Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор на вариант за лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #1

    Избор на вариант за лаптоп

    Здравейте. Без встъпителни слова. Кое е за предпочитане :
    1. Intel® Centrino® Duo processor T2300 (1.66GHz, 2MB Cache), 512MB, VC Intel® 945GM Express chipset up to 128MB (UMA), WinXP Pro
    или
    2. Intel Centrino Celeron M 405(не съм много сигурен) 1.6GHz, 1024MB, VC nVidia GeForce7400 256MB, No OS

    И двата лаптопа са с по 60GB HDD и DVDWR, 15". Цената е почти еднаква. Това, че няма операционна на втория не ме притеснява. И без това мисля да му кача някоя Unix миризма Все си мисля, че памет мога да му добавя занапред, докато процесорната немощ няма как да се компенсира. Тези интелски видеочипове вършат ли работа? Xorg-a ще се спогоди ли с такава видеокарта?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #2

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Аз бих избрал първият, слагаш му още 512мб. памет и става идеален.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Ако смяташ, че някой ден ще ти е нужен 3D ускорител за каквото и да било (игри например, дори и най слабите) не разчитай на интелския чип, който просто е трагичен. За офис дейности първият е за предпочитане по отношение на повечето рам и по-модерния процесор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #4

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Значи прeдполагам говориш за BENQ едния модел е със Селерон Yonah другия е с Центрино ! Много хубав Лаптоп особенно дизайна е много добър прилича ми много на Vaio! Това Geforce 7400 е турбо кеш това ще рече ,че краде от оперативнта памет 4500 точки дава на 3d mark 2003 ! Монитора е много добър и бърз 16 милисекунди найстина е бърз има много добри цветове! Има обаче нещо което ужасно ме дразни в тези два нотбука незнам защо е така !??? Незанам как ще е при по дълга работа според мене тогава би било невъзможно да се работи на него! Проблема е в това ,че горе около тач пада и клавиатурата е уникално топло ! Аз немога да си представя да работя на нещо което ма пари под ръцете , немога да го възприема това мого е топло !! Горещо ти препоръчвам този нотбука аз си взех такъв лично за мене http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021410 много е добър особенно за игри 5500 точки дава на 3d mark 2003 бърз е доста нямам ниакави забележки единственотo е още една 512 да му се сложи , единственото неприятно е ,че харда е на 4800 rpm макар ,че не се усеща ! Да добавя ,че рама не е DDR II както го пишат , а е DDR333 в комплеката трябва да ти дадът ,чанта и Usb мишка има Лицез за Windows!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #5

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от xenohack
    Значи прeдполагам говориш за BENQ ...
    Позна донякъде Втория наистина е BENQ R55 (и май имаше едно EG накрая), но първият е Toshiba L100-124. И общо взето не ми трябва за игри. Искам го за работа - офис работа, когато се наложи, админски задачи, за четене и други от този род. Обаче исках да е с nVidia видеокарта, че няма проблеми с Unix-подобните операционни системи. За този интелски чип не знам Гледам Intel са сложили някакъв драйвер за смъкване, но ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Интел 945 определено е най-слабия чип на интел след 915 .
    925 е пъти по-добър , нио няма подръжка на Dual Core
    Интегрираното видео е зле колкото си изкаш - за офис работа няма да ти покаже кой знае каква разлика , но при игри или Autocad - хммм дори и Core Duo Yonah няма да ти помогне

    за сметка на това пък Цицерона е на по-ниска шина , по-малко кеш , и е едно ядро само , без една кофа с инструкции !
    но пък видеото е много добро че и със собствен рам
    от двата честно бих избрал втория , макар и целерон !
    малко рам му слагам и ще стане пушка !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #7

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Core Duo Yonah таков животно нема! Видеото както писах НЕ Е СЪС СОБСТВЕНА ПАМЕТ TURBO CACHE КРАДЕ ОТ РАМА! BENQ адски много му загрява кутията където е клавиатурата ,тачпада и около него !!!

    SHELL МИСЛЯ ЧЕ ТОВА ТОЧНО ТИ ТРЯБВА

    ДЕТАЙЛИ ЗА АРТИКУЛИТЕ
    MSI M645B цена с ДДС: 1,839.00 лв. код: 09021410
    - ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    - CPU INTEL PENTIUM M 730 (1.6GHz/2MB)
    - DISPLAY 15.4" WXGA TFT GLARE TYPE
    - RAM 512 MB DDR
    - HDD 60 GB
    - VIDEO NVIDIA GEFORCE 6600 GO 128MB
    - DVD-RW DUAL LAYER
    - FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100
    - INTEL 802.11B+G, PCMCIA Type IIx1
    MMC/SD/MS/MS PRO 4-in-1,AC'97 AUDIO
    - WINDOWS XP HOME
    - ТЕГЛО 2.9 КГ
    - BLACK CARRY BAG

    Тошибата не е лоша но е по скъпа и няма видео карта!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #8

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    xenohack, преди няколко години четох в един руски сайт, че MSI имали една партида кофти дъна, проблема е бил ясен, но фирмата отказала да подмени дефектните платки. Ами как да се доверя на техен продукт ?!? То може би всеки производител има гафове, но горния случай не говори добре за тази фирма. Иначе съм имал работа с чудесни дъна на MSI.
    Значи търсенето продължава. Щом единият лаптоп грее яко, а другият куца откъм графика. А MSI MegaBook S262 не е ли готин? Има си всичко и е компактен, но пък е на MSI
    Ако някой знае да модел с поне 512MB, Pentium, 60GB, DVDRW, nVidia видеокарта да свирка. Поне това е хубавото на тези продукти, че с времето цената не им се вдига

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #9

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    хммм честно и аз тази марка MSI за дънни платки е ненаваиждам! Но простоцената и това което има е супер плюс това много мой познати го взеха този модел 645 и всички нямат оплаквания! Иначе по принцип преди като чуех за MSI направо подскачах !

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #10

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Виж този IBM. Поне аз като че ли към това съм се насочил, като мисля, че може да се намери със стотина по-евтино. Не с нвидиа, но е със собствена видеопамет и диска е 80 гиги. Има и една камара екстри като блутут и антишокови защити на диска...

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #11

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shell
    Ако някой знае да модел с поне 512MB, Pentium, 60GB, DVDRW, nVidia видеокарта да свирка. Поне това е хубавото на тези продукти, че с времето цената не им се вдига
    Не разбирам защо пропускате ASUS? Аз съм с този модел, но малко скопен. Процесора е Селерон и не е сентрино. По-добре би било да не е скопен, а гледам, че са изкарали и Заместник.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #12

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Всъщност май ще се спра на Asus. Четох доста добри работи за техните машинки.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #13

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Аз не съм очарован от Асус ! Много груб дизайн слаба производителност иначе много добри дисплей и здрав като машина! Някой са ни ги връщали с кофти батерий!

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #14

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от xenohack
    Аз не съм очарован от Асус ! Много груб дизайн слаба производителност иначе много добри дисплей и здрав като машина! Някой са ни ги връщали с кофти батерий!
    Относно дизайна има какво да се желае, дисплея е абсолютно перфектен, не съм очаквал такова нещо. Що се отнася до производителноста, според моите нужди, това което пише като параметри и цената, не съжалявам за покупката.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #15

    Re: Избор на вариант за лаптоп

    Ами добре лошо няма ! Асус не е лошо ! Казах кой са му недостатаците!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер за БГВ - оптималния вариант
    От deian във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 30-06-13, 21:16
  2. Кое е по-добрият вариант за CD
    От vencifcl във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-13, 17:05
  3. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 19:27
  4. нов вариант на Opasoft
    От Ha във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-03, 13:32
  5. Предоложете вариант за ...
    От hipo във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-02, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе