Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как ви се струва тази конфигурация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    1
    #1

    Как ви се струва тази конфигурация?

    6те се ползва за филми, игри и TV

    ASUS M2N-E /NF570/AM2
    ATHLON64 3200+ /AM2/BOX
    512 MB DDR2 A-DATA x2
    250GB SEAGATE SATA2/7200/16mb
    ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M
    PSU FORTRON 350

    za 600$ може ли да е по-добро?
    10X

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    --- следващия път ще гледам по-добре - 10x, @Kayso --- И по-добре захранването да е 400W. Е, това вероятно ще надхвърли лимита от $600, но ще ти спести проблеми по-нататък. Ако трябва да избираш кое от двете - вземи захранването, памет винаги можеш да добавиш...

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Slero, не си догледал. Паметта е х2

    Пцто е супер, само захранването наистина е слабичко.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Това което съм чел тея карти с пасвно охлаждане не са много стока. Като се дигне малко околната температура им става жешко. Помисли за една перка която да и вее.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    голяма си шматка. като си пуснал тема защо ми пишеш РМ?
    на ти сега и тук отговора ми, че да не се повтарям:

    Цитат Първоначално публикувано от jamezzz
    здрасти
    много не разбирам от новите тенденции на Hardware, но след като се порових из нета събрах следните не6та:
    ASUS M2N-E /NF570/AM2
    ATHLON64 3200+ /AM2/BOX
    512 MB DDR2 A-DATA x2
    250GB SEAGATE SATA2/7200/16mb
    ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M
    Ще се използва за всичко вкл. игри и твТунер. Според теб струва ли си парите~600$ и след 1-2 год. ще подлежи ли на upgrade.
    Ще съм благодарен за препоръка и съвет.
    тези пари за гореизброеното са ПРЕКАЛЕНО много. не знам откъде са ти го предложили, но ако е само това - много е скъпо

    а тази видеокарта ВЕЧЕ не става за игри. вземи си за около $150 geforce 7600GS/256MB и тогава наистина няма да мислиш за upgrade доста време. колко? никой не може да каже, но ТОЧНО сега няма как да вземеш компютър, на който да искаш да играеш, и да имаш "сигурност" за дълго време. очаква се излизането на directx10, който ще вдигне летвата на игралните компютри много високо.

    другото нещо е процесорът. 3200 вече е малко. знам защо са ти го предложили - защото това е най-поносимият процесор за АМ2 сокет, по-бързите са по-скъпи. но трябва да си наясно, че разликата между 3200 и 3500 сега като скорост и цена може да ти се вижда значима, но щом не искаш да наливаш постоянно пари в компа, след 1 година няма да има НИКАКВА разлика дали си с 3200, 3500 или 4200 - всичко ще е МНОГО по-бързо.

    казвам ти всичко това, за да стигна до най-важното в случая - АМ2 сокета. той замества 939 и наистина е по-ново поколение (в случая и с nforce5 чипсет). да, но в светлината на горния абзац, за теб е по-важно да вземеш СЕГА нещо по-бързичко и по-евтино, а за АМ2 такова нещо сега няма. вземи си 939 с най-бързия процесор, който можеш да си позволиш (ако успееш за 2-ядрен още по-добре), отколкото за нов сокет, но без перспективи за upgrade)

    добра машина 939 за $600 (без тунер, без монитор) трябва да бъде нещо от този род:

    дъно $80-100
    процесор $100-110 едноядрен
    видеокарта $150
    памет (1gb маркова) $110-120
    хард поне 250gb - $90-100
    двд $40
    кутия $40

    не съм включил тунера в тези пари, но личен съвет - не взимай нищо по-евтино от около $70

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Аз съм противник на видеокартите със вентилатор .
    ако спре или се забаваи - картата може да си замине- ( така стана и с моята 9800 про- мъка ми е още ме е яд ! )

    Иначе като производителност не виждам разлика - само дето картите с радиато са о-добре изчислени и не им се налага охлаждане .

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Иначе като производителност не виждам разлика - само дето картите с радиато са о-добре изчислени и не им се налага охлаждане .
    ...ако не о/с

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Аз съм противник на видеокартите със вентилатор .
    ако спре или се забаваи - картата може да си замине- ( така стана и с моята 9800 про- мъка ми е още ме е яд ! )

    Иначе като производителност не виждам разлика - само дето картите с радиато са о-добре изчислени и не им се налага охлаждане .

    Да,да сложи една такава пасивно охлаждаща се карта в ефтина кутия и гледай температури ! Никой не може да ме убеди, че пасивно охладените карти са добри за нашите условия.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    Аз съм с пасивно охлаждане и ако можеше щах да си сложа пасивно и на процесора - никакъв шум, никакви вибрации - кеф
    Температурите определено са по-високи отколкото с вентилатор, но явно не чак толкова, че нещо да загине - т.е. пасивното си има и плюсове и минуси, всеки решава за себе си.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #10

    Re: Как ви се струва тази конфигурация?

    А защо не нещо междино. С хеатпайпове и бавни и големи вентилатори. Аз съм с такива и на процесора и на видеото. Единствения щум който се чува е от една 80 която е на кутията за да вади топлия въздух. Амам без нея не може. А ако искам обсолютна тишина махам какпака и изключвам 80-ката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко струва тази услуга по местене на климатик?
    От marian1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 50
    Последно: 07-09-12, 00:54
  2. Струва ли си тази система SONY BDV-E370?
    От brabusbg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-12, 12:25
  3. ще сработи ли тази конфигурация?
    От qwerty123 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-04-11, 15:34
  4. Добра ли е тази конфигурация ?
    От ivanov_km във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-07, 23:31
  5. Какво мислите за тази конфигурация?
    От Arthur Dent във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-06, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе