Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Сглоби си сам...компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Сглоби си сам...компютър?

    Как мислите - възможно ли е човек с някакви общи технически познания да попрочете малко повечко по въпроса и сам да си сглоби компютър. Изглежда просто като лего - избираш кутията, захранването, дъното, процесора, паметта, вентилаторите, аудио и видео картите, HD-то, оптичното устройство, монтираш, свързваш и пускаш...Всички компоненти могат да се поръчат и онлайн.
    Въпроса е, че искам сам да си избера всички компоненти, всяко от тях да си знам с какви параметри е. А сигурно е и голям кефа сам да си го направиш.
    Или въобще не е толкова лесно за дилетант подобно начинание? Може би си има разни тънкости, уловки, за които се искат специални познания и дълга практика?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Няма проблем, лесно е, ако се интересуваш от хардуер. Щом ти е за първи път, когато избереш компонентите, все пак се допитай да професионалист, да не излезе, че си избрал несъвместими части. Когато си готов с избора, едно запи(т)ване тук или в http://www.hardwarebg.com/ ще е достатъчно, за да разбeреш дали комбинацията е добра и дали има тънкости при сглобяването,

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Благодаря Ghost
    В една кутия има ли предвидени места за монтажа на всички компоненти? Тоест разопаковаш, завинтваш и това е. Или трябва да се търсят и разни планки, крепежи и т.н.
    Също така предполагам, че всичко си идва с кабелите си за свързване?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    В самата компютърна кутията има комплект винтове и крепежи и захранващ кабел
    в Коплекта на дънната платка има - планка за дъното , иде кабел , флопи кабел , сата кабели и диск с драйвери ( в някой модели има и отверка и ръководства )
    в комплекта на видеокартата има драйвери , преходници и и с-видео кабел.

    хард д иска идва с кутийка и опакован
    птичното у-во ако е бокс ( в голяма кутия) - трябва да има и иде кабел и кабел за звукова ката , но рядко се оставят там
    В комплекта на монитора се включват кабел интерфейсен ( понякога и два ) захранващ кабел , стойка за монитор и драйвери.

    Другото е като че ли без значение

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Нямаш проблеми. Не е трудно да си сглоиш компютър сам, стига да не си с две леви ръце.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Май ще се откажа сам да си го сглобявам
    Получих следната оферта за конфигурация.

    ASUS P5LD2/C /LGA775/945P/DDR2 135 1 135 USD
    CONROE E6300/1.86G/1066/2M BOX - ПРОМОЦИЯ 258.5 1 258.5 USD
    512MB DDR II 667 A-DATA 62 2 124 USD
    160GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB 81 1 81 USD
    MP GF7600GT 256 DDR3/HDTV PCIE 185 1 185 USD
    FOXCONN 3GTH002//FSP 400W PFC 82 1 82 USD
    NEC AD-5170A DVD+RW/-RW BLACK 37.5 1 37.5 USD
    X-FI FATAL1TY FPS 273.5 1 273.5 USD
    PCI RP-1624WK 10/100 6 1 6 USD

    Особено държа на добрите звукови и видео карти. Какво ще кажете за тази конфигурация? Достатъчно добра ли е?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #8

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    ПРЕКРАСНО - но дъното има RAID...пиши си два диска, но не SEAGATE ,че не се спогаждат добре в райд и ги пусни по скорост, за видеообработка ще ти е нужно...успех...клекна на X-FI FATALITY както ти казах, а? браво

    Какво ми пишат за Seagate: "160GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB - качествна марка, има 8 MB кеш, 7200 оборота в минута освен това е SATA 2 технология, която е най-новата и най-бързата."

    А аз си имам външен USB HDD 160 Gb, така че първоначално и с него ще правя видеообработката. А след време този Seagate ще го оставя за системен диск и ще добавя втори. Едно по едно

    За X-FI FATALITY - мисля че е добре, чудя се какво ще спечеля ако се спра на CREATIVE X-FI ELITE PRO. Има още няколко dB в полза на сигнал/шум, както и някаква си конзола външна. И 100 USD отгоре...Дали си струва даже и за аудиофил?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #10

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    .

  13. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #11

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    SEAGATE и качество? славно минало...........грешиш.......вече са Maxtor, а Мaxtor както всички знаем....виж...смех голям:
    16.01.2006 - Seagate присъединява Maxtor, като изкупува нейните акции. При завършване на сделката, акционерите на Seagate ще притежават приблизително 84%, а тези на Maxtor – 16 на сто от новия производител на твърди дискове.

    „Надявам се, че след като започне да използва производствените мощности на Maxtor, Seagate ще повиши значително качеството на произвежданите в тези фабрики устройства”, коментира ефекта от сделката търговският директор на Асбис Митко Топалов.
    Дай алтернатива тогава...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #12

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Паметта ти е твърде малко - сложи поне още една плочка и гледай да са на по-висока честота - поне 800Mhz. Но най-добре от гледна точка на новата Windows Vista - eто тази памет.
    За хард дискове - грабвай Hitachi (SATA2 2х160Gb), външния диск няма да те удовлетвори, като трансфер за видео обработката.
    За звуковата карта - ако ще работиш наистина (а не само за слушкане на музика) вземай EMU1212.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Все още си държа на Barracuda
    Seagate пуснаха Msxtor серията с 36м гаранция
    Бързи тих диск е , но има ли щампа "Maxtor" , не ми го хвали.
    От хитачи се разочаровах тотално
    Незнам дали съм го казвал ама за 2 седмици - 6 диска дефектни ( от рзлични серии - 2 бр. 80 ГБ , 1 60 ГБ - @az sum bre hombre , 1 br, 160gb ИДЕ - @I_An , 1бр. 250GB САТА2 , и 1бр. 160 САТА

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Все още си държа на Barracuda
    Seagate пуснаха Msxtor серията с 36м гаранция
    Бързи тих диск е , но има ли щампа "Maxtor" , не ми го хвали.
    От хитачи се разочаровах тотално
    Незнам дали съм го казвал ама за 2 седмици - 6 диска дефектни ( от рзлични серии - 2 бр. 80 ГБ , 1 60 ГБ - @az sum bre hombre , 1 br, 160gb ИДЕ - @I_An , 1бр. 250GB САТА2 , и 1бр. 160 САТА
    @Mr.TECHNO,
    Твоята фирма може ли да ми направи тази конфигурация? И на какви цени?
    Запитването ми беше до Unicoms, Варна.
    ОК, нека да бъдат тогава 2 бр. Barracuda x 160Gb, а паметта на 800 MHz.
    Някакви забележки по аудио и видео картите?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Не знам какво точно ще правиш на компютъра, но ако е за музика и филми, то и най-ниския модел от X-FI серията ще ти върши същата работа. Преди време и аз бях тръгнал да си купувам Х-Fi и се позачетох малко в подробности - оказа се че, екстрите на по-високите класове са от значение ако ще използваш компа като музикален инструмент (синтезиране на музика) или ще играеш най-новите игри които имат голям брой 3Д аудио ефекти. Тъй като аз не съм към нито един от двата вида потребители си взех Аудиджи4 - много съм доволен. Най ниската версия от X-Fi серията не ми хареса по една единствена причина - цифровия изход и входа са един и същи жак - комбиниран. И така ако ползвам цифровия изход, а аз го ползвам, няма къде да си включа микрофона.
    Разликата в техническите характеристики едва ще я усетиш в действителност, защото тя е много над нормалните представи за "компютърно звучене" и в крайна сметка за по високо качество вече са от значение и останалите компоненти на компютъра - захранване, дъно, допънителни периферни устройства.... а всички тези неща, при теб са стандартни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 12:53
  2. Компютър
    От valepika във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-12, 13:12
  3. Компютър
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-07, 18:46
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05
  5. от компютър в компютър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 18-02-05, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе