Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с матрични принтери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем с матрични принтери

    Здравейте !

    Проблема е следният имам матричен принтер Panasonic KX-P 2130 на който печатаме разни документи чрез предварително направени форми. Имам и още един принтер Panasonic KX-P 1150 но като задам на програмата с която работим да печата на него и използвам същата форма напечатаното се различава от това на другият принтер ! Шрифта излиза по-голям от там редовете започват да се разминават и става каша ! Как мога да накарам принтера да печата като другият! Пробвах да редактирам самата форма с WordPad, но не ми позволява да променям шрифта !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    168
    #2

    Re: Проблем с матрични принтери

    Провери се настройките на принтерите: колко символа на инч печатат по подразбиране( при включване).
    Ако стойностите се различават преди печат ги прави еднакви или настрой втория принтер по подразбиране настройките да са му като на първия.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #3

    Re: Проблем с матрични принтери

    Изравни настройките на принтера. Задават се със сетъп от дискета към принтера.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Проблем с матрични принтери

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Изравни настройките на принтера. Задават се със сетъп от дискета към принтера.
    точно това ти е нужно да направиш ако нямаш нужните дискети си кажи майла да ти ги пратя

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #5

    Re: Проблем с матрични принтери

    Настройките на текущото състояние се получават при тест на принтера чрез натискане на два от бутоните на принтера.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #6

    Re: Проблем с матрични принтери

    @Pit , защо направо не се обадиш на хората по подръжката на програмата ви да ти направи стил на печат и за другата матричка?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: Проблем с матрични принтери

    Аз имам същия проблем със същия принтер-KX-P 1150. Не можах да разбера със сигурност дали проблема е в принтера или в програмата(Микроинвест-Склад) и затова изоставих директния печат(от настройките) и сега печатам по-бавно,но няма проблеми със шрифта.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #8

    Re: Проблем с матрични принтери

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз имам същия проблем със същия принтер-KX-P 1150. Не можах да разбера със сигурност дали проблема е в принтера или в програмата(Микроинвест-Склад) и затова изоставих директния печат(от настройките) и сега печатам по-бавно,но няма проблеми със шрифта.
    микроинвест е доста бъгава програма.

    не знам дали е от нея, но много лесно можеш да провериш(лично ти за себе си, дали е от принтера или от програмата).

    свали си бизнеснавигатор(демо) и пробвай принтера ....



  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re: Проблем с матрични принтери

    Благодаря zaphodb, но мисля,че няма смисъл. Почти съм сигурен,че е от програмата,но не мисля да я сменям с Бизнеснавигатор. Просто ми стана интересно, че някой друг има същия проблем със същия принтер и вероятно с друга програма,та затова се обнадеждих, че проблема някак си може да е в принтера(софтуерно). А пък иначе принтера е "железен" - него също не бих сменил за такъв проблем, поне засега.

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #10

    Re: Проблем с матрични принтери

    Lazar

    не те карам да си сменяш програмата.

    просто си свали демото на бузинеснавигатора и си пробай принтера...

    след като пробаш и установиш, че проблема е в принтера(например) - просто отиваш в Control Panel/Add Remove Programs/ и махаш демото...

    п.п.

    не съм рекламен агент на бизнеснавигатор - дори напротив - много време търсих бедро за нея, ама не намерих.

    напоследък чувам, че имало стъпало или прасец..(инфото е непълно и объркващо), или глезен...



  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re: Проблем с матрични принтери

    Какъвто и да е резултата от пробата, нямам намерение да ползвам бедра и глезени. Издавам официални ДДС фактури. Не е проблема в деинсталацита на демото, а в смяната на базата данни,защото цялата информация за фирми,адреси,обекти,артикули трябва да се набира на ръка,ако решиш да сменяш програмата. А тя си има кусури,но не мога да кажа,че е бъгава.Ползвам я от година и кусур само с инструкции по телефона и до сега не е забивала. А пък е в пъти, че и десетки пъти по-евтина от навигатори и други подобни. Имах и лекуван вариант,но предпочетох да спестя 100лв от пържоли и бира,отколкото да имам после проблеми с варивата ,че стомаха ми не понася боб и леща!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Проблем с матрични принтери

    Gensoft money works ( www.gensoft.bg ) е доста добра програма , и конвертира абсолютно всички данни от микроинвеста към своята си база !
    а печата е перфектен ! ( програмата печата с принтера който е исталиран на компа , няма настройки за печат
    видовете на документите са във ртф- формат и може да си ги редактираш много лесно ! ( има си готови екземпляри и голям списъкс автоматизирани формули за извеждане на желаната информация на документа )

  16. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #13

    Re: Проблем с матрични принтери

    Цитат Първоначално публикувано от canibus_bg
    @Pit , защо направо не се обадиш на хората по подръжката на програмата ви да ти направи стил на печат и за другата матричка?
    Това беше първото което направих ! Но хората ме посъветваха да си настроя принтера! Направих настройките едно към едно с настройките на другият принтер, след като не стана ги променях както на мен ми скимне, но резултата беше един и същ ! Принтера си печата и изобщо не се влияе от тези настройки !!! После един от диларите тук ми каза че още когато сме почнали да работим с тази програма бил е купен другият принтер точно защотото този не е сработил ! Така че сега на него съм сложил да се печа приемно-предавателни протоколи който са на word и няма проблем
    Явно проблема е в самата програма и така ще си остане ! Поне за сега

    За Gensoft money works ( www.gensoft.bg ) който Mr.TECHNO говори съм останал със същите впечатления! Доста добра и функционална програмка за времето в което съм работил с нея не съм срещал никакви бъгове. в къщи имам демо диск на нея, но демото го имаше и на сайта ако не ме лъже паметта



  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    1
    #14

    Re: Проблем с матрични принтери

    Виж това и после кой от кого крадял: http://it.dir.bg/2006/07/25/news467811.html

    Новия продукт на Микрото е пъти по-хубав от Генсофт-а

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re: Проблем с матрични принтери

    Брей, тези от Генсофт са големи муфтаджии. Те ли бяха тези дето си бяха сложили шпионин в софтуера си?
    А сега и крадат и то от българска фирма. Срамота. 100 000 да ги бяха глобили.
    Хората от Микроинвест се пребиват от работа и се стремят да продават на човешки цени, а Генсофт ги крадат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам принтери
    От taralion във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-08, 02:11
  2. Отговори: 0
    Последно: 18-04-08, 13:16
  3. NEC 4551 не чете някои матрични DVD-та
    От cashregister във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-06, 12:17
  4. Проблем с принтери HP 1012 и Officejet 6310
    От Long-Go във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-06, 15:07
  5. кирилизиране на принтери
    От DarkRose във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-03, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе