Резултати от 1 до 12 от общо 12

DVD RW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #1

    DVD RW

    Моля дайте ми съвет каква DVD RW записвачка да си взема. За дължително да не е LG и NEC(че тия май нещо са скарани с овербърна).

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: DVD RW

    преди да си взема dvd-rw nec съм имал cd-rw nec и на двете си overburn-вам чудесно (само дето не си спомням много случаи, в които да ми се е налагало...)

    но за спорта нека изброим какво има на пазара:

    lg - нормален среден клас. ужасно дълъг spin-up time. някои дискове просто не ги разпознава

    nec - чудесен среден клас. бързо разпознава, бързо завърта, чете и пише всичко

    lite-on - нормален среден клас. тези, които работят - работят. само дето известен % просто не работят

    teac - надпис "teac", вътрешност на lite-on. остана им славата от едно време cd-rw със стъклени лещи. вече ги няма

    plextor - висок клас, висока цена. чудесно работят... ако платиш двойна-тройната цена. неоправдана инвестиция според мен

    pioneer - нямам преки впечатления, не мога да коментирам. относително нови на нашия пазар. не ми се е рискувало да взимам както за мен, така и за познати

    benq - същата работа като за pioneer-a

    msi - зверски боклук. нищо не чете, трудно записва... изобщо - тотално разочарование

    asus - малко са ми впечатленията, но от това, което съм виждал - работят, но с претенции към подложките

    други май не се сещам...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: DVD RW

    FearMe предполагам човека като казва "overburn" има предвид на DVD. Аз също имам NEC , 100% мога да заявя че не поддържа тази функция за DVD - просто дава грешка накрая. Пробвал съм много пъти на различни дискове по различни методи и начини. Za CD - да, там може да прави overburn.

    За Plextor - съм сигурен че прави overburn - пробвал съм, големината зависи от конкретната подложка и модела на записвачката.
    За lite-on съм чувал, че се справяли* добре с тази функция, но нямам лични наблюдения.
    Pioneer - като записвачки са сравнитено добри, но дали могат да правят overburn, не знам.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Re: DVD RW


    @didko
    като overburn-неш и без това 4 и кусур гигабайтовото DVD се чувсваш като че си хванал оня горе за шлифера, нали
    Колкото overburn-нати CD-та съм виждал, толкова не са се четяли добре...за DVD незнам, ама предполагам ще е същата мизерия.
    Пък и си се чудя, защо най-реномираните производители на CD непредлагат измишльотини като 780/800/890МБ CD-та.... или може би аз несъм засичал, ама ми се струва че такива носители имат само евтините марки....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #5

    Re: DVD RW

    Ок според прочетеното по горе оставам с впечетлението че нек за момента е най добра инвестиция. За момент се бях замислил за самсунг но един френд ме разубеди . Е какво да се прави утре можеби ще си взема един нек, надявам се да с окаже сполочлив избор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #6

    Re: DVD RW

    Аз на лаптопа имам едно претенциозно Sony, но те мaй са с вътрешности на Liteon, от които пък също нямам особено добри впечатления. На другия комп MITSUMI CR48-XGTE беше с някакъв проблем в началото, та се наложи да го подменя с ново, но оттогава е типтоп вече 2 години. Успех!

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: DVD RW

    За NEC-овете до модел 35хх, знам че са добри, за по-новите дочувам че нещо не били като предните . Имало много върнати. Не зная до колко е вярно, нямам лични наблюдения върху новите модели - моята е от по-старите и досега съм няма проблеми с нея.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: DVD RW

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За NEC-овете до модел 35хх, знам че са добри, за по-новите дочувам че нещо не били като предните . Имало много върнати. Не зная до колко е вярно, нямам лични наблюдения върху новите модели - моята е от по-старите и досега съм няма проблеми с нея.
    да, вярно е. нищо хубаво до момента за nec 4ххх. вземи си 3ххх. в крайна сметка записваш 4gb, дори и да изчакаш 2-3 минути в повече няма да изпуснеш самолета

  11. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #9

    Re: DVD RW

    И аз предпочитам nec. В офиса съм с nec 3540A, и до момента нямам оплаквания. До момента имам изпържени 20-25 двд-та и сигурно 100 тина сдта , и нито едно прецакано.

    Когато избирах двд-то , стигнах до извода , че lg или nec заслужават внимание , като отношение цена/качество . lg - поддържат овърбърн, за разлика от nec, но пък за последните се считат за по-надеждни, за това избрах nec.

    в интерес на истината plextor се считат за най-добрите записвачки, но пък са доста скъпи. FearMe много хубаво го е казал:
    plextor - висок клас, висока цена. чудесно работят... ако платиш двойна-тройната цена. неоправдана инвестиция според мен

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re: DVD RW

    Цитат Първоначално публикувано от didko
    Моля дайте ми съвет каква DVD RW* записвачка да си взема. За дължително да не е LG и* NEC(че тия май нещо са скарани с овербърна).
    Да добавя и Aopen към боклуците ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #11

    Re: DVD RW

    Цитат Първоначално публикувано от didko
    Моля дайте ми съвет каква DVD RW* записвачка да си взема. За дължително да не е LG и* NEC(че тия май нещо са скарани с овербърна).
    BENQ!



    ПП. За к'ъф х*й ти е тоа "овербърн"!?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #12

    Re: DVD RW

    Аз също от 1г. съм с NEC 3540A и съм изпекал поне 100 DVD и 30-40 CD абсолютно безпроблемно!
    Имах някакъв си модел на Sony CD-RW но след 1.5г. взе, да се ощурва и, да скапва дискове :knuppel2:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе