Резултати от 1 до 6 от общо 6

консумативи за принтер Canon IP4200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #1

    консумативи за принтер Canon IP4200

    Здравейте ,имам принтер Canon IP4200 ,някой може ли да ми каже как да спра следенето на нивото на мастилото,защото искам да си презареждам касетите ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: консумативи за принтер Canon IP4200

    Цитат Първоначално публикувано от pettia
    Здравейте ,имам принтер Canon IP4200 ,някой може ли да ми каже как да спра следенето на нивото на мастилото,защото искам да си презареждам касетите ?
    Имаш прекрасен принтер, един от последните модели с 2 начина за подаване на хартията(повече не ги правят), не го съсипвай с пълнене, защото ако му задръстиш печатащите глави ще е по добре да го хвърлиш на боклука ... или поне ако не мога да те откажа да го пълниш - поне си вземи качествено мастило за пълнене ...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: консумативи за принтер Canon IP4200

    dash,
    главата е само една, останалото са четири патрона с мастило, които наистина са си скъпички (става въпрос за оригиналните).
    Самата глава може да се сменя при повреда.

    Аз бих посъветвал pettia така:
    1. Докато принтера е в гаранция, да ползва оригинални консумативи. В противен случай, най-вероятно ще загуби гаранцията в случай на гаранционно събитие.
    2. Като изтече гаранцията, може да опита с патрони на алтернативни производители (около два пъти по-евтини), или с пълнене на патроните. И в двата случая, при пълни патроните, ще има софтуерни индикации за свършили мастила. Може да не им се обръща внимание, тъй като е изключително лесно, човек да извади съответния патрон и визуално да се убеди, че е празен/пълен.
    Самите датчици за нивото на мастилото са две електродчета на всяко от патрончетата. Вероятно, чрез тях се мери електрическото съпротивлението на мастилото. И вероятно проблема с индикацията при алтернативните мастила е различното съпротивление.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: консумативи за принтер Canon IP4200

    @MitkoS, малката подробност при този модел принтери, която явно ти си пропуснал, е че към всяко патронче има прикрепен чип, чрез който принтера следи броя копия и предполагам време на използване.
    Има фирми които предлагат неоригинални чипове но и те, макар и по-евтини, са на същия принцип - свършва мастилото - свършва чипа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: консумативи за принтер Canon IP4200

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    dash,
    главата е само една, останалото са четири патрона с мастило, които наистина са си скъпички (става въпрос за оригиналните).
    Самата глава може да се сменя при повреда.
    Знам че е само една Митко, това за което говоря е цената на главата:

    Canon PIXMA iP4200 Print Head
    PRINT HEAD - Genuine Canon Printhead

    FOR USE IN MODELS: Canon PIXMA iP4200 | Canon PIXMA MP500

    PART NUMBERS: QY6-0059-010 | QY6-0059-000 YOUR PRICE:
    $64.50

    При принтер за 90-100 долара ти си прецени какво е по добре да се ползва ...

    In the past week, one vendor, hobbicolors has started vending an ink specifcally blended for the ip4200---and they do ship internationally.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #6

    Re: консумативи за принтер Canon IP4200

    Цитат Първоначално публикувано от pettia
    Здравейте ,имам принтер Canon IP4200 ,някой може ли да ми каже как да спра следенето на нивото на мастилото,защото искам да си презареждам касетите ?
    хората правилно ти казват.такива снимки от принтер до сега не бях виждал като качество.ако го напълниш това качество не вярвам да е същото и най вероятно ще му **** майката като се разтекат мастилата вътре.един оригинален патрон в техномаркет европа е 22 лв , така че петте към 100 лв , а те въобще не се хабят толкова бързо . не го преебавай

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-03-10, 11:28
  2. Консумативи за принтер KYOCERA MITA FS1010
    От milev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-08, 19:44
  3. Неоргинални консумативи за Canon MP160?
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-07, 18:52
  4. Купувам принтер Canon
    От nenkov във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-06, 14:40
  5. въпрос за принтер Canon
    От vania във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-03, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе