Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Здрасти, както се подразбира от заглавието съм решил да си вземам водно охлаждане обаче като начинаещо-бъдещ ползвател на такова имаше доста неща от сорта на* * * * и т.н. та реших да се посъветвам с по-напреднали от мен
    И така желанието ми е да охлаждам opteron 144 с нещо по различно от гигабайтската турбина която първоначално си взех. Казвам само процесора защото видео картата е в процес на подменяне /който ще трае не по-малко от 3-4 месеца/ рама е с дефолтски радиатори и мисля да му купувам перки пък и са една до друга на дъното тъй че не виждам как ще се охлажда с водно, харда - съответно безвентилаторно охлаждане ако го видя че прегрява а чипсета си има перка която върши повече от добра работа.
    Тъй че остава само процесора да се охлажда, не че тая турбина дето я имам не върши работа но проца в момента е на 2700 а на 100MHz клок "турнира" второ място заемаше оперон 144 с над 2900 и съответно аз ще съм доволен да стигна поне 2900 /ако пък не и на 2800 съм доволен/ но за тия МХз трябва и волтаж и тука идва единия проблем тая турбина /умрела която ми струваше 70 ЛЕВА ! / не смогва като дам на 1,6 процесора и съответно градусите почват да клонят към критични при натоварване. + това имам 9 /девет/ вентилатора в кутията и ми писна да се занимавам с тях / да въртя фан контролера наляво-надясно взависимост дали искам да играя някоя игра или искам да спя/ а ако охлаждам с нещо друго процесора /различно от перка/ това ватоматично намалява броя на вентилаторите на 3 / един 12ка на захранването, един на видеото и един на чипсета / което заедно с клока би ми осигурило тиша и ефективност на машината нещо за което мечтая от доста време.
    И тъй накратко - търся си водно охлаждане /по възможност безвентилаторно или максимално безшумно/ за Opteron 144. По възможност да се вгражда в кутията да има някой и друг датчик за температура и ако има вентилаторна част да има регулатор за оборотите.
    Ся цената... нека да кажем че цената няма значение но пък 600$ ми се струват прекалено много... да кажем в порядъка на 300 лева макс бих дал за таково нещо.
    Приемам всякакви предложения, препоръки, критики /особенно за правописа защото съм на кутия и половина бяло виктори и 2,5 литра кола/ общо взето бих прочел всеки ред написан по темата с удоволствие и внимание тъй че ще ви бъда адски признателен ако споделите мнение/обяснение/препоръка... мерси предварително
    и последно да кажа цялостната си конфигурация
    Оптерон 144
    Епокс 9NPA+ Ultra
    2х512 а-дата витеста 566
    ASUS АХ550 /голямо дърво!/
    Макстор 80/8/7200 САТА
    Фортрон 350
    Саунд бластер лайв /...не че има значение, но за протокола да я отбележа/
    Кутията е на кодаген /забравих точния модел/ и за това прилагам линк със снимка за да предобиета малко от малко представа за раположение, големина и т.н. - http://my.slacklinux.net/P4130003.JPG

    Благодаря предварително на всички отзовали се на молбата ми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    По добре не се занимавай,освен ако не ти е дебел портфейла
    В по младите ми години аз бях голям ентусиаст,о освен мизерния @ който постигах водното ми костваше няколко процесора,памет,2 дъна и видеокарта(един път блока ми падна върки 4200ката,и я разполови :coolsmiley
    Общо взето рисковете са големи,ползата нулева
    Виж,фреона е друго нещо,ако си по внимателен могат да се постигнат великолепни резултати!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Мда, разбирам рисковете които водното охлаждане води след себе си но след като правих какво ли не по хардуера слагането на водно охлаждане ми се струва като следващата логична стъпка. Също така поради чуденсната комбинация ток/вода и възможните "хубави" последици които тя води след себе си реших да се посъветвам /чрез форума/ така че да не се хвърлям веднага на най-скъпото което бих направил ако нямах никакви познания по върпоса.
    В момента съм постигнал перфектна стабилност на оптерона на 2700 и на рама на 600МХз и това бих казъл всичко ми върви повече от добре но пък искам да видя какво още може този проц.
    Това с фреоните ми дойде изненадващо и доказа че не съм наясно с алтернативните начини за охлаждане на процесора.
    Тъй че нека пак да формулирам въпроса си и се надявам тоя път да излезне по-добре:
    Търся си достатъчно добро охлаждане за процесора което би ми позволило да си играя с честотите и съотвено с волтажа до +1...2 волта макс. И също така /може би по-важното ми желание/ да е тихо.
    Именно за това първото нещо което ми хрума беше водно. Но ако има нещо друго което да ми се вписва в описанието също бих си го взел. Но естествено на цена около 300лева макс.
    Това е трудната дилема която седи пред мене и се надявам да ми помогнете.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    http://www.tomshardware.de/vorschalt...eo_11_5ghz.zip

    Ето това е истината

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Да, и мене ме кефи как са постигнали 5,25ГХз но все пак говорим за някакво нормално охлаждане

  7. bufo
    Guest
    #6

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Здравей
    Само да спомена че не споделям мнението на DPetrov относно водните охлаждания.
    Относно системата която имам е
    Athlon 64 3400+ s.754 BOX
    DFI LANPARTY UT nF3 250Gb
    BFG GeForce 6600 GT OC 128MB DDR3 TV-Out/DVI (AGP)
    3x 1GB Corsair
    3 HDDs общо 400GB
    и т.н.
    Отначало използвах перката и радиатора на АМД,но не останах много доволен от тях-на idle държи 45 градуса,на натварено 60градуса.
    Това ми се стори много и взех това Thermaltake CL-W0005 BigWater SE 12cm Liquid Cooling System
    http://www.thermaltake.com/watercool...r/cl-w0005.htm
    сега гледам са сменили резервоара с 5,25 инчов.
    http://www.thermaltake.com/watercool...l-w0005-01.htm
    Като начало самото водно е т.нар. entry level,водния блок е меден универсален(става на всички процесори)добре е полиран.
    Перката е много тиха и идва с регулатор на обороти,водната помпа и тя е много тиха и с много добър дебит.
    За сведение на хората които си падат по вътрешното осветление на щайгата ,помпата и водния блок имат син диод,а самите тръби са UV-чувствителни.
    Получаваш и 0.5л охладителна течност с цвят "радиоактивно зелено",много популярен сред отчаяните геймъри и феновете на нискобюджетните фантастични филми.
    Свръзките са много добри,няма възможност от теч на вода,трябва само да се стегнати добре.
    При мен имаше теч от водния блок,за което само аз съм си виновен.
    Пренатегнах фитингите и понеже акрила/плексигласа имат много гадното свойство да се пука 1 или 2 седмици след това,а не веднага,аз бях с вода в/у картата най-малко 2 седмици.
    Картата си е жива и здрава все още,работи на 110%.
    Пукнатия блок се оправя с българско еластично лепило за пластмаса,гьон,метал и т.н.(кафяво на цвят е,забравих как се казва).
    Това лепило може да се използва като допълнително уплътнение за всички фитинги,ако искаш да се презастраховаш.
    Като цяло охлаждането се държи много добре,температурата без натоварване е 30-32,а на макс. е 40.Около 10-15 градуса над стайната.
    Ако си монтираш радиатора пред хардовете ,перката ги охлажда на 30-33 градуса,което е допълнителен плюс и така кутията става с 1 вентилатор и захранването.
    Общо взето щайгата стана много тиха,спя на включен комп. и нямам проблеми.
    Като гледам ценовата листа на хттп://бурканкомпютри.ком този комплект излиза 150 лева,според мене доста по-евтино от фреоните.
    Не знам как се справят фреоните с кондензата,водното няма такива проблеми!
    За мен най-доброто решение е Пелтие елемент+водно охлаждане,доста екстремно и доста скъпо.Гледах такова за 150+ паунда.
    Като гледам колко фирми взеха да предлагат Н2О охлаждане мисля че няма вече ентусиасти в този отрасъл.ЕВОЛЮЦИЯ.ЕВОЛЮЦИЯ се нарича това. :Super:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    хммм това охлаждане сериозно ме заинтригува можеш ли да ми кажеш сайт на фирма която го продава ?

  10. bufo
    Guest
    #8

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    буркан=jar(английски)
    =>
    бурканкомпютри.ком=jarcomputers.com
    просто малка игра с думите
    а и не исках някой да ме обвини че съм на заплата там

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #9

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    bufo, резултатите са много зле или аз така си мисля. Защото аз със моят CooleMaster HYPER 6+ с клок на машината Оптерон 144@ 2700 Мхц, ,и държи на iddle 35-36, a на пълен това 41-42 при това рядко и бих казал, че вентила с неговите 1700 максимални оборота е тих.
    Омбре аз ти казах, какво ми е мнението за водните и кога а ползват, но ти си знаеш комп а си е твой. :coolsmiley:

  12. bufo
    Guest
    #10

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Ludia,аз мисля че резултатите са много добри и грешката не е в моя телевизор!
    Все пак съм казал че охлаждането е entry level,и може да има и по-добри от него за повече $$$$
    Ако направиш сравнение м/у двата процесора ,ще видиш че моя консумира с 33% процента енергия и съответно отделя повече топлина!
    Processor: AMD Opteron™ Processor
    Model Number: 144
    Frequency (GHz): 1.8
    L2 Cache Size: 1 MB
    Socket: 939
    Stepping: E4
    Manufacturing Tech (CMOS): .09 micron SOI
    Wattage (W): 67.0
    Integrated Memory
    Controller (GHz): 1.8

    Processor: AMD Athlon™ 64
    Model Number: 3400+
    Frequency (MHz): 2400
    L2 Cache Size: 512KB
    Socket: 754
    Stepping: CG
    Manufacturing Tech (CMOS): 130nm SOI
    Wattage (W): 89
    System Bus (MHz): 1600
    Данните са от сайта на АМД,надявам се да не лъжат
    Относно твоя безшумен вентилатор,на всички ревюта се пиши че е много шумен,много шумен.
    Дори на сайта на производителя
    http://www.coolermaster-europe.com/i...U1Hyper%206%2B
    пише Noise Level 20.6 ~ 46.4 dB(A) при обороти Fan Speed 1800 ~ 3600 R.P.M. (Control by PWM).
    Ти пишеш при макс.1700 обороти много тих,производителите пишат минимални 1800 оборота,аз това не го разбрах
    Ако искаш тиха перка,това е решението.
    http://www.thermaltake.com/2005/dcfa...2329/a2329.htm
    Ползвам я от К7 и въобще не се чува.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #11

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    bufo намерих охлаждането в jar - http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...ANTTERMCLW0005 но то е CL-W0005 а като гледам от първия ти пост има CL-W0005 и CL-W0005-01 и до колкото разибрам разликата е че в "01" версията има някакъв нов резервоар... това само резервоар ли е или има нещо по него.... фан контролери или пък датчици защото в крайна сметка айде фан контролер не ми трябва чак толкова но един датчик за цпуто бих казъл че ще ми бъде повече от полезен и се чудя дали има такъв към това охлаждане или трябва да си търся допълнително.
    И ако мога да попитам - бе трябва ми мигазин за такива неща - водни, неони, фан контролери, датчици и т.н. полезни гъзерийки които могат да свършат добра работа при клок ама да е в София /просто защото за сега там живея/ и да е възможно по-близко до ст. град защото не ми се разхожда до овча купел само за да си взема един датчек за цпуто тъй че ако има някой представа моля да ми каже.

  14.  
     
  15. bufo
    Guest
    #12

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Oмбре,разликата м/у двата модела е само този резервоар.Друга няма.С комплекта идва регулатор на оборотите,някаква врътка монтирана на планка.
    Датчици няма.Предполагам те интересува нещо такова
    http://www.techfever.co.uk/products.asp?recnumber=2135
    http://www.thecoolingshop.com/index.php/cPath/33_64
    Относно магазини в С/я за гъзарийки не мога да ти помогна ,живея в лондон и си пазаря от тукашните и-нет магазини
    Някой друг да помага.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #13

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Имам предивид датчик за следене на температурата който се монтира или на мястото на флопито или на цсто.

  17. bufo
    Guest
    #14

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    Ами на този линк
    http://www.techfever.co.uk/products.asp?recnumber=2135
    има датчик за температурата на водата,с функция аларма против прегряване на водата(като почне да пищи слагай кафето )

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #15

    Re: Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане

    ем трбява ми нещо което да мери градусите на процесора за да съм по-"директно" свързан с температурата защото ако проца тръгва да прегрява докато се загрее достатъчно водата за да ме предупреди процесора веече ще е станал на пържена филийка. Та трябва ми датчик който се слага на процесора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля помогнете в избора...!
    От adgj във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 17:40
  2. Отговори: 16
    Последно: 30-08-11, 14:49
  3. Моля помогнете ми при избора на рам
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 01-03-07, 16:45
  4. Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-07, 23:57
  5. Водно охлаждане
    От Blade™ във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 17-07-03, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе