Резултати от 1 до 12 от общо 12

Optical mouse Vs. standart mouse

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    43
    #1

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Niqakoi hora kazvat che optichnite mishki sa skapani i che kato gi mardash pointera po ekrana nasicha. Drugi kazwata che sa super i nprawo zabrawiqsh praha i neraboteshtata mishka.

    Dali naistina ima problemi s optichnite mishki i dali si zaslujava da si kupish takava?




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #2

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Vizh sja S.W.A.T na men na vsi4kite mi6ki, koito sym imal do sega (Genius, Logitech i No name)samo butonite im otkazvat, ne sym gi 4istil ot praha i nisto im njama na scrool-a. Taka 4e ako pita6 men optical ili scrool mi6ka se taz, samo da ima zdravi butoni....




  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #3

    Optical mouse Vs. standart mouse

    trastikata-grubian

    SWAT za kvo shte ia polzvash?Ako e za igri i to ot sorta na CS Q3 i t n si zimai s scroll shoto she ti e gadnicko...az sam s optical i ne sam imal problemi do sega






  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #4

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Служебно използвам MS Optical (модела с най-лети джанти) + подложка Verbatim.

    На личният PC - Logitech Mouseman 4b+търкало (с топче) и подложка на 3M.

    Enviroment-ът е отвратителен и на 2-те места - пепел от цигари, много прах и от време на време заливане с кафе и други течности на подложката.

    MS Optiсal се изцапва с черни налепи отдолу, които ако не се чистят през седмица, мишката е неизползваема. Подложката трябва да се мие редовно за да осигурява гладко движение.

    Logitech-a не съм го чистил вече 3-та година, няма нужда - "вълшебната" подложка събира цялата мръсотия - веднъж месечно я изтупвам и това е.

    Т.е. ако искаш безпроблемна работа на плъха (без значение какъв е), вземи си 3М подложка - има ги в Office 1. Струват 20 кинта но гарантирано си заслужават парите.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #5

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Я да кажа и аз нещо: значи "pointera" насича, когато повърхността е грапава - например офис-бюро от новите - плотът е ситно набразден и това оказва влияние на отраженето, ако повърхността е идеално гладка, няма никакво насичане. Освен това при Logitech например, трябва да си сложиш оригиналните драйвери от диска на мишката - това доста подобрява положението дори и при грапава повърхност.




  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Optical mouse Vs. standart mouse

    От оптична мишка няма никакъв смисъл.Аз съм със logitech 3бутонна от най-евтините.С тази мишка нямам никакви проблеми, не съм я читил две години и си върви много хубаво.Единственото което има смисъл е да си купиш подложка 3М, щото verbatim-a е хубав първата седмица после се згаднява.




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Taka, kakto vijdam mai nikoi ne e polzval do sega Logitech Wheel - Optical. I kavi sa tiq MS Optical - S.W.A.T kupi si go toq Logitech vurji si go na USBto i zabravi v blizkite pone tri godini za nova mishka. Edinstveniq problem koito mi pravi e 4e na vuzpriema dvijenieto po 4erveni povurhnosti toest ne otrazqva lazera obratno i ne ot4ita dvijenie. Tova e. Ve4e 6 mesec sum s taq mishka i do sega ne sum q pipnal, a i Logitech predlagat qki driveri s koito mnogo se diga preformanca




  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    10
    #8

    Optical mouse Vs. standart mouse

    optichnata mishka e veliko neshto - probvaj ia i niama da poglednesh poveche starata. az sym s intelli mouse na microsoft - 6000 frame-a v sek. mislia che ne e nikak losh rezultat ;-) strashno e plavna i udobna...




  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #9

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Az izkarah blizo 2 godini s Logitech 2but bez nikakvi ekstri kato scroll i t.n.... i oste si ba4ka mi6oka. Sega oba4e si vzeh A4Tech wop-35 i moga da vi kaja 4e tva e mnogo qka mi6ka za sravnitelno malko pari okolo 18$, a ve4e moje i da e po evtina. Zna4i stava vupros za optical mouse, 2 standartni butona, 2 scroll-a i 2 dopulnitelni butona . Ave prosto mnogo udobna mi6ka (kato i svikne6 su6to pointer-a vurvi mnogo dobre kato se ima predvit 4e e PS/2.




  12. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Моето мнение е, че ако не си лют фен на шуутери оптичната мишка е по-доброто, непритенциозно към килимчета и дълготрайно решение...




  13. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #11

    Optical mouse Vs. standart mouse

    Ще взема да дам мнение и аз за оптичните мишки.

    Преди около месец моята едно-годишна Logitech Scrol (като за 9USD) ме вбеси за последен път и си казах, че е време за промяна.

    Първата оптична мишка която ми предложиха като за 14USD уж на Logitech, ме изненада с почти черния кабел към PC-то. Не знам за Вас, но аз вече имам горчив опит с "оригинални" Logitech мишки с черни кабели - "за Бога братя не купувайте" - лошо изработено менте, което след като разглобите просто ахвате.

    Стига лирични отклонения. Идеше реч за същата мишка само че с оптика вместо търкалце. Съвсем естествено не ми вдъхна доверие и казах да ми намерят такава само че в Retail опаковка.

    Изчаках няколко часа и като за 23USD ми донесаха луксозно изпълнена и опакована Logitech Pilot Wheel Mouse Optical. Какво стана после? ами ... никога вече не желая да виждам или пипам мишка с "търкалце".



    Един последен съвет: Преди да си купите някое мишле луксозно опаковано в ОЕМ пликче погледнете в WEB сайта на пройзводителя дали изобщо произвежда такова мишле. (Оптичната мишка която ми предложиха за 14USD изобщо не е произвеждана във вариант с оптика от Logitech)



    Фен съм на 3D Shooter-и и още к'во ли не изискващо пъргава мишка и давам малко цифри вместо мнение. 800dpi към то 400-500dpi (когато е на USB) в полза на оптичните МАРКОВИ мишки. Пример: На Jedi Outcast наложи се да намалям чувстителността на мишката за да може да се играе нормално, същото важи и за повечето други 3D Shooter-и.



    Edited by - King на 04/05/2002 14:35:51

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #12

    Optical mouse Vs. standart mouse

    V Ma3x III sa takiva, c cheren kabel, be sym popadal dosega na mouse, s kojato da ima problemi.



    ________

    To war - firmness, in defeat - obstinacy, by victory - magnanimity, in pease - goodwill.

    (W. Churchill)

    ________

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. USB Mouse & DOS
    От xtra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-03, 10:29
  2. Optical mouse
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-03, 02:03
  3. USB и PS2 mouse
    От ivop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 15-01-03, 22:56
  4. Optical Mouse
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 27-12-02, 17:10
  5. FOR MOUSE
    От TOLY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-02, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе