Резултати от 1 до 11 от общо 11

Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Здравейте,

    Свързах 42" плазмен ТВ с DVI вход с лаптопа си посредством VGA/DVI кабел. На ТВ-то се появява празен, ярко син екран. При различните опити за настройка от контрол панела - дисплей - сетингс - различни резолюции, честоти и т.н на дисплей №2 - екрана ту изгасва, ту отново става син. Ни помен от десктопа. Понякога ми излиза на ТВ-то съобщение "not supported imagе" Случайно забелязох, че когато движа мишката и тя излезе извън рамките на дисплея на лаптопа в посока надясно - появява се на ТВ-то! Все едно ТВ-то се явява като продължение на дисплея на лаптопа отдясно! Теглих с мишката прозорци надясно - излизат на ТВ-то. Даже си пуснах за проба едно филмче като преместих прозореца в дясно - вижда се, само че е някак си орязяно изображението. Субтитрите започват от средата на екрана и се губят вдясно. Все пак не ме устройва всеки път когато ползвам ТВ-то като втори дисплей - да тегля прозорците с мишката. Къде греша, как да оправя нещата? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Бравост, чудесна и изчерпателна информация си дал за 42" си телевизор, само дето ми се струва, че сигнала идва от Laptopa, не мислиш ли, че и той, макар и по-незначителен, би бил щастлив ако му споменеш параметрите, или поне с каква видеокарта е, с колко памет (видеокартата) и прочее, щото както сам си се убедил проблема ти не е в настройките на TV-to

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Предполагам че ВК ти е NVIDIA
    Ако е така в настройките на картата в момента ти е на Horizontal Span
    или на Dualwiew. На една от тези опции ставаше тоя номер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Благодаря за отговорите!

    Съжалявам, че в момента лаптопа не е при мен да му погледна system инфото. Довечера ще го направя и ще пусна подробности. Но при настройките свързани с видеото съв виждал да пише ATI и RADEON. Иначе лаптопа ми е HP Compaq nx 9010, процесор Intel 3,06 GHz, RAM 512 Mb.

    Още нещо - доскоро гледах на старият си 29" ТВ филмчета от лаптопа чрез S-Video кабел - нямаше го този проблем, десктопа си излизаше на ТВ-то.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #5

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Здравей roumen68
    значи, трябва да направиш настройките, примерно не знам как са на АТИ, но, трябва да имаш или clone, Или подобна функция, за да стане номера, по принцип би трябвало да може да пуснеш и само плазмата, като първи екран(primari, secondary монитор или подобна опция), задължително си направи настройката на 16:9 на лаптопа, ще я намериш, няма как да я няма, за да ти излизат DivX и тн филми на цял екран без ленти отгоре и отдолу
    Значи търси в опциите dual view или нещо подобно, аа настройката на настолен комп с ати видеокарта беше theater за 16:9 режима

    Айде пиши какво става

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Според инфо от нета картата ти е ATI RADEON IGP345M - AGP 4x
    Разгледай тази страница:
    http://store2.data.bg/tumnia/HELP/Tv-Out/

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Аз опитвах с настройките на дисплей 1 и 2, сменях им резолюции, честоти, разцъках навсякъде, попаднах и на това меню "overlay", но не му обърнах внимание, даже ми се стори неактивно. Малко по късно у дома ще опитам отново нещата и ще се включа тук да коментирам.

    И между другото как да третирам плазмата, след като я свързвам с VGA? Като ТВ или външен монитор? При връзката с S-Video използвах "ТВ" от настройките на картата. Дали сега не трябва да е настройката за монитор?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #8

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Би трябвало някъде да активираш втория тв/монитор. При нвидиата точно този оверлей се активира. Пробвай. Това е за да гледаш филмите. Ако искаш да виждаш десктопа, "клонирай" в настройките на картата. Така и на двата екрана ще виждаш десктоп_а.
    При настройката най-напред пробвай "като ТВ" и после ако всичко е наред мини към втори монитор.

    поздрави

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Благодаря ня всички за помощтта!

    Абе то стана, ама и аз вече не знам как! И то не напълно. Снощи цяла вечер разцъквах менютата, много неориентирано и сложно е направено това. Оказа се, че на ТВ-то не мога да дам настройка по-голяма от 800x600 резолюция. И на плазмата се вижда уголемена само част от десктопа, заемаща целият екран. Когато мръдна мишката в посока на скритата част - екрана се премества и я показва, но скрива пък другата. И никъде не видях настройки 4:3 или 16:9. А менюто overlay ми е неактивно и за дисплей 1 и 2. По лесно е човек да изяде торба със сол, отколкото да се ориентира в тази каша! Иначе когато ползвах S-Video кабел до ТВ-то - беше станало много по лесно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    А ти пробва ли да зададеш на компа, че Плазмата дефакто е Монитор и то 1024х768, щото ако си му дал че е ТВ - нема ти изкара повече от 640х480, то е ясно.
    А не си имал ядове с ТВ-OUT Изхода, щото там си третира ТВ-то като ТВ и не се мъчи да прави гимнастики

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Плазмен ТВ към лаптоп с VGA/DVI - защо не става?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А ти пробва ли да зададеш на компа, че Плазмата дефакто е Монитор и то 1024х768, щото ако си му дал че е ТВ - нема ти изкара повече от 640х480, то е ясно.
    А не си имал ядове с ТВ-OUT Изхода, щото там си третира ТВ-то като ТВ и не се мъчи да прави гимнастики
    Да, разбира се! То и когато S-Video кабела е изключен, а VGA включен - ти показва изключен ТВ и включен монитор. Тук грешка не може да стане.

    Погледнах и книжката на ТВ-то - при VGA и SVGA сигнал резолюцията е съответно 640х480, 60 Hz и 800x600, 60 Hz. Явно нямам XGA, където е 1024х786, 60 Hz. А при HDTV стига до 1920х1152i.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. една марка лаптоп различни месеци гаранция ... защо ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-12, 15:49
  2. Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?
    От karata_ccc във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 17-01-11, 16:50
  3. защо става така със субтитрите?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 10:52
  4. защо става така ?
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 27-08-04, 00:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе