Резултати от 1 до 11 от общо 11

Second Hand - как да не се прецакаме

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    Second Hand - как да не се прецакаме

    Нека хората , които са пазарували повече и знаят какви са възможните дефекти и най-бързия начин за тяхното откриване ...
    Става въпрос не само за лаптопи ... ами изобщо какво бихте направили за да сте сигурни , че компонента или машината , която купувате не е са прецакани ... ???
    сигурно ще имам възможност да го тествам за около час преди да го купя ... лаптоп
    TOSHIBA Tecra 9100/на 1,5 година/,P4 Mobile,1,7GHz,512MB DDR,40GB HDD,DVD-CDRW,IRDA,WIFI,CardReader,Лиценз за WinXP Pro,2 бат дават ми го за 800 - 850 лв. заслужава ли си ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    значи дефинирането на термина "прецакани" е много трудно

    компонентите, в които няма движение в общи линии са на принципа "щом е заработило първата седмица без да изгори - няма да изгори още 2 години" (процесор, памет, видеокарта)

    дънната платка прави изключение с подуването на кондензаторите, но пък това си личи от пръв поглед, и от нестабилното поведение на компа

    хардът може да бучи или изчатква, но това не е задължително индикация на проблем (моят hitachi 160g/7200/ata на >1г лекичко изчатква от време на време... веднъж седмично, да речем, но звукът е като някакво "наместване". студен е, бърз е и явно това си е в реда на нещата, колкото и да се бях притеснил в самото начало)

    cd/dvd престават за четат/записват

    -----------------------

    при лаптопите е доста по-трудно, защото рядко можеш да го разглобиш, а и още по-рядко имаш чарколяци за смяна и диагностика. те са й доста по-тихи и рядко се чува нещо повече от вентилатора.

    за този един час се опитай да го натовариш максимално (игри, архивиране с winrar, кодиране на филм, няколко 3dmark теста...). шансът "на крак" да установиш физическа повреда е нищожен

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #3

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    а с едно LiveCD на линукс може ли да се покрият поне 90 % от критериите за тест на машината ( каквато и да е ) ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    много е - за 920 лв подобен HP s 2,4 Pentium
    но еработил по-малко, със външна карта - легални документи и лиценз ! + касов бон !
    имам и HP Pavilion ( ZV6000 cristal Brite ) Athlon 3200+ ( 2 GHz ) A64 , 512MB DDR , ATI Xpress200M 128MB RAM non share, DVD-RW , 15,4 " Wide Screen , 80 GB Seagate momentus ,
    дъното е с 939 сокет Мобиле , има 8 usb , 1 ieee1394 , Card Reader , Ir-DA, Wi-Fi - 1150 лв , с всички дискове книжки и тн - много запазаен с Чанта + оптична мишка , ор. зарядно !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #5

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    По принцип Tecra-та е една великолепна машина, но с тази нещо те мотаят. Не е на 1.5 години. От доста по-отдавна не се произвежда. В противен случай би имала остатъчна международна гаранция от 1.5г. Tecra 9100 бяха задължително с 3 години гаранция.
    За 1 час можеш да провериш състоянието на батерията/те. Можеш да провериш HDD за лоши сектори и състоянието на оптичното устройство. Но на практика мй дотук се изчерпвам. Можеш да послушаш FearMe за това, как да я натовариш (това апрорпо ще ти даде представа и за издръжливостта на батериите).
    От там нататък остава да се довериш на късмета си, а пък аз да ти пожелая такъв, ако решиш да си купиш машинката!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    Може ли да искаш 1 седмица гаранция поне за този нотбук

    до тогава ще го тестваш на макс.
    един Hirens Boot CD ти е достатъчен за състоянието на диска
    за 1 седмица ще видиш колко държи батерията , а с нерото и dvd-филми , ще разбереш колко работи комбото



  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    Абе за по-сигурно, пак с Хиренс-а му пускаш един куик тест на паметта и на харда.
    За останалите работи просто трябва повечко време - зареди батерията докрай (виж първо дали се зарежда нормално), после го остави само на батерия и го натовари максимално да видиш колко време държи. Виж дисплея за някакви дефекти (изгорели пиксели и т.н., макар че това е дефек, който не влияе на работоспособността на машината де), виж оптичното устройство дали чете/записва, виж всички портове дали работят - USB, паралелни, серийни, абе въобще каквото има.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    Абе за по-сигурно, рулес към Mr.TECHNO то. ако нещо те нтересува - на лични. От него се уредих с Тошко- М70 SR2., защото миналата година изтървах Тошко с Р4 3GHz.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #9

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    абе едва ли ще мога да искам 1 сед. гаранция ... щот човека е от Сф. ... офертата на Техно си е добра ... ама ще трябва да прибавя някой друг лев ... нзн кога ще ми отпуснат още ... Възможно е и да има някаква уловка ... затова питам ... а по принцип има ли проблем ако лаптопа си стой постоянно включен към зарядното - ще се прецака ли батерията така - знам ,че за някои Гсм-и не се препоръчва щот може да се получи презареждане ..имам един друг лаптоп Тошиба и си седи постоянно включен като съм вкъщи ,нов е и затова да не прецакам батерията , че и без това държи ч и 45 ... а този ще ми трябва като за изпът... да не стоя без работа... ако някой има по тънко предложение да драсне ЛС или на мейла ... 10x

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #10

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    По принцип не би трябвало да има проблем да седи включен в тока...има си чипче което се занимава с това да пренасочва тока когато е на 100 батерията. Иначе за най-сигурно ако искаш вади батерията, машинката може да си работи и без нея ако е на захранване....

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Second Hand - как да не се прецакаме

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Иначе за най-сигурно ако искаш вади батерията, машинката може да си работи и без нея ако е на захранване....
    което тотално обезсмисля идеята да имаш лаптоп, и отнема единственото преимущество да имаш лаптоп вместо настолен комп без UPS - сигурността, че дори и да спре тока няма да се прекъсне това, с което си се занимавал

    connect, батерията няма да я прецакаш по този начин, освен ако тя вече не е била прецакана, а това бързо-бързо ще си проличи. жалко, че няма да е в рамките на този 1 час

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 22-08-06, 10:44
  2. second hand
    От pro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-02, 17:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе