Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпрос за монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #1

    Въпрос за монитор

    Проблема ми е следния, имам едно 15" ПроВю което леко си е изгубило яркостта(и ми се налага да го изсветлявам от от Контролния панел на видеокартата).А въпроса ми е може ли да се направи нещо та монитора да си свети нормално? Благодаря за помощта предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #2

    Re: Въпрос за монитор

    Gotin Kupisi Monitor, ako niamash parichkii pone neshto nastaro mojesh da namerish 17" za 40$ pone.

    Mod EDIT Slero: Безсмислен отговор, прочети правилата - ще ти бъде от полза !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: Въпрос за монитор

    @Poinovito, опитай с настройките на панела на монитора (вероятно има такива) - ако не става, повечето монитори имат вътре тример-потенциометри (отваряш капака и гледаш в задната част). Ако не се чувстваш уверен, занеси го на човек, който се занимава с такива неща. Имай предвид, че при подобни мерки най-вероятно ще имаш неизбежно влошаване на образа.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Въпрос за монитор

    И на самото ТХО има 2 врътки, но не е добра идея да се връткат произволно.
    Може проблемът да е от стареене на кондензатор (и по-ниско напрежение като следствие)
    Капризна работа си е.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #5

    Re: Въпрос за монитор

    Цитат Първоначално публикувано от Poinovito
    Проблема ми е следния, имам едно 15" ПроВю което леко си е изгубило яркостта(и ми се налага да го изсветлявам от от Контролния панел на видеокартата).А въпроса ми е може ли да се направи нещо та монитора да си свети нормално? Благодаря за помощта предварително
    Според мен проблемът е във влошаване на параметрите на кинескопа на монитора,следствие на стареене.Ако мониторът е на достолепна възраст...това е нормално и едва ли може да се оправи без замяна на "изтощения" му елемент.Най-често това са катодите на кинескопа (и не само),а тъй като те не могат да се заменят самостоятелно,то се сменя последния.В случая обаче,това едва ли е целесъобразно (според мен)...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #6

    Re: Въпрос за монитор

    Благодаря на всички за помощта Ще го мъча и ще пиша за постигнатото

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за LG монитор
    От maxim7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-12, 14:33
  2. 23-24'' Монитор/ТВ въпрос
    От Aikz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-10-11, 22:13
  3. Въпрос за S-PVA/MVA/ E/H/S-IPS монитор
    От paraiso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-10, 10:56
  4. въпрос за монитор
    От nimrod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-04, 11:56
  5. Въпрос за 21" монитор....
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-04, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе