Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Сглоби си сам...компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @Mr.TECHNO,
    Твоята фирма може ли да ми направи тази конфигурация? И на какви цени?
    Запитването ми беше до , Варна.
    Ako можеш малко по-далече от Данчо /Unicoms/. Лично мнение. Напатил съм се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Благодаря за мненията на всички! Малко по малко ми помагатe да се ориентирам в мъглата

    За 800 MHz памет - казаха ми, че разликата в цените е по 10 $ за бройка, но за такава памет - трябвало и по-скъпо дъно, без да уточнят какво точно. Всъщност защо е по добре с 800 MHz? За да се клоква процесора ли? Ако е така - дайте идея как става тази работа - във фирмата ли се прави, или човек може и сам да клоква? Какво дъно за целта е добре да взема? http://www.unicoms.net/pricelist_27.html/KSF/

    @Pat, няма да синтезирам музика
    Какво искам - качествен 24 bit звук по оптичен кабел до A/V ресивъра ми. И за стерео и за dolby digital / dts приложения. Поне при стереото особено много държа на чистият звук, за който много спомага и оптичната връзка. Обичам да си обработвам музиките си със SONY Sound Forge 8.0. От MP3 128 kbps @16 bit ги правя на WMA 384 kbps @ 24bit, като бутвам честотни ленти, динамики и т.н. Иначе наистина си ползвам микрофона, но той си е с мини жак като за слушалки, а аз ще ползвам най-вече оптичният изход, а не RCA или мини жак като за слушалки/микрофон. Ето свързванията на X-FI FATALITY:

    On-Board Connectivity

    FlexiJack (Performing a 3-in-1 function, Digital I/O1 / Line In / Microphone) via 3.50mm mini jack
    Line level out (Front / Rear / Side / Center / Subwoofer) via 3.50mm mini jacks
    AUX_IN line-level analog input via 4-pin Molex connector on card
    One AD_Link (26 pin) connector for linking to the X-Fi I/O Console (upgrade option)
    I/O Drive Connectivity

    Two RCA jacks for coaxial SPDIF input and output
    Two RCA jacks for Auxiliary input
    Two optical connectors for optical SPDIF input and output
    Two mini MIDI female connectors for MIDI input and output
    Headphone output and volume control via 6.35 mm (1/4-inch) stereo jack
    Shared line-level analog Line/Microphone input via 6.35 mm (1/4-inch) stereo jack


    @kris11, благодаря за предупреждението, кажи ми тогава сериозна фирма там, и то на такова място, че един добричлия да може да се справи с географията


  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    @roumen68,
    мисълта ми беше, че за нищожна разлика в качеството ( само теоритична), ще трябва да платиш огромна ралика (200$) в цената.
    Според мен е много по-добре да ги вложиш в безвентилаторно захранване и охладители, особено щом искаш да се доближиш до нещо с характеристика на Hi-Fi.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    @Pat, благодаря ти, уважавам мнението ти.
    Но основните причини да загърбя лаптопа и да си мисля за PC е точно аудио и видеото. Затова точно там предпочитам да имам даже излишък на опции и функции

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Тъй като вече си имам външна usb DVD записвачка и външен usb HDD 160Gb - разумно ли е да откажа да ми сложат NEC AD-5170A сега с цел вместо сега да давам пари за втора записвачка - да си ползвам старата. Също и за HDD-то - да ми сложат сега един по-малък, а да си ползвам и старият с usb. А икономисаните пари да ги насоча за подобряване на някои параметри. Например вместо CONROE E6300 - да взема Е6400. А вече по-нататък - да си добавя и записвачка и втори по-голям диск?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #21

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    За записвачката мисля е удачно, но за дисковете...там въпроса е друг. Външния USB диск неможе да се сравнява с трансфера на вътрешния, още по-малко ако са в RAID. Така че, ако си решил да правиш такъв RAID и търсиш скорост, не се отказвай от диска...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Така че, ако си решил да правиш такъв RAID и търсиш скорост, не се отказвай от диска...
    А не може ли след време да добавя втори диск и тогава да използвам RAID? Какво е необходимо за RAID? Две напълно еднакви устройства или може да не са еднакви? Примерно по-малък и по-голям HDD?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Може и да търпя малко критики за аудиокартата (сигурно от Pat - повечко ), но като запален аудиофил не можах да се сдържа. Четох и задъханото ревю за картата с безкрайни хвалебствия от един британски колега-аудиофил и се реших...
    Та вече поръчаната конфигурация, която утре следобяд ще е готова изглежда така:
    ASUS P5LD2/C /LGA775/945P/DDR2
    CONROE E6300/1.86G/1066/2M BOX
    512MB DDR II 667 A-DATA
    160GB HITACHI 7K160/7200/8M
    MP GF7600GT 256 DDR3/HDTV PCIE
    FOXCONN 3GTH002//FSP 400W PFC
    X-FI ELITE PRO
    PCI RP-1624WK 10/100

    Една подробност - нарочно съм махнал оптичното устройство, защото си имам външно с usb. По нататък като насмогна с парите - ще си взема и такова, и второ HDD. А компютъра ще дойде без никакъв софт по него. Дали ще мога с външната записвачка с USB да подкарам инсталацията на Уиндоуса?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    къде го поръча ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #25

    Re: Сглоби си сам...компютър?


  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Щом като ти е на сърце и парите не ти са проблем - няма критика - и аз бих си го взел
    Само още едно малко уточнение - всички характеристики които ги гледаш по сайтовете са ако използваш и аналоговата част на картата, доколкото разбрах ти ще вземаш непреобразуван сигнал от оптичния (коаксиалния) изход. А на всички модели от тази серия тази част е почти еднаква, да не кажа съвсем еднаква...

    ПО последния ти въпрос - предполагам няма да имаш проблем с бутването от външно оптично устройство, тъй като аз съм с доста по-старо интелско дъно (P4C800 Delux) и мога да бутвам от USB HDD или CD-ROM.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #27

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Непонятно ми е, човек дето може да извади немалка (според мен) сума за компютър отвори тема как да си го сглобял сам, та да спести някакви си копейки.
    Народонаселението се метна да му дава акъл, вкл. какво да купува и какво не, от къде да не ГО купува , человека незнаещ се съгласява че са прави и ....................
    .................и въпреки всичко другарят питащ прави точно обратното на това което го съветваха и за и от къде и какво да купи
    Ами да му е честита новата придобивка , но нещо ми нашепва, че ако не утре, то в други ден трябва да очакваме от същия 'колега' поредната тема: компютърът ми забива и се рестартира, въпреки че го ритнах 2-3 пъти, какво да правя, и освен това нещо не ме кефи как вади саунда от колонките за 12$ дето ми ги дадоха бонус.
    И съответно - ще ли е редно да му помогнете пак, щото мен някак непонятно ми стана!!?!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re: Сглоби си сам...компютър?

    Благодаря за разбирането, Pat
    Ще проверя и това - дали цифровият сигнал си е "суров" или си минава през разните му там обработки и филтри. Много хвалят някаква функция "Crystalizer", която "интуитивно" възвръщала загубеното при компресията качество и карала MP3, CD-ta и DVD-та да звучат по-добре и от оригинала! Иначе картата не е нещо ново, от 2005-та е. Ето и ревюто на цели 9 страници, което в крайна сметка ме кандърдиса
    http://www.nvnews.net/reviews/creati...fi/index.shtml

    @Black Adder, приятелю, откъде този песимизъм? Животът е хубав, пей сърце
    Прав си, ще имам да черпя, нека само да го взема и всичко да се окаже наред. А форума все пак ми помогна да се ориентирам в нещата, за което още веднъж благодаря на всички дали мнения!
    За колонките от 12$ - право в десятката. С тази подробност, че има още две нули отзад, всяка тежи не 390 гр, а 39 кг и с ном. мощност не 4W, а 400W http://images10.snimka.bg/001221966-big.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 12:53
  2. Компютър
    От valepika във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-12, 13:12
  3. Компютър
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-07, 18:46
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05
  5. от компютър в компютър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 18-02-05, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе