Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с хард диск

    Имам нужда от мнението на специалист. Проблемът е следният. Работех с един 160Gb АТА СеаГАД (Seagate) около 2 години без никакви проблеми. Но в един прекрасен ден ме изостави без видима причина. Изключих го (включително и от мрежата) и отидох на работа. Като се върнах и опитах да го включа вече не работеше. BIOS не го разпознава.
    Проверих го и на няколко други системи със същият резултат. Проблема е нещо като "click of death". При стартиране на системата развърта и започва да издава един много характерен "цъкащ" звук. Вероятно проблема се крие в електрониката на контролера на харда или тази на главите, не съм много сигурен. Успях да открия друг диск от същата серия и размених контролерите. Резултата беше, че и двата започнаха да издават този досаден звук но при моя имаше малка промяна в начина на развъртане и щракането. След като върнах контролерите другият диск си тръгна нормално. Единствената разлика между двата беше във версията на Firmware-а. Въпросът ми е има ли начин да открия къде точно е проблема по електрониката или мога ли да намеря друга с която да я заменя. Проверил съм IDE кабела, захранващият кабел и пиновете на харда, всичко е ОК. Знам, че същото се получава и когато се замърсят главите или диска не успее да развърти необходимите обороти преди електрониката да пусне главите но все пак си мисля, че проблема е в електрониката. Модела на харда е Seagate Barracuda 7200.7 ST3160023A Firmware: 3.06 със Agere 4490D6 чип. Ако някой може да помогне - пишете !!!
    P.S. Ако е необходимо ще постна снимка на електрониката.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с хард диск

    160 GB IDE 8 cashe
    хммммм, кофти проблем

    ако си от София - пробвай да говориш със @samo

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Проблем с хард диск

    У нас има един 40 ГБ със същия проблем.Главите се движат но нито БИОС,нито някаква програма го открива.Контролера изглежда е пуфнал.Питах в София за електроника,но миналата година ми искаха 45-50 лева за електрониката.Решихме,че нема смисъл да я сменям.По лесно е да си купиш нов 40 ГБ за тези пари.Но за 160 ГБ незнам.Ако искаш питай колко ще ти струва електрониката и тогава реши...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хард диск
    От ivanhoe72 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 25-11-09, 21:00
  2. проблем с хард диск
    От marto68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-09, 17:38
  3. проблем с хард диск
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-11-06, 23:39
  4. проблем с хард диск
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-06, 18:41
  5. проблем с хард диск
    От A_L_E_X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-12-04, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе