Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с биоса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с биоса

    Е поне така ми каза един познат които доста разбира.
    Значи какво става; забелязах,че отпреди 2-3 месеца на всяко 24-то число при първото стартиране на компютъра почти нищо не става само завърта вентилатора и свети старт бутона но нищо повече, след рестарт всичко тръгва но до там дето се влиза в биоса, и пише че нещо е променено и трябва да вляза да го потвърдя.
    Пробвал съм и двата начина с потвърждение и без, но и при двата случая след излизане от биоса, уйндоуса стартира но с дата 28.04.2005г. което в последствие (след тест с аида 32) разбрах, че е дата на системния биос.
    Моля който може да помогне, че не разбирам чак толкова, ще бъда много благодарен.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Проблем с биоса

    Прилича ми на проблем с батерията на дънната платка или със самия BIOS. Съвета ми е да смениш батерията и ако това не реши проблема, да потърсиш друга версия на BIOS от сайта на производителя на дъното.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #3

    Re: Проблем с биоса

    По моя преценка биоса сам си прави Default при дадена грешка или проглем със 4ипа,много вероятно е както каза panevdd да е от батерията,можеш ли да разбереш дали захапва ХД-то.Аз имам всяка година ядове със тази тъпа батерия,но при мене ни6то не бачка само свети диода на дъното.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #4

    Re: Проблем с биоса

    Батерията я проверих, в менюто на биоса дава 3.24V не ми се ще да го отварям щото е в гаранция.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #5

    Re: Проблем с биоса

    По принцип на нова батерия напрежението е 3,3 волта. До колко сензора на дъното определя правилно състоянието и е под въпрос, за това щом е в гаранция по добре го занеси да го видят в сервиза. Другото за което ми идва на ум е някаква мутация на вируса чернобил.Провери първо това с някаква читава антивирусна, като имаш предвид че гаранцията ти не покрива подобни проблеми и внимаваш да не окепазиш нещо.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #6

    Re: Проблем с биоса

    Работили ти Warnning Virus от биоса?

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    По принцип на нова батерия напрежението е 3,3 волта. До колко сензора на дъното определя правилно състоянието и е под въпрос, за това щом е в гаранция по добре го занеси да го видят в сервиза. Другото за което ми идва на ум е някаква мутация на вируса чернобил.Провери първо това с някаква читава антивирусна, като имаш предвид че гаранцията ти не покрива подобни проблеми и внимаваш да не окепазиш нещо.
    мойто дъно я държеше маХ до 3v

    Какво ти е дъното

    /чл. 8. Редактирайте мненията си, ако сте допуснали грешка вместо до пускате по 2-3 последователни мнения.
    от "Правилата на форума"
    Ско

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Проблем с биоса

    на мен ми стана смешно - имаш проблем с компа , който е в гаранция!!!
    ами закарай го да го видят!

    Не мога да разбера какво се чудиш- очевадно е че нещо не е както трябва или искаш да занимаваш всички IT форуми с неща които са решими.
    Да ти кажа и при мен да се случи това и аз ще го върна, даже няма да се чудя от къде е и защо е .

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Проблем с биоса

    Имаше един вирус W95.CIH ("Чернобил"), който в едната си модификация на всяко 26-то число ровеше из биоса и по диска.
    Възможно е да има и някакъв да се активира на 24-то.
    Бих проверил обстойно за вирусчета, преди да го нося в сервиза!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #9

    Re: Проблем с биоса

    Компа го купих от София а живея на 100 км. от там.
    Сканирах с нод 32 в сефвмод но нищо.
    А в биоса не намерих нищо свързано с вируси.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #10

    Re: Проблем с биоса

    Неможе да няма,ако не разбираш от биоси по-добре не пипай сам ако ли не в книшката на дъното би трябвало да пи6е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Проблем с биоса

    няма как амиго - носиш компа на 24-и и показваш
    просто незнам какво може да е - не си обяснил както трябва , не си дал модел на дъно, нито на каквото и да е !
    има ли лепенка - ако няма какво те притеснява

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #12

    Re: Проблем с биоса

    Има лепенка , дъното е "epox" 915 за intel socket 775 processor.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. има ли клавиш за биоса на CT2940 да буутна от нея хдд
    От cvb във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-12, 14:41
  2. Как се влиза в биоса?
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-07, 20:42
  3. помощ за биоса
    От eysan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-05, 13:23
  4. kak се сменя БИОСа
    От old firehand във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 19
    Последно: 17-01-03, 17:53
  5. Смяна на биоса на видеокарти
    От Cko във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 29-11-02, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе