Резултати от 1 до 3 от общо 3

VoIP телефон за 3 долара, саморъчно направен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #1

    VoIP телефон за 3 долара, саморъчно направен

    Идеята да се направи от обикновен телефон, такъв който да работи през VoIP ми се видя интересна и затова пускам тук линка към информацията. На руски е, но едва ли ще ви затрудни, особено като се има предвид, че схемата е проста и при това с картинки
    Ето тук
    Ако някой не го мързи да пробва нека да обяви резултата, ако обича

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Re: VoIP телефон за 3 долара, саморъчно направен

    Пробвано. Миналата седмица си направих такова, само че захранването го взех от компютъра (5V - може да се вземе от usb порт) и вместо резистор R3 съм сложил потенциометър 500ома (гледах схемата от друг сайт).
    Всичко си работи добре.

    добавено: сама схемата не е интерестна - така ползвате телефона вместо слушалка и микрофон, но хубавото идва като си качите Chat-Cord@DialerSK, така ще избирате директно от телефона (достатъчно е само да добавите кодове за бързо набиране в скайпе), да прекъсвате, само не съм пробвал отговаряне директно от телефона.

    Всичко това се побра в външна телефонна розетка и стана много кипро :coolsmiley:

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #3

    Re: VoIP телефон за 3 долара, саморъчно направен

    Интересно ми е може ли да се направи някаква проста схема, подобна на реле, което при наличието на сигнал в line out да изключва телефонната линия на домашния телефон и да го включва към коментираната схема? Готови такива решения има, но те са над 100 лева (разбира се с много по-сериозни функции).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как е направен акселерометъра?
    От zaho_cool във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 12-02-11, 22:31
  2. DECT телефон с VoIP
    От bright във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 14:03
  3. Фотоапарат 300-350 долара
    От KissTheTiger във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-07, 09:39
  4. GE voip 21878 телефон
    От solo2003 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-06, 10:56
  5. За какво е направен тоя форум?
    От Заека във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 17-02-03, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе