Резултати от 1 до 5 от общо 5

въпрос за принтер Canon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    2
    #1

    въпрос за принтер Canon

    Имам такъв принтер, на около 2 години. Още преди година се запуши нещо на цветния патрон и започна да не разпечатва както трябва, а сега същото стана и с черния. Слагам съвсем нов и пак разпечатва с бели ивици в самия текст. Та въпроса ми е ако сте имали такъв проблем, почиства ли се по някакъв начин или трябва нещо да се смени? Аз опитах да почистя където мога, но нямаше ефект. Благодаря предварително.

    Ако има някакво значение, патрона е BCI-21.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    въпрос за принтер Canon

    трябва да ходи на сервиз.

    при струйниците на Canon има такъв проблем - ако не се печата известно време мастилото засъхва в главата и дотам... дори и с нова мастилница.

    лошото е, че като купуваш принтер - "онези от магазините на ул. Раковски" си траят и нищо не ти казват(ВАЖНОТО е оборот да има).



    - на ТВОЯ отговорност:

    опитай следното - демонтирай главата, направи си смес от етилов и пропилов алкохол 50-50%, остави я да кисне 24 часа, изсуши я и тествай пак.



    Може и с топла вода ама трябва да съхне повече време

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    въпрос за принтер Canon

    Старата глава на вашия принтер може отново да бъде върната към живот, като се почисти с един от описаните по-долу разтвори:

    1. 10%-оцетна киселина, 10%-спирт и 80%-дестилирана вода, или

    2. 10% - глицерин, 10% - спирт, 80% - дестилирана вода.

    Ако в главата все още има годно за употреба мастило, разтворът се налива върху салфетка или памуче и се поставя непосредствено под дюзите. При празна глава е най-добре тялото да се потопи изцяло в разтвора и да се запълни отвътре. При упорити засъхвания можете да оставите главата в сместа ден-два, след което, преди новото зареждане с мастило да я продухате внимателно с въздух в двете посоки.

    Първият от разтворите е приложим само за цветни глави, докато вторият се използва и за цветни и за черни.



    Преписано от www.mladkonstruktor.bg



    Иначе има и специализирани химии по сервизите, на мен ми взеха 5лв. за несполучлив опит за отпушване. Крайният вариант беше закупуване на нова глава която си е доста скъпа.

    Успех!!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    2
    #4

    въпрос за принтер Canon

    Благодаря за съветите. На моя отговорност ще пробвам някой от вариантите, пък ще се чуе. В най-лошия случай ще се купува нова глава, което е и най-вероятното като гледам.

    И все пак ми е чудно как така засъхна мастилото, като черната глава си я ползвам всеки ден?!? Явно просто му е било времето.

    Май човек трябва повечко да се замисля като си купува принтер, а не само да гледа цената на консумативите

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #5

    въпрос за принтер Canon

    Ако имаш късмет с топлата водя ще стане - при мен ставаше два пъти, ама наистина после трябва да съхне много. Ако ти е засъхнало съвсем накрая, можеш и с памук със спирт да зачистиш, но се съмнявам да стане само така - трябва си киснене .



    При второ -трето запушване-отпушване обаче се развалят - при мен започна да пуска големи мастилени петна или да не печата... изобщо не ставаше за работа. Опитай - нищо не губиш :P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Принтер Canon Pixma iP 5200
    От BatVez във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 04-10-10, 17:17
  2. Продавам принтер Canon BJC-210
    От janko във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-02-07, 13:13
  3. Има ли някой принтер Canon iP1500
    От vinsa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-06, 00:50
  4. Отговори: 17
    Последно: 14-03-06, 11:56
  5. Купувам принтер Canon
    От nenkov във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-06, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе