Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помогнете! Canon BJC-7000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #1

    Помогнете! Canon BJC-7000

    Знам, че няма вечна техника, но с този принтер почти бях повярвал, че има... Работи безотказно 6-7 години, но преди 2 седмици отказа. Намерих в нет-а обяснение за проблема и направих това, което пишеше (няколко пъти...), но ефект - никакъв.*

    Error Condition* * * *Cartridge Error* * * * * * *
    Power Error LED* * *Steady* * * * * * * * * *
    BEEPS* * * * * * * * * * *5* * * * * * * * * * * * * * * * * *
    Possible Solution* * BC-60 Cartridge must be in the left holder and BC-61/62e must be in right holder. Remove the BJ Cartridge, check that the contacts are clean and the white tape was removed. Try a new BJ Cartridge (not the BCI ink cartridge).

    В крайна сметка го занесох на ремонт в Кантек, но и от там казаха че не могат да установят какъв е проблема ("най-вероятно е в платката...").

    По всичко личи, че трябва да се купува нов, но ако някой може да помогне, ще съм много благодарен!

    На всичкото отгоре имам останали няколко глави за него и ако купувам нов, ще се чудя какво да ги правя...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Една проста процедура. Виждал съм я да прави чудеса при някой стари модели Canon:
    Има един "нож", който почиства дюзите. Той е от прозрачна гума, но обикновено е много замърсен и изглежда черен. Намира се там, където се паркират главите. Самия нож е статичен, като дюзите се почистват при движението на главите.
    Трябва да се почисти. С влажна салфетка например.

    Изглежда има някаква обратна връзка, която работи на някакаъв фотопринцип и следи за замърсяването.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #3

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Една проста процедура. Виждал съм я да прави чудеса при някой стари модели Canon:
    Има един "нож", който почиства дюзите. Той е от прозрачна гума, но обикновено е много замърсен и изглежда черен. Намира се там, където се паркират главите. Самия нож е статичен, като дюзите се почистват при движението на главите.
    Трябва да се почисти. С влажна салфетка например.

    Изглежда има някаква обратна връзка, която работи на някакаъв фотопринцип и следи за замърсяването.
    Вече го пробвах, но пак ще опитам... Според индикацията обаче (петте бийп-вания) проблема е във връзката между главата и основата...или наистина някъде в електрониката...

    При замърсяване трябвало да бийп-не 6 пъти

    Все пак благодаря!

  5. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #4

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Изглежда има някаква обратна връзка, която работи на някакаъв фотопринцип и следи за замърсяването.
    -няма такава "обратна връзка"
    Явно дефекта е в самата глава (чип или прекъсната връзка) - не си заслужава ремонта , за това и така са ти отговорили в Кантек!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Преди години моят стар и верен Canon BJC 2000 започна също да се държи странно, все едно няма касетка или е сбъркана касетката (а бях му сложил само черна такава)
    Накрая един приятел реши да се отърве от вехторийте си и ми подари същият такъв.
    Мен обаче ме глождеше въпроса - защо аджеба старото, вярно принтерче отказва да разпознае касетката, която на другия си работеше чудесно.
    Разпапурих го качествено и започнах да търся причината изоснови. Първом лепех тиксо на контактите на касетата, за да симулирам подобен проблем и на работещият принтер.
    В края на краищата, благодарение на вродената ми интелигентност, ум, добро зрение и една още по-добра лупа открих проблема!!!
    Контактните пластинки са изградени на принципа на гъвкавите пластмасови връзки, е точно на една от пъпките дето контактуват с главата се беше прекъснала връзката, от многократното слагане и махане на касетки. В нормално положение гадината изглежда здрава, като я натисне касетката - естествено престава да дава контакт.
    Запояването естествено беше невъзможно, затова просто я подпрях отдолу с една клечка, така че да не потъва, а отгоре сложих малко лепилце. Не ми се търсеше токопроводящо лепило, а и скоро след това си купих Canon ip4000.
    Та така ....... виж, може и при теб да е подобно положението, дето 'спецовете' в Кантек да не са се сетили да проверят.
    Успех.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #6

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Преди години моят стар и верен Canon BJC 2000 започна също да се държи странно, все едно няма касетка или е сбъркана касетката (а бях му сложил само черна такава)
    Накрая един приятел реши да се отърве от вехторийте си и ми подари същият такъв.
    Мен обаче ме глождеше въпроса - защо аджеба старото, вярно принтерче отказва да разпознае касетката, която на другия си работеше чудесно.
    Разпапурих го качествено и започнах да търся причината изоснови. Първом лепех тиксо на контактите на касетата, за да симулирам подобен проблем и на работещият принтер.
    В края на краищата, благодарение на вродената ми интелигентност, ум, добро зрение и една още по-добра лупа открих проблема!!!
    Контактните пластинки са изградени на принципа на гъвкавите пластмасови връзки, е точно на една от пъпките дето контактуват с главата се беше прекъснала връзката, от многократното слагане и махане на касетки. В нормално положение гадината изглежда здрава, като я натисне касетката - естествено престава да дава контакт.
    Запояването естествено беше невъзможно, затова просто я подпрях отдолу с една клечка, така че да не потъва, а отгоре сложих малко лепилце. Не ми се търсеше токопроводящо лепило, а и скоро след това си купих Canon ip4000.
    Та така ....... виж, може и при теб да е подобно положението, дето 'спецовете' в Кантек да не са се сетили да проверят.
    Успех.
    Благодаря за съвета!

    Ще се въоръжа с лупа и ще опитам... дано да стане

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    69
    #7

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Преди години моят стар и верен Canon BJC 2000 започна също да се държи странно, все едно няма касетка или е сбъркана касетката (а бях му сложил само черна такава)
    Накрая един приятел реши да се отърве от вехторийте си и ми подари същият такъв.
    Мен обаче ме глождеше въпроса - защо аджеба старото, вярно принтерче отказва да разпознае касетката, която на другия си работеше чудесно.
    Разпапурих го качествено и започнах да търся причината изоснови. Първом лепех тиксо на контактите на касетата, за да симулирам подобен проблем и на работещият принтер.
    В края на краищата, благодарение на вродената ми интелигентност, ум, добро зрение и една още по-добра лупа открих проблема!!!
    Контактните пластинки са изградени на принципа на гъвкавите пластмасови връзки, е точно на една от пъпките дето контактуват с главата се беше прекъснала връзката, от многократното слагане и махане на касетки. В нормално положение гадината изглежда здрава, като я натисне касетката - естествено престава да дава контакт.
    Запояването естествено беше невъзможно, затова просто я подпрях отдолу с една клечка, така че да не потъва, а отгоре сложих малко лепилце. Не ми се търсеше токопроводящо лепило, а и скоро след това си купих Canon ip4000.
    Та така ....... виж, може и при теб да е подобно положението, дето 'спецовете' в Кантек да не са се сетили да проверят.
    Успех.
    Мнооого благодаря за съвета! :Super:

    Не можах да видя да има прекъсване, но опитах да подложа нещо. Клечка не можа да влезе, но с малко подложка от хартия взе, че тръгна.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Помогнете! Canon BJC-7000


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 16:09
  2. Фотоапарат, избор??Canon powershot3200 is или Canon ixus130
    От mitaka681 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-11, 20:18
  3. Драйвъри за АТИ Радеон 7000
    От InternetZombie във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-09, 01:41
  4. Продавам PCI Radeon 7000
    От kendragnev във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-08, 22:45
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-03-06, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе