Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Преходник за 1,8" HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Преходник за 1,8" HDD

    Някой да знае от къде може да се докопа преходник за 1,8" хард диск, независимо дали към по-голям или към USB, щото поради вродената си простотия успях да изгоря 1394 интерфейса на един Ipod, та на практика сега имам 20GB хард, дето хем има ценна информация, хем не може да се ползва.
    Понамерих схемички из интернета, ама много чанч да се реализират ("Вече не се казва да скова кочина, вече се казва да реализирам кочина" /Т.Колев, в Опасен Чар/), а и мързела ми е основна движеща сила

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Потърси @Samo

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Някой да знае от къде може да се докопа преходник за 1,8" хард диск, независимо дали към по-голям или към USB, щото поради вродената си простотия успях да изгоря 1394 интерфейса на един Ipod, та на практика сега имам 20GB хард, дето хем има ценна информация, хем не може да се ползва.
    Понамерих схемички из интернета, ама много чанч да се реализират ("Вече не се казва да скова кочина, вече се казва да реализирам кочина" /Т.Колев, в Опасен Чар/), а и мързела ми е основна движеща сила
    На iPoda диска не е ли с конектор като на Compact Flash Card ? По спомени май е .........така ,че първият срещнат кард рийдър и ............ в офиса бяха донесли един iPod ама той нямаше FireWire порт, и диска му стана да се чете/пише с рийдъра , но може и различните модели да ползват различни типове дискове

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    По сервизите за лаптопи трябва да имат такива преходници. Не да ги продават а да могат да ти го вържат диска и прехвърлят информацията. На мен каот ми се скапа диска на лаптопа в сервиза го закачиха към десктоп компютър и прехвърлика каквото може. Разбира се за тази операция сигурно ще ти вземат някой лев ама не мисля, че ще е порблем като спасяваш ценна информация.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    На iPoda диска не е ли с конектор като на Compact Flash Card ?
    Външно изглежда все едно е същия, така си замина един CardReader, после погледнах схемата, краката на Compact Flash картата наистина са същия брой, но разположени по различен начин, на 1,8" диск краката са като на големите дискове, с тази разлика, че са на по-малко разстояние.

    @Julian
    за съжаление не си ме разбрал, в лаптопите хардовете са 2.5", два лаптопа имам ако ставаше - отдавна да съм ъпгрейтнал единия поне.
    И не ми трябва за спасяване на важна информация, а да си го ползвам, все пак е жалко 20ГБ да седят като украшение.

    @Mr.TECHNO, 10х , ще му пиша на тоз юнак

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #6

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Има хард дискове за лаптопи които са 1.8".... трябва да има наистина преходник от 1.8 към 3.5 конектор в сайта на ресет доста жици сам гледал че продават

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Единствено тука в бг-страници открих подобно устройство
    http://www.reset.bg/catalog/product_...c90a29e410da56

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Единствено тука в бг-страници открих подобно устройство
    http://www.reset.bg/catalog/product_...c90a29e410da56
    това е за 2,5"... човека си търси 1,8"

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    На линка дават го дават и за 2,5 и за 1,8 : Universal fitting for 2.5-inch/1.8” HDD device

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Тз, аз мисля че това са го писали, щото кутията побира 2.5 или 1.8" , иначе каква им е далаверата вътре да има 2 куплунга, е иначе @Mr.TECHNO, питах човека - имал, ама за него си
    То из благия интернет има доста такива преходници, ама докато дойдат до БГ ще станат на цената на харда.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    е хубу де , не иска да ти помогне , така ли ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    @Black Adder,
    Мисля, че имам това, което търсиш - чекмедже, с преходник за 2.5" и към него се включва друг преходник за 1.8".
    Не го продавам, но ако си в София или имаш път насам мога да ти услужа с него. Пиши ПМ, ако това те устройва.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #13

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Май не само аз съм имал нужда от такова :) И на мен един MP3 player нещо ми се сдуха откъм електроника и сега разполагам с един 20 GB Toshiba 1.8". Много исках да видя дали работи, така че си направих преходник от кабел за 2.5" :) Сработи, вързано за Desktop PC.

    Ако дискът е от iPod, мисля, че е Toshiba 1.8" и ще стане.
    Доколкото знам, другите 1.8" са само Hitachi, а те, за щастие, са със същия интерфейс, какъвто имат и 2.5" инчовите :)

    Така че, Black Adder, както и Lupus отбеляза, нямаш проблеми да си свалиш данните. Мога да съдействам и за модификация на още един 2.5" към 1.8" инча кабел :)

    Между другото, 20 GB 1.8" Hitachi от един друг mp3 player, който се навърта наоколо, като че ли се прецака наскоро и не искаше да spin-не, затова го вързах за Desktop-а с един стандартен 3.5" към 2.5" инча и с няколко по-сериозни удара се оправи. Завъртя и сега работи перфектно. Съвсем сериозно.. :)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    ще споделиш ли схемата с нас простосмъртните- това е полезно инфо !

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #15

    Re: Преходник за 1,8" HDD

    Интерфейсът е абсолютно стандартен, същият както на 3.5", така и както на 2.5".
    По-подробно описание с илюстрации и дори снимки бих направил, но не точно сега, понеже съм малко зает.

    Става дума за Toshiba MKGAL серията 1.8-инчови дискове.
    Ето PDF с подробна информация за дисковете, като там се вижда къде е краче 1,2..43,44, както и за какво са останалите 6.
    PDF-то е за MKGAL6006, но аз направих експеримента с MKGAL2004.
    Дискът има общо 50 пина, които са в два реда по 25. В единия край има 6 пина (2 реда по 3), които са за Jumper-настройки.
    Те могат да се пропуснат и да се оставят празни. Стандартният IDE кабел има 40-пина, като жицата, която отива в пин 1 на
    HDD-то е с червената линия, от едната страна на кабела. После следват жицата за пин 2, пин 3 и т.н, така до пин 40.
    На диска пин 41 и 42 за + 3.3 V, а пин 43 е -. 44 не се ползва. Единственото, което трябва да се направи, е да се купи за
    90 ст. един стабилизатор на 3.3 V (аз тествах с BA033T, просто такъв ми дадоха...:)

    Цялата схема е много проста, просто механично свързване. Единствено за това, което влиза в диска, може да има проблеми.
    Трябва да намерите две ленти с пинове, от едната страна на които може да се запоява, а другата трябва да влиза в HDD-то.
    Една двойна лента с по 25 пина на ред и подходящото разстояние между пиновете + един стандартен IDE кабел или такъв за
    преход към 2.5" + стабилизатор на 3.3 V са нужните материали. Сега ще прикача и снимка на експеримента :)

    Цялата тази информация я има като таблици и чертежи в PDF-а.

    Снимки и PDF-а тук: http://hno3.org/wire/MK2004GAL/
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-12-11, 17:16
  3. Преходник VGA - DVI
    От Mindbased във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-09-09, 18:28
  4. преходник VGA-DVI-D
    От monto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 20-03-09, 08:57
  5. Преходник от ... към ISA Slot
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-10-02, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе