Резултати от 1 до 6 от общо 6

200GB Seagate - Dead???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #1

    200GB Seagate - Dead???

    Здравейте! Мислех че на мен никога няма да ми се случи, но уви! Незнам как стана - бях си инсталирал програма за следене на температура на твърдия диск - по едно време забелязах че температурата е достигнала 46 градуса и програмата беше започнала да пищи. И си рекох да изключа компа да почине, но така и не успях да стигна до "нормално" изключване. Изведнъж компа се самоизгаси. Викам си а може некои токов удар да е било и го оставих около 30 мин. Но след това ядец! Пускам - лампата светва точно за една секунда и угасва. Разглобих всичко и при отварянето усещам мирише на изгоряло. Та с няколко проби се установи че е твърдия диск. И сега съм с резервата 3.4ГБ самсунг. Въпроса ми е утре като го връщам (още е в гаранция - не е изтекла и една година) ще ми го подновят ли с нов или ще се наложи да чакам да иде до София и от там да си кажат тежката дума? Предполагам някой от чиповете (Hynix) е цъфнал! Дали ще може да се извади информацията от този диск? Беше пълен до горе!
    Очаквам вашите мнения какво да правя?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: 200GB Seagate - Dead???

    Като начало, изчакай да се появи и да ти отговори или @MrTECHNO (Варна), или @Samo (София) - така, както го описваш, най-вероятно информацията ще може да се спаси, а и ако нещо е възможно да се направи, те ще ти помогнат.

    Чак след това отиваш в сервиза, защото там вероятността да не им пука за твоята информация е по-голяма (зависи от фирмата, де...)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: 200GB Seagate - Dead???

    100% от Сервиза ще докарат кладенци с вода- само за да си виновен ти !

    може и пък да ти признаят гаранцията, но инфото го забрави ! диска се сменя и ти се дава нов

    ако по някой чип има видим дефект - гаранцията е невалидна ! ! ! - поне така мислят търговците в град Варна
    ( изкарват го Токов удар и те пращат на майна си )

    Попитай сервиза първо - може и да ти я признаят !
    ако си взел компа от тях- може да ги обвиниш че са ти продали калпаво захранване и то е одумкало харда !
    Ако много държиш на инфото - питай @Samo , Aз нямам електроника зА 200GB Barracuda !
    ( Предната сбирка точно това коментирах -Barracuda Купиха Maxtor - и станаха "Бара-Кура!!)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #4

    Re: 200GB Seagate - Dead???

    Вече ми е писнало с тия хардове! Имам един Western Digital 40GB - 3 дена след изтичане на гаранцията издаде багажа и сега този - незнам какво да взимам. В момента съм с най-първия ми хард Самсунг 3.4ГБ и мисля че това е най-якото животно което съм виждал - няма бад секторс за вече 13-14 години някъде! И си мисля ако ми признаят гаранцията пак да взема Самсунг? Какво мислите? Иначе видим дефект по харда няма, а захранването е от същата фирма и е възможно от него да е. Аз на времето ги питах тоз Делукс 350Вата няма ли да е слаб за П4 630 а те ми казаха че нямало да има проблеми. Ще видим утре какво ще стане!

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #5

    Re: 200GB Seagate - Dead???

    един френд му се случи същото с един Махтор 160 гиги сата.

    от аргус казаха, че ще му го сменят, но чака вече 3-ти месец някакви експертизи...

    та не знам дали ще ти го сменят, но със сигурност ще пътува до вносителя....



  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: 200GB Seagate - Dead???

    Всичко е ясно
    от 3 м* масово сменям* това делушко калпаво захранване с фортрон* - доплащма 15$ за смяна с 350 В 120мм , но си нямам грижи !

    таквиа захранвания ми опукаха 4 250 Гб хард диска на 4 различни машини - и си казах Делукс - който иска да си купува

    Сори Крис , но много от ниския клас делуксчета са боклуци !
    Вярно е че хубавите Делукс гонят като цена и качество Фортрон , но който се е опарил от Делукс - втори път трудно ще повярва на тази марка !

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Компютър(3,2Ghz, 200gb, 7300GT ddr3)
    От conrad във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-09-12, 16:11
  2. 2.5'' 200GB хард Тошиба за части
    От amonev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-12, 19:33
  3. SELL: Maxtor 200GB/ATA133/8MB
    От carlos във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-06, 16:15
  4. RO-house of the dead 3
    От ksm във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-05, 23:30
  5. i865pe + seagate 200gb 8mb
    От martos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-04-04, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе