Резултати от 1 до 10 от общо 10

Искам съвет за принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #1

    Искам съвет за принтер

    Здравейте! Искам мнението ви относно 2 принтера: HP DJ 5440 и Canon iP1500. Знам че са сравнително най-евтини, но на мен ми трябват за разпечетка на текстови документи предимно (е и ко се наложи нещо цветно де). Бихте ли ми казали кой от 2-та е по рентабилно да взема. А консумативите как са? Може ли да се пълнят главите и от мен?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Искам съвет за принтер

    И двете марки относително добре приемат заместители(мастила) при повторно и следващо пълнене .НР са малко по-капризни,трябва да направиш вакуум след пълнене отдолу на дюзите.Каноните се презареждат по лесно,доливаш мастило и готово.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #3

    Re: Искам съвет за принтер

    съгласен с wiseacre .

    с едно малко уточнение:

    - при запушване на главата на канон-а - принтера най-често се хвърля, докато при НР просто ти купуваш нова мастилница(тя е и глава, и мастилница).


  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Искам съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от GENERALAT
    но на мен ми трябват за разпечетка на текстови документи предимно
    Горе-долу колко копия предвиждаш на месец да правиш, щото в един момент може да се окаже че лазерен HP 1020 за около 230 лв е по-изгоден

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: Искам съвет за принтер

    Аз бих си купил лазерен втора употреба - намират се за около 100лв. С едно пълнене напр. HP 6L изкарва приблизително 2500 копия. Нищо общо с мастилките. Идеални са за текст.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #6

    Re: Искам съвет за принтер

    На месец не повече от 100 листа. Като спонена за лазерния 1020 и на него се бех спрел но доста $ ми се виждат. Иначе си струва цената. Намерих го за 235 лв.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #7

    Re: Искам съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Горе-долу колко копия предвиждаш на месец да правиш, щото в един момент може да се окаже че лазерен HP 1020 за около 230 лв е по-изгоден


    Цитат Първоначално публикувано от GENERALAT
    ...... Като спонена за лазерния 1020 и на него се бех спрел но доста $ ми се виждат. Иначе си струва цената. Намерих го за 235 лв.
    праиш се на "циганин" за 5 лв .........


    no comment повече(more)*


  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    Re: Искам съвет за принтер

    Ами виж сега - ако не държиш толкова на цветния печат, лично моят съвет е да си вземеш изпитана марка лазерен принтер втора употреба.
    Примерно HP LaserJet 4 (не 4L!), HP LaserJet 5 или Lexmark Optra R(t)+
    Това са стари принтери, но са "железни" (принципно).
    Ако се разтърсиш малко, за да не споменавам фирма тука, може да намериш подобни принтери с 6 мес. гаранциа на цена под 100 лв. с вкл. ДДС и пълен донякъде тонер, т.е. колкото има.
    Зареждането на гореспоменатите е около 50 лв. максимум, като те са с големи тонери, т.е. 7000+ страници. (1 стр. - около 0,8 ст.) Ако и това не ти е евтино...не знам :-)

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Искам съвет за принтер

    Те че старите лазери са железни, железни са ама много големи вееееееее. Има един HP LJ4+ вкъщи. Много място заема и е доста тежък. Качеството на печат е по добро от новите евтини модели на НР. Ако се печата полутонови изображения вече качеството е ниско.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #10

    Re: Искам съвет за принтер

    Комбинацията "стар" + "евтин" + "надежден" + "малък" може да означава само HP Laserjet 1100!
    Това е моя съвет!
    А за цветен печат:
    Canon PIXMA iP5200 - 120 EUR без ДДС, има го в "Стемо" с една година гаранция!
    Това е от мен, дано съм помогнал!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Искам съвет за медия плеър
    От o33y във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-13, 14:42
  2. искам съвет
    От so_ny във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-03-08, 19:20
  3. Искам съвет за конфигурация
    От Анатолий във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 20-11-06, 16:43
  4. АВТО CD/MP3 ПЛЕЙЪР-искам съвет
    От mbmd във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 18
    Последно: 30-05-06, 08:52
  5. Искам съвет
    От neven_bg във форум Овърклок
    Отговори: 18
    Последно: 08-04-03, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе