Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

    Здравейте колеги,

    Надявам се да можете да ми помогнете малко.По принцип такова чудо до сега не ми се е случвало и за това ако някой има
    идея нека подаде едно рамо.
    Ситуацията е такава.Компютър АМD Athlon 2200+ , 2 x 256 DDR 400 Kingston tiny chips , 80gb maxtor , Gigabyte VT880-L ,
    VGA FX5200 128mb , CD-RW LG , DVD-RW LG.Хубав или лош такъв си имат хората.
    В началото е работел само с принтер HP 1012 , лазерен от най-леката серия.След това е закупено чудото HP Officejet
    All-in-one 6310.
    Идва ли са някакви и са го пуснали и си е работел (което и мен ме озадачи имайки в предвид случващото се описано малко
    по-долу) до преди седмица когато е започнало системно да се появява това :


    след което като натиснеш показва това :


    Първото което ми хрумна бе да преинсталирам драйвера но не стана защото даде съобщение за грешка и после ми каза че
    нямам разрешение да направя такава работа.Нищо не можеше да се пусне,всички сервизи в административните инструменти бяха спрени (!?!) и при опит да се пуснат ми казваше че са подготвени за премахване (?!?).
    Имаше инсталиран още Нокия суит заради мобилен телефон но и като го забърсах положението си остана такова.
    Открих в нета че ако се спре в Device manager на USB HUB опцията да пести енергия и се махне клиента който се зарежда с
    Windows и щяло да се оправи - не стана.
    Преинсталирах Windows,става дума за XP Pro+SP1.Качих най-новите драйвери за дъното,за USB2.0 и версия 62.75 за
    видеото,защото бе силно препоръчвана за този модел.Изтеглих и най-новите за офисджета и за 1012-ката.
    На така инсталиран Windows качих първо пакета за 6310 модела , и което ме учуди драйверите бяха за 63хх серията като
    цяло.Лошото е че не прочетох инструкциите че първо се качвал драйвера и когато ми бъде поискано тогава да включа
    устройството към компа.Послредва проблем,и аз му изпердасах едно връщане на системата с нортън госта и сначале.
    При качени правилно по инструкции драйвери на Многофункционалното устройство,всичко си заспа.Качих и нокия суита пак без
    проблем.Тестове,копиране,факс,сканиране.. без проблем.Рестартиране..Никакви грижи.. След това си направих копие на
    системата при това положение.Качих драйверите на 1012 от техният диск и ми каза че всичко е 6.Наистина пуснах тест
    страница .. изкара.. И тъкмо натиснах ОК че е принтирал правилно и пак грешката на първата снимка.
    Оказа се че HP1012 , който пък си ползва стандартни драйвери които били за 1010,1012,1015 че се закача за DOT4_02:
    [img width=750 height=600]http://svetulcho.hit.bg/printer/3.jpg[/img]
    Tози дот 4 си го качва и 6310-ятката,и след това имам странното усещане че и от драйверите на 1012-ката маже нещо отгоре
    и се почва.Щом се сложи така всичкото и като се натисне ctrl+al+del TaskManager-a слиа само на индикация до часовника и
    нищо не мога да направя,тоест не ми да ва да го отворя.Мога тук там да отворя приложение и то бавно.
    След около минута зависване и пак цъфва снимка 1 и като затворя грешката пак не мога да захвана таск менъжера или девайс
    менажера но мога да си ровя в компютъра без забавяне ?!?
    Щом върна системата до ниво без да е качен 1012 няма проблем.
    Опитах друго.Качих първо драйвера за 1012 , на чист Windows и го пуснах.. работи си..Не прави проблем при рестарт.След
    като започна качването на драйвера за 6310 офис чудото и по някое време забива .. и седи.. След рестарт на системата ми
    дава че не може да продължи инсталацията , но слага драйвери някакви и може да се ползва като скенер и принтер но със
    TWAIN интерфейса и софтуера на XP.Oпитах да си съчиня нов виртуален порт за вторият принтер и да прилича на този USB0001 който ползва 6310-ятката но не ми бе разрешено ?!?
    По долу прилагам още няколко снимки на това какво инфо имам за принтерите.
    Ако някой има идей моля да даде защото моите нещо се поизчерпаха.И докато съм се сетил - да опитах и със каването на
    сервизен пакет 2 за ХР , но нищо не помогна а дори бе и малко по бавен.Без Сервизен пакет 1 не ми даде да инсталирам
    драйверите за 6210 ? ..
    Няма качен или конфигуриран файъруол или антивирусна.Има пусната мрежова карта,но на нея няма нищо закачено.

    Благодаря предварително!!!







  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

    Няколко предложения, без да съм сигурен, че ще свършат работа:
    1. Смени принтера по подразбиране (вижда се на третата картинка).
    2. Виж дали могат да се променят портовете или настрой самия порт - в момента нямам принтер, за да видя настройките, но си спомням, че имаше нещо като Spool documents, Print directly to the printer, Data Format (RAW/EMF)... може да излезе нещо.
    3. Опитай да инсталираш принтерите ръчно, без да използваш официалните инсталатори. Деинсталирай всичко, свързано с двата принтера (вкл. драйверите, или си върни системата назад с Norton Gost) и инсталирай през Device Manager. Може някое приложение да създава проблема, преди 2 дни инсталирах един принтер на HP и инсталатора качи няколко програми, без да ме пита.
    4. Сложи SP2, инсталирай принтерите и провери за актуализации в Microsoft Update. Като се замисля, още сега пусни едно търсене за тези принтери и проблема на страниците на M$.
    5. Провери софтуера към принтерите - особено, ако има резидентни програми, които да следят за нивото на хартията, мастилото и т. н. т.; изключи автоматичната проверка за актуализации на софтуера.
    6. Опитай някой от принтерите да го свържеш към друг компютър и да го ползваш като мрежово устройство.
    Ако се сетя още нещо, ще пиша.

    Добавено: Виж информацията на тази страница или просто не инсталирай HP Toolbox.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

    1 изключи/извади USB кабела на принтера
    2. премахни драйверите
    3. рестартирай задължително
    4. инсталирай драйверите
    5. включи USB кабела на принтера, само когато те попита и/или почне да дава че го търси
    6. рестарт и би трябвало да работи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #4

    Re: Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

    Много съм благодарен за съветите колеги , но за съжаление @ru-boy съм опитвал това което ме съветваш но не стана ..
    @panevdd - това което ме съветваш за RAW го опитах , както и опитах по подразбиране да не е All-in-One принтера,а лазерният 1012.Инсталирах и със SP2 още в самото начало , но там не стига че пак не ставаше , ами и на всичкото отгоре заради смахнатият Firewall който няма идея до колко е добър на два пъти ми сецна работата по инсталирането докато се усетя че може да ми прави магарията той.Опитах и ръчно качване на драйверите , но за съжаление качвайки за All-in-One устройството само на драйверите без да минавам през инсталация,ми дава само TWAIN поддръжката на XP което малко обезсмисля покъпката на подобно устройство но пак кача ли РЪЧНО драйврите и на вторият и се посират нещата , да ме извинявате за израза,но в линка за HP и TOOLBOX , който наистина досажда и прави проблеми и който си качва проиложения работещи в фонов режим открих линк за нещо любопитно,а именно че трябвало да се разкара майкрософски драйвер от цялата работа.Ето тук : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/g...ru&lc=ru&cc=ru , а чак сега забелязах и посоченото на тази снимка - IEE1284. което явно е прословутият DOT4 ..неговата .. .. И ми хрумна идеята да погледна ако принтерът НР1012 има освен USB и LPT накрайник , да го хакна на LPT порта и мисля че ще си реша проблема.
    Благодаря ви отново за сега и като направя опита ще пиша.Бях писъл и на HP - BG ма явно там .. едва ли биха проявили желание да мии отговорят..а може и да са заети.. Обезателно ще пиша какво е станало ..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #5

    Re: Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310

    Здравейте отново.След като се поинтересувах малко се оказа че този шибан HP 1012 проявявал и "повечко" характер и по доста форуми са имали проблем с него.В крайна сметка направих каквото можах по съветите на сайта на HP и това което малко не проумявам е защо след като версията 1010 която имаме в службата си се закача сама на USB001 веиртуален принт порт , а за този определено е посочено че е на DOT4 и то колкото моце по голямо число.Например в сайта на НР бе посочено че ако има DOT04_001 и DOT04_002 то той задължително трябвало да бъде на най-големият.. Е да ма и така хем даваше пак SET CONFIG грешката , хем се ебаваше и с печтането от време на време.Сложих го на DOT04_001 пак като на снимките показани по-горе , изтрих microsoft-ския usbprint.inf както бе единият от съветите , преинсталирах драйверите ръчно , но те пак си инсталират сами и тулбокса и този setconfig.еxe.След като при тези гимнастики пак го даде тоя ЕROR setconfig.exe му теглих майната и както се ядосах спрях го от процесите и направо и буквално изтрих това EXE от Program Files.Дори и мен ме учуди но настройките на принтера си останаха,той си работи и сега и няма проблем да се обръща от икономичен печат и обратно,да покаже текушо печатаните документи,а също така и си вади без проблем Тестова страница .. Е ако не друго поне вече цяла седмица си работи без проблем и не се е омазало нищо.И двата принтера си работят а този си печата та пушек се дига ..
    Благодаря на всички за идеите .. и отново : колкото по-ново , толкова по смотано.. май нещо такава е новата тенденция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам принтери
    От taralion във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-08, 01:11
  2. чипове за принтери
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-03-08, 15:19
  3. Проблем с матрични принтери
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 28-07-06, 14:58
  4. Nkia 6310
    От Kren във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-03, 23:45
  5. Tweaked BIOS 1012 za ASUS TUSL2-C
    От solo2003 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-02, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе