Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Моля помогнете ми при избора на рам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Моля помогнете ми при избора на рам

    Здравейте как сте ?
    Имам един въпрос който ако имате малко свободно време и желание бих желал да споделите мнение за него. А именно:
    До преди по-малко от месец имах 2х512 А-дата витеста 566@600 и живота беше хубав. Но едната платка взе че се смарангяса и сега съм само с 512 рам. Което не е чак толкова зле защото при напълно зареден уйн със няколко допълнителни програми се използва около 200-230 рам. Но си изкарвам хляба посредством AutoCad 2006 който не е чак толкова лек пък и наскоро излезна Supreme Commander който много ми хареса само дето факта че имам само 512 рам на Supreme Commander изобщо не му харесва. И така аз съм в процес на търсене на нов рам.
    Само че не искам само рам а искам да направя ъпгрейд на рама т.е. трябва ми повече от 1г рам и повече от 566МХз /или на 566/ ДДР памет.
    Накратко търся с и 2х1Гб 500-600Мхз ДДР рам като ми се иска да има възможност за поне малък клок т.е. ако е на 566 да може да се пусне на 600 без проблем. Точно тези изисквания ми създават проблеми защото тези количества /2х1г/ на тези МХз-и /500-600/ е много труден за намиране поради малката наличност на такива рам памети.
    Ако знаете от къде мога да си намеря /в България/ такава рам моля. помогнете ми. Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    ей тази е за теб :

    http://www.mushkin.com/doc/products/...ail.asp?id=273

    ама,

    производителя и и дава 500МХц МАХ - трудна ще е твоята задача да намериш 600МХц

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    Мдам мушкин и аз искам само дето в България много много немогат да се намерят Иначе мушкина си е мушкин де само се примерно някакви алтернативи на OCZ или Corsair мислех не за друго ами защото по-лесно могат да се намерят в България. Точно на тоя мушкин /редлайн/ няма ли някакви алтернативи на по-горе изброените марки аз лично не съм срещал ама мисля че има за това питам?
    А колкото до МХз мдам не са 600 ама на тия тайминги производителността няма да пострада много от това че е на 500 не на 600. А да не говорим че това е мушкин и няма да ме учуди ако стигне и 550. Но пък не ми трябва чак толкова хард клокърски рам. Трябва ми точно нещо дето е на 550-600 пускаш и забравяш.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    ми доскоро вали.бг бяха вносители на мушкин .

    ама явно много хора са се пробвали на "Life-Time warranty" ...

    та им изчезнала от ценовите...


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    мдам което изключва мушкина от възможните варианти

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #6

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    apacer гледал ли си?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    MUSHKIN паметите са много добри, особенно RED LINE, НО имат една голяма особенност. За да ги клокваш искат 2,9 до 3,1 V, че понякога ногоре, а това е постижимо само с дъната на DFI LAN PARTY, който им знаете цените и вече ги няма. OCZ, CORSAIR и други подобни марки са в същият клас, освен това за тях си има внос. Сега друг е въпроса ако имаш човек да ти ги донесе от Хамерика закупени примерно от newegg. Там има всичко и на хубаво цени.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    Az_sum_bre_ombre,
    Няма да е лошо да кажеш каква ти е дънната платка, че така не се разбира каква точно памет търсиш - DDR, DDR kit of two , DDR2, DDR2 kit of two ?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #9

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    MitkoS да, прав си извинявам се че не съм съобразил по рано. Дъното ми е EPOX 9NPA+ Ultra http://www.epox.nl/products/view.php?product_id=271
    търся ддр памет ако е кит ще е най-добре но и просто 2 платки ме уреждат.
    recycled_bin не не съм гледал apacer. Можеш ли да ми дадеш линк към български сайт /ако е на фирма която ги предлага още по-добре/ за да мога да видя какво предлагат от тая марка.
    И само още едно уточнение - парите не са от значение, важното е да може лесно да се намери и да не занимавам 1 месец с тия работи.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #10

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    http://www.stemo.bg доколкото виждам предлагат apacer (потърси в каталога) - предложих ти я, щото съм ползвал сървърски такива (те "правят" на HP паметите)

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #11

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    мдам и аз ги намрих точно след като приключих с предишния пост но предлагат само 400МХз едногигабайтови памети а от 600 да мина на 400 ще бъде направо downgrade пък и не мисля че ще имам някакъв успех с клока им.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #12

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    мдам и аз ги намрих точно след като приключих с предишния пост но предлагат само 400МХз едногигабайтови памети а от 600 да мина на 400 ще бъде направо downgrade пък и не мисля че ще имам някакъв успех с клока им.
    аа, сори, помислих, че иде реч за DDR2 ...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #13

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    recycled_bin няма проблем, мерси че се отзова на зова за помощ Търсенето продължава... някой някакви идеи ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    Повечето големи доставчици имат ежеседмични доставки. Това че в момента няма подходяща памет, не значи, че следващата или по-следващата седмица няча да се появи някъде. Все пак и твоите изисквания са малко екзитични.

    Изпратих ти на пощата една екселска таблица с цени на памети. Таблицата е във вида в който съм я получил.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #15

    Re: Моля помогнете ми при избора на рам

    MitkoS пич мерси за мейла /и мерси че пишеш по темата/ ама там има рам дето е само на 400МХз и надолу иначе от това което виждам прилични цени. НО общо взето от както пуснах темата сериозно оглеждам кой какво предлага и какво има и достигнах до извода че както и да го погледна трябва да си купя рам OCZ, Corsair или Mushkin което ме навежда на мисълта че май ще трябва да си попроменя въпроса на: Да знаете случайно кой /фирма или човек/ може да ми осигури една от по-горе изброените марки? И съответно аз да се свържа с тях и да видя какво имат и какво нямат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля помогнете в избора...!
    От adgj във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 17:40
  2. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08
  3. Отговори: 16
    Последно: 30-08-11, 14:49
  4. Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-07, 23:57
  5. Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 29-05-06, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе