Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Покупка на лаптоп?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    214
    #16

    Re: Покупка на лаптоп?!

    DELL Inspiron 1300-80 тези добри ли са?
    чипа на видео картата как ви се струва? защото проверих връзката за предния видеото му е много слабичко.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #17

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Дайте мнение за Тошиба P100-527

    http://navigator.idg.bg/index.php?ty...101&id=3785685

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Слабичко видео. Иначе всичко останало е ОК [IMHO]

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #19

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Слабичко видео. Иначе всичко останало е ОК [IMHO]
    За офисна работа става май? Иначе харда е малък и 5400, но ако се ползва офисен сървър това не е проблем, и цената на тази тошиба е добра, със WinXP бонус (Malone знае, че ми е леко болна темата). Гледах HP с 80GB+NVidia на почти двойна цена.

    На живо дисплеят ми хареса, както и бързината по принцип. Води се нещо като мултимедийно изпълнение с вградени колонки Harmann Kardon


    Все пак имаме 17'WXGA+ TruBrite (1440x900)Qosmio със сентрино дуо, firewire, bt+wifi, DVD DL писачка за цена под 900 евра (без ДДС) 2 год международна гаранция, като с/у $75 RAM-a става 1GB....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #20

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Сравнения м/у .HP NX 7400 и Toshiba M70SR2 :

    1.HP NX 7400 - не мога да свикна с клавиатурата му.Но много рядко го ползвам -не е за мен. На Тошибата М70 са по-рационално разположени бутоните.
    2.HP NX 7400 - много чатърка CD DVD to при рестарт или включване - направо стряскащо е. Бавно сработване на CD то - мисли доста време.
    3. HP NX 7400 - вентилаторът на процесорът е с по-ниска скорост , много рядко се повишават оборотите .
    4.HP NX 7400 - неудачен тип куплунга към лаптопа - на зхранващият кабел. Много лесно се изважда куплунга на захр. блок.

    Засега е това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: Покупка на лаптоп?!

    да добавя и аз ( HP nx7400 )
    Неналичие на драйвери и сата диск в раид контролер
    ако не си комплираш сам win с NLite и да си свалиш драйвери , просто забрави да го подкараш под Win!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #22

    Re: Покупка на лаптоп?!

    айде и аз да се изкажа в тая тема
    ползвам от едно известно време НР пх7400.

    1.клавиатурата си е абсолютно стандартна лаптопска...преди това ползвах ибм, и разлика няма...обаче при ХП има скрол зона на тъчпада...доста удобно нещо...като седна на друг лаптоп и няма такава зона се чувствам все едно съм с мишка без колелце

    2.двд-то издава странен звук само ако лаптопа е огънат... поне моя само тогава го прави... (и разбирасе има двд вътре)

    3.куплунг-а на захранването досега не ми се е вадил... как може 2 см пишка вкарана в дупката да се извади лесно...

    4.това, че като имаш сата диск в райд контролер не можеш да инсталираш виндовс беше вярно преди няколко години, сега почти всички сата контролери имат compatability mode, при който се държат като IDE-та. инсталираш бозата, качваш драйверите за сатата и сменяш на истинска SATA mode от БИОС-а.

    5.това, което ме дразни мене е яркия син диод на уайърлес-а. и това, че от един бутон се включва/изключва уайърлеса и блуутуута, ама това и при делл е на един бутон, явно е модерно така...

    6.по въпроса за времето на работа на батерия... 3+ часа, браузене, писане на код и мейли, някой и друго клипче от ютуб-а и т.н. има една програмка, която показва текущия разход във ватове и лесно се вижда, че ако не надъниш яркоста е около 12-14 вата, без мрежа е дори под 10...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    айде и аз да се изкажа в тая тема
    ползвам от едно известно време НР пх7400.
    3.куплунг-а на захранването досега не ми се е вадил... как може 2 см пишка вкарана в дупката да се извади лесно...Не говоря за него а за куплунгфа м/у змрежовият кабел и адаптора / 3 ката/. Много лесно се изважда или размърдва.
    Става въпрос за куплунга на захр. блок. !!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #24

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Имам усещане / може субективно да е , но Тошибата със Селерон 1,6Г и 1ГБ Рам сякаш е по-бърза от HP 7400 1,66МХ Коре 2 Дуо, 512МБ Рам при работа - интернет,дори и MS Word някак си по мудно реагира а уж е Коре 2 Дуо. Има замисляне при нея.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    3.куплунг-а на захранването досега не ми се е вадил... как може 2 см пишка вкарана в дупката да се извади лесно...
    Това най-добре ще ти го обясни жена ти !   ( Приятел майтапя се ! -и за да не стават недоразумения моята вече ми показа как значително по-дълга пишка се вади ей така)  

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    4.това, че като имаш сата диск в райд контролер не можеш да инсталираш виндовс беше вярно преди няколко години, сега почти всички сата контролери имат compatability mode, при който се държат като IDE-та. инсталираш бозата, качваш драйверите за сатата и сменяш на истинска SATA mode от БИОС-а.
    Това искам да ми го покажеш със стандартен инсталационен диск на WIn XP !!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #26

    Re: Покупка на лаптоп?!

    абе като го писах това за пишката бях сигурен, че някой ще се заяде :Р

    за това ХР-то и стандартния диск.. ми работи си... абсолютно стандартен. като му дадеш нейтив не работи... не намира изобщо диск... като му дадеш другото си намира всичко...

    по въпроса за лаг-а... предполагам, че се получава от разликата в настройките за скоростта на процесора. мобилните процесори си сменят скоростта динамично. верно, че теоретично трябва да е незабележимо, ама си има разлика... пробвай да го пуснеш да си работи винаги ма 1.66, а не на 1,00 както е по подразбиране.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re: Покупка на лаптоп?!

    Чакай малко сега
    този нотбук ( nx7400 ) няма настройка за "Native" опция на харда
    просто си го показва и това е !
    няма как да влезеш в меню и да избереш да не е раид система

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #28

    Re: Покупка на лаптоп?!

    @techno

    в твоя чест рестартирах лапотпчето и влязах в биос-а :Р


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-06-13, 17:19
  3. Съвет при покупка на Лаптоп!
    От sashomasho във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-11, 20:37
  4. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36
  5. Покупка на лаптоп
    От mmxmmx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-05, 10:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе