Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Колко струва тази услуга по местене на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Здравейте предстои ми преместване на климатика поради не добро първоначално разположение. Моля изкажете мнение колко би струвала тази услуга от снимката, и колко би струвало да ми се сменят кранчетата на външното тяло с нови. Интересувам се, понеже се скъсява пътя на тръбите - трябва ли да се сменят с нови или няма проблем да се ползват същите, дали по късият тръбен път ще влоши, подобри или няма да се повлияе работата на климатика. Ако някой се сети и за монтажисти - може да ми пише на лични ако тук не е редно да се "рекламират"




    P.S. Извинявам се пропуснал съм за гр.София става дума

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Поне си напиши населеното място в профила след като не си сетил да го споменеш за да може някой ако реши да ти свърши тази услуга.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #3

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    marian1, доколкото имам спомен, ти притежаваш Toshiba от PDR серията за японския пазар?! Защо искаш да се сменят крановете на външното тяло? При този модел, тези кранове са разглобяеми и уплътненията се сменят без проблем.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Да точно такъв ми е климатика 405 ПДР - ами защото при една операция преди време, забелязах че като свалих капачките над кранчетата, лекинко "издъхнаха кранчетата", проверих с пяна и установих че пускаха микро мехурчета - не знаех че може да се ревизират кранчетата - което е добра вест за мен - моля кажи ми какво да си купя ( ако има някоя тънкост като технически данни и стандарт) и от къде да си поръчам - ако имаш - бих го купил и от теб, ако ти се занимава да пращаш по куриери или пък ако някой знае къде в София да си взема това което ми трябва....

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #5

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    За да се сменят уплътненията, първо трябва да се събере хладилния агент извън системата, след това да се разглобят крановете, сменят се уплътненията и после отново се сглобяват. Вакум и зареждане с везна - 970 gr R410A. Масло устойчиви уплътнения продават в магазините специализирани за хладилна техника. Не е проблем да ти изпратя такива уплътнения, но работата трябва да се свърши от техник, като нещата може да се комбинират с преместването.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #6

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Да и аз си представям по този начин -тази работа - и по точно подобен начин - не съм запознат с тънкостите на професията, но от многото ми четене тук, благодарение на Вас - се понаучих за това онова - моля кажи, сегашният тръбен път може ли да се използва, или да се подготвям за нов - понеже по спомен от монтажа ми - първо закачиха вътрешното тяло с тръбите и после "развиха" назад към външното тяло - дали ще има начин, тръбите да се изтеглят от вътрешното тяло, да се скъсят и завият към новото място, или трябва нещо друго?

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #7

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    "Дявола се крие в детайлите!"

    "Изсъскването", може да се измери по 2 начина...

    Първият е да слушаш с ухо, да гледаш, да сапунисваш или да гадаеш.

    Вторият е да се изтегли и измери фреона, което става със станция за изтегляне на фреон, за нуждата от която много пъти писах, но поради това че ги продавам, това се приема за самореклама и категорично се отхвърля..
    Особенно от монтажни фирми, които нямат такива и работят "на ухо", " на око" и подобни "видими следи за утечки"...

    При тези операциии, зарежданията, дозарежданията и т.н. са ключови и общо взето всичко останало е хамалогия. Тя също струва пари..

    В твоя случай не търси добра цена, защото този който би се захванал с това, ще е отговорен за нещо, което е изхвърлено от Япония, продадено евтино в България и този който го е продал се моли, някой друг да разкачи тръбите, за да се отърве.


  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    В твоя случай не търси добра цена, защото този който би се захванал с това, ще е отговорен за нещо, което е изхвърлено от Япония, продадено евтино в България и този който го е продал се моли, някой друг да разкачи тръбите, за да се отърве.
    Ей, ама отде го извади толкова голям тоя авторитет? Имаш ли си и бегла представа, какво е това "нещо"?

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #9

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Дааа....Това "нещо" мачка като параметри и хардуер всичко което в момента се предлага на пазара ново, въпреки, че е модела е 100V, а не на 200...
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 4.0 kW (0.5 ~ 5.1), 13650 BTU (1707 ~ 17406)
    Консумирана електроенергия: 990 W (85 ~ 1600)
    COP: 4.04 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 6.0 kW (0.5 ~ 8.1), 20478 BTU (1707 ~ 27645)
    Консумирана електроенергия: 1300 W (70 ~ 1995)
    COP: 4.61 (коефицент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.9 kW, 20137 BTU


  12. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #10

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Въобще не казвам че климатика е лош, напротив!
    Казвам че този, който му го е доставил явно няма интерес да го премести!
    Каква може да е причината човека да пита и да сверява цени?
    Значи му е подадена главорезна оферта, а това се прави при липса на желание.
    Иначе въпроса се решава с един телефонен разговор.

    При нормалните отношения "доставчик-клиент" климатика се обслужва и съпътства чак до демонтажа от една и съща фирма.
    Поздрави!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Не колега бъркаш много - нямам интерес да викна тази фирма - защото е от Пловдив - разбираемо - няма нужда да викам човек от там, когато мога да си намеря от тук! ( В тази криза няма нужда да се харчат повече пари който може да не се изхарчат) И второ - човека от тази фирма може ( ако желае да се обади ) по скоро трябва да съм му благодарен ( и той де ) обзаведох доста приятели с такива климатици - 16 ( шестнадесет ) на брой - сега ще започвам 4 отоплителен сезон и нямам грам оплакване към човека и продукцията му - когато ми е казал че този климатик става, той СТАВА! Да ти кажа ли за другите ми приятели с Евро климите какво казват когато са ми на гости? Най-смешният коментар който чух беше - климатика работи ли? И после там приказки за трактори и моторна музика .....
    П.С. Да си довърша пък за качеството - този климатик не се огъна и при големия студ от -25 градуса ( по термометъра на Летище София) цяла седмица в скромните ми към 50 квадрата сам! Или на приятелчето ми от пазара, на който всички му се дивят на климатика - как работел, защото другите нямали душа и само размразявали
    По скоро бих се радвал да беше отговорил по някой от поставените въпроси, а не да поставяш и ти нови.....

  14.  
     
  15. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #12

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    По скоро бих се радвал да беше отговорил по някой от поставените въпроси, а не да поставяш и ти нови.....
    Да ти е жива и здрава машинката, никой не е казал нищо лошо за нея, но нещо има някаква обратна реакция...

    Както виждаш, никой не ти дава цена.
    Защото има един детайл. /знаеш къде се крие дявола/

    Ако аз ти давам цена / а няма да го направя, защото нямам интерес/ бих те помолил да дадеш два варианта на това, което търсиш като отговорност от този, който ще го премести..

    - цена 1 - местя ти го и кой откъде е .. Ако утре не топли или тропа, се обаждаш на "човека от Пловдив"
    - цена 2 - щом го преместя, оттук нататък вече ще търсиш само мен при всеки проблем и аз ще ти го отстраня, ако ще да е смяна на елемент от платка!

    Разликата между двете цени при мен е в пъти, а икономиите са важни в тези трудни времена!
    Лошото е че понякога падаш между два стола..

    Поздрави!

    П.С. Има и цена 3 - обещавам ти да го поддържам, а после не ти вдигам телефона, но нея не мога да ти предложа...

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Колко струва тази услуга по местене на кл&#

    Я дай цена 2, че ме заинтригува!

    П.С. Ама за конкретния модел.

  17. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #14

    Re:Колко струва тази услуга по местене на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Я дай цена 2, че ме заинтригува!

    П.С. Ама за конкретния модел.
    Искаш ли и една ръченица да ти изиграя?
    Не ми приличаш на клиент..

    Първо ще трябва да се чуя с "човека от Пловдив", да изкоментираме как да се поддържат машините, които е продал с ТИРове в София и тогава ще положа старание...

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Колко струва тази услуга по местене на кл&#

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Искаш ли и една ръченица да ти изиграя?
    Не ми приличаш на клиент..

    Първо ще трябва да се чуя с "човека от Пловдив", да изкоментираме как да се поддържат машините, които е продал с ТИРове в София и тогава ще положа старание...
    Честно, нищо коструктивно не видях в постовете ти. Хайде дай оферта на Мариан1, пък ако искаш се чувай и с човека от Марс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Местене на климатик, как?
    От megatone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-12, 13:05
  2. Струва ли си тази система SONY BDV-E370?
    От brabusbg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-12, 12:25
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. Как ви се струва тази конфигурация?
    От jamezzz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 11-09-06, 17:39
  5. ADSL БТК - работи ли тази услуга?
    От DamianRM във форум Технологии
    Отговори: 152
    Последно: 15-04-06, 08:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе