира и като се сложи P & T пред номера - не е нужно да се взлиза в настройки !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #5

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Всичко това са софтуерни настройки (т.е. във Вин.).
    Има обаче и по-важни - т. нар. символни команди (заобикалят ОС и дават инструкции ДОРЕКТНО на цхисета на модема).
    Ако имаш проблеми след настройките във Вин., пиши за да ти кажа за к'ва става въпрос.



    ПП. Последната публикация на Mr.TECHNO е символна команда

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    ще пробвам довечера така и ще Ви кажа какво става

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    ********************************
    ПП. Последната публикация на Mr.TECHNO е символна команда
    както и ATX3* ( маха това за "wait for dial tone before dialing")
    слага се в Modem option , adwanced control

    Ееееех , носталгия! По времето на ерата на модемния интернет и Mirc* ,
    тогава нямаше модем който да ми се опъне ,или който да не мога да дропя*
    има си изащитен стринг , който може да те опази от всичко , но само от Пинг-ф не може :angel:

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    Всичко това са софтуерни настройки (т.е. във Вин.).
    Има обаче и по-важни - т. нар. символни команди (заобикалят ОС и дават инструкции ДОРЕКТНО на цхисета на модема).
    Ако имаш проблеми след настройките във Вин., пиши за да ти кажа за к'ва става въпрос.



    ПП. Последната публикация на Mr.TECHNO е символна команда
    Не знам от къде идва термина "символни команди", но в телекоминикациите се ползва "Управление с АТ команди".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #9

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    @obshtinska_mishka
    В номера не трябва да има интервали.
    БТК таксуват своя интернет през този номер. (Поне беше така като прожерявах преди много време.)
    Препоръчвам ти http://www.orbitel.bg/bg/services/orbinet/ - тук плащаш само цена за разговора.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Shturak
    Препоръчвам ти http://www.orbitel.bg/bg/services/orbinet/ - тук плащаш само цена за разговора.
    хайде без да е "безплатно"! таксува се като разговор към други фиксирани мрежи/оператори:

    "Селищни разговори към други фиксирани оператори
    Първоначална цена
    0.110
    -
    -

    Силен трафик
    0.030
    0.180
    0.220

    Слаб трафик
    0.027
    0.150
    0.190"

    всичко на: http://www.btc.bg/bg/residential_art...?cat=13&id=165 (това е препратката на страницата на Орбител към страницата на бтк)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #11

    Re: настройки на модем за интернет по телефона


    @FearMe
    Исках да кажа, че при БТК се заплаща достъпа до Интернет и отделно телефонния разговор. При другия вариант се заплаща само разгоеора.

    /EDIT
    Преглеждайки таблицата, установих, че при стандартен план разликата е 0,002 лв/мин при слаб трафик. При другите планове е съответно 3ст/мин и 4ст/мин независимо от часовия пояс.
    И понеже два реда по-надолу спрямо цитирания от теб ме притесняваше "Свободен Интернет достъп посредством номера 0134200, 0134300 (включва свързването с Интернет)" хванах че им звъннах. Отговориха, че разговора си е разговор, нета си е нет, плащаш си и едното и другото по отделно. В този случай финансово печели моето предложение

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #12

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    За съжаление нищо не стана . Не съм сигурен дали модема въобще работи както трябва. Дава че работи правилно но не знам. Иначе имаше подобрение след като махнах отметката за dial tone (поне прави повече опити за връзка).


    Някаква идея да имате защо може да прави така ? От значение ли е драйвера на модема за кой уиндоус е защото на диска пише че няма за ХР драйвери? Има ли значение телефона дали е прав или дуплекс?

  16. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #13

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    има си и защитен стринг , който може да те опази от всичко , но само от Пинг-ф не може*
    Смешко, смешкоооо* :coolsmiley: "защитен стринг", бухахаа ... ще ме убиеш от смях просто*


    obshtinska_mishka: Дай ми марка/модел на модема и кажи цифрова или аналогова ти е линията, за да ти изпратя стринг, който да забиеш в разширени настройки (advanced setting), за да тръгне като хората. Може да се наложи да се връзваш и на фиксирана (по-ниска от максимално поддържаната от модема) скорост или пък да има нещо друго.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Какво точно не става? Почва ли да набира? Успява ли да набере номер и да даде свободно?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: настройки на модем за интернет по телефона

    Цитат Първоначално публикувано от DGP
    Смешко, смешкоооо* :coolsmiley: "защитен стринг", бухахаа ... ще ме убиеш от смях просто*


    obshtinska_mishka: Дай ми марка/модел на модема и кажи цифрова или аналогова ти е линията, за да ти изпратя стринг, който да забиеш в разширени настройки (advanced setting), за да тръгне като хората. Може да се наложи да се връзваш и на фиксирана (по-ниска от максимално поддържаната от модема) скорост или пък да има нещо друго.
    Нещо не разбирам тона и начина за подигравка , но както и да е - всеки има право на мнение !
    С някои неща не съм съгласен - едва ли ще може да подкараш модем през WIN-XP със стринг , или с намалена скорост-Склонен съм да мисля че е от драйвери !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левче за интернет през телефона
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-08, 18:49
  2. Как да си пусна интернет на телефона?
    От ivanivanivan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-07, 21:19
  3. Джъмперни настройки на модем.
    От tonich във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-06, 10:51
  4. Оптимални настройки за HCF модем.
    От mitkom във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-02, 13:31
  5. Настройки на Windows за Интернет
    От Vallentin във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-01, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе