Резултати от 1 до 14 от общо 14

Най добрия хард дик?:-)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    Най добрия хард дик?:-)

    Дойде време за смяна на Каракудата. Препоръчайте нещо бързо не повече от двеста гиги.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    изборът се свежда до hitachi и seagate (кое от двете вече е въпрос на личен избор)

    аз си карам на хитачи вече 3-4 години (започвайки от 80gb) - тих, бърз, студен. единствена забележка - някакви странни "припуквания" от време на време (да речем 1 път в месеца...)

    seagate личен не съм имал, а само при приятели или съм взимал за поискани да сглобя машини, но и от тях не съм получил нито едно оплакване

    така че, както казах в началото - имаш пълната свобода да избираш, стига да избереш hitachi или seagate

    P.S. забравих да кажа какво не им харесвам на другите - maxtor пекат, та се късат. пари, пари, горещооо!!! samsung често сдавали багажа. exelstor-и и други от типа "бай иван ет, от гаража" няма да коментирам - при тях е въпрос на късметлийска бройка. аз обаче за хардовете не играя на рулетка (руска)

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Samsung са най-тихите... Ползваме ги когато правим офис компютри, защото там "бръмченето" е от голямо значение...
    Иначе относно сдаването на багажа до сега не съм имал проблеми, като св вземе и в предвид че оригиналните идват с 3 години гаранция, мисля че може спокоино да се препоръча...
    Иначе както каза колегата HITACH, SEAGATE, хубаво е да се вземат качествени (с оригинална гаранция от производителя) това маий излиза най-добрия критерии за определянето на "НАЙ-ДОБРИЯ ХАРДДИСК" и не само за него...

    Относно бързодействието 8МБ кеш и SATAII юе работи по-добре от ATA-100(естествено ако дъното ти го поддържа)

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    popkaro, забравих да ти препоръчам да смениш заглавието на темата, че така много ХХХ звучи

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #5

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Не се ли пише вече хард диск, вече на хадовете "дик" ли им викате?!
    Я вземи си оправи заглавието на темата.


    Сори, някой ме е преварил. Писали сме едновременно.

    все пак "дик" е dick - задник

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    все пак "дик" е dick - задник
    ...мммм.... "dick" не е задник, а по-скоро "мъжки предник"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Хех, ясно ми е за заглавието. Ами аз така си му викам по народно му:-) Ам за портокола ще го оправя. Иначе не е грешка, нарочно го написах така, че да не е съвсем суха темата:-) Хем е хард хем е ...:-)))
    В момента съм с Каракуда САТА ЕнСиКю и имам чувството че шуми повече от колкото в самото начало. Няма кофти сектори и не пече, ама май ще се пробвам с Хитачи тоя път.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Тема: Най добрия хард дик?:-)

    според мен няма такъв диск вече !
    всичките се правят с цел да не издържат много , и да си купиш друг в скоро време !

    Баракудата вече е и Макстор.
    новите модели са слим и са с много орязана електроника ,която убийствено ми наподобява на Макстор
    Няколко пъти вече казвам че Баракуда ги кръстих на БараКура
    вече не мога да дам адекватно мнение кой диск е с най-добри характеристики за този момент ( за издържливост говоря )
    може би като поотмине малко време ( за да тествам ), ще имам компетентност

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #9

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Май само Seagate дава 5 години гаранция. Аз поне моя с такава гаранция го взех. Дано не ми се налага да я използвам!
    За мен избора също се свежда до Seagate и Hitachi.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Дойде време за смяна на Каракудата. Препоръчайте нещо бързо не повече от двеста гиги.
    Благодаря.
    Браво Попе, много смях падна , а и идеята е свежа, ама да се върнем на темата - ако искаш хард дик по голям от Максимално го ст(р)орваш няма, а най ужасното е че МорскитеПорти ги изкупиха лакомо преди не много време та дали бакарудите ще си се торшат максимално ще е въпрос на няколко сезона да се види, досега купих 3 х 250 Геги - два от тях кланкаха още на пускането, та единственият хард ама Диск де не Дикс си остава Цифровизираният Уестърн, дават фира и те, ама от тези дето са от 10К рпм нагоре за сервитьорите, ама то при тях какво ли не дава фира ...

    Все така да ни радваш със свежи идеи ...

  13. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #11

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Цитат Първоначално публикувано от shell
    Май само Seagate дава 5 години гаранция. Аз поне моя с такава гаранция го взех. Дано не ми се налага да я използвам!
    За мен избора също се свежда до Seagate и Hitachi.
    и аз съм на мнение, че компонентите ( хардове, сидита .... ) са с доста влошено качество в последните години, В момента предпочитанията ми са за Seagate заради гаранцията, а останалите дават до 12 месеца, ако не се лъжа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    До този момент всички дискове са минимум с 30 м гаранция !
    WD също се върнаха с 60 м гаранция , но и тя е като при Seagate ( 36 +24 ) - 24м са личната гаранция на потребителя към Баракуда - т.е на твои разноски си пращаш диска в завод на Баракуда за да бъде обслужен гаранционно !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #13

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Благодаря на всички. Между другото при мен се оплакаха търговци, че не вземат баракуда защото само обещавали въпросната гаранция и не я спазвали. Правете си изводи:-)))

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Най добрия хард дик?:-)

    Досега единствената баракуда която клиента си прати до Турция - се върна подменена !
    но човека си е попълнилправилната форма на РМА в сайта на Баракуда

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. По добрия климатик
    От bullet_pc във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 01-03-11, 22:22
  2. По добрия телевизор?
    От turbinii във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-07, 04:14
  3. Кой е по-добрия избор?
    От Whiskey във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 24-07-04, 21:42
  4. Кой е по-добрия избор?
    От WarLord във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-04, 11:20
  5. Най-добрия:АХ-7
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 04-06-02, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе