Резултати от 1 до 7 от общо 7

странен проблем с Power Save-ing a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    странен проблем с Power Save-ing a

    Компютъра ми е Compaq Deskpro EN Series SFF, със Windows XP Lite. Това което ми прави впечатление и което ме дразни е че при изключване вградената ЛАН карта продължава да свети, иначе компютъра е напълно исключен (преди стигаще до Save your windows надписа, но му разреших Advanced Power Menagment и сега се илклучва) но както казах дори изклучен ЛАН картата продължава да свети. Преди малко забелязах и друг проблем... Като се върнах в къщи монитора ми не беше на StandBy а просто показваше черен екран барнах ли мишката веднага светна (когато монитора ми е на standby диода свети оранжево, а когато работи зелено. Сега като се прибрах видях че свети зелено. Значи изобщо не е минал в standby...

    Някои може ли да ми даде решение на проблема ми...?!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    това, че ти свети LAN картата не е никакъв проблем - има ланки дето светят при изключен комп, има и дето не светят.

    понякога зависи и от дъното и захранването.

    явно твоята е от модела дето свети(или пък в биос например е включена опцията resume by lan).

    за монитора - поиграй си с настройките :

    http://picvalley.net/show.php?2006/0...195adc7947.jpg





  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    От написаното ми се струва,че не задаваш "turn off" a "stand by".Значи правилно компютъра ти остава "stand by",и не дава "turn off" на монитора.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #4

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    монитора винаги минава в standby какво значи turnoff?! turnoff като го изключиш от бутона
    всичко друго е standby. Така че монитора просто не минава в standby, екрана става черен, но диода не започва да свети оранжево... въпроса ми е защо?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    Да,исках да кажа,от компютъра задаваш ли "turn off" ?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #6

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    Ами естествено че задавам. А монитора трабва да минава в standby след 15 минути... ноп не става

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: странен проблем с Power Save-ing a

    Значи,ако преди положението е било различно от това,което описваш,то тогава или системата е престанала да изпълнява правилно командите;повреда в хардуера;промяна на настройки.Може би има още вероятни причини,трудно е да се каже еднозначно.Спомни си дали не си променял нещо.
    p.s.Преди да сложиш Windows XP Lite така ли беше ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със Cyberlink Power Director
    От MAD във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-10-08, 16:39
  2. Проблем при save от ABBYY FineReader 8.0 в Word XP ?!
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-08-06, 17:54
  3. Проблем с Power Point
    От mooncrosser във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-05-06, 19:29
  4. POWER проблем.
    От DEKAH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-04, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе