Резултати от 1 до 7 от общо 7

Хардуерен Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    40
    #1

    Хардуерен Проблем

    Здравейте , проблемът ми е следния - Сега си сглобих Комп , тръва както трябва , но като буутна от СД независимо Хайрен Буут , Уиндос XP или 98 ми забива преди да дам каквото и да било.Понякога не забива , но гасне монитора под дос без каквато и да е въведена команда.
    P.S. Пентиум 4 2.8 Гигахерца , рам сменях различни платки от 256 до 1024 , видео сменях АТИ и ГЕ Форсе , остава харда.Може ли да е от него при положение , че не съм давал каквато и да е команда за действия над него. ако не буутвам от СД , си работи нормално , но стигам до там , че няма оперативна система....
    Благодаря за мненията ви.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #2

    Re: Хардуерен Проблем

    какво е захранването
    възможно е да кляка и за това да се ресетва машината
    ако имаш друго захранване по възможност по-мощно пробвай с него

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Хардуерен Проблем

    А сигурен ли си, след като сам си сглобявал компютъра, че примерно си поставил радиатора на процесора правилно, че си задал правилната тактова и множителна честота и пр.?

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Хардуерен Проблем

    И на мен ми звучи като процесора. Дали нещо пасата му е кофти или не е поставен правилно охладителя. Прегледай ги пак и пробвай да го пуснеш без закачен хард.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #5

    Re: Хардуерен Проблем

    Направил ли си от биоса кое 1-о да стартира

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Хардуерен Проблем

    Не мога да ти разбера първото изречение...
    Сега си СГЛОБИХ, или сега МИ СГЛОБИХА... Определено има доста голямо значение...
    А кои е правил конфигурацията?! Изобщо правил ли си е сметката какво захранване ще е необходимо на тази машина за да работи...?!
    Както казаха и колегите, най-вероятно е:
    1. Захранване
    2. Не добре сложен процесор/охлаждане (или ако случаино е tray вентилатора му изобщо да не може да го охлади), но това както казах е въпрос на "хардуерна съвместоност" на компонентите...
    Ако проблема е втория най-вероятно преди да се изключи ще се чува някакъв звук...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    40
    #7

    Re: Хардуерен Проблем

    Благодаря ви , оказа се наистина вентилатора на процесора , но е сложен както трябва. просто е дефектен и не прилепва хубаво.Дава всички признаци ,че е добре , но дефакто се оказа , че не е. Още веднъж благодаря на всички и Много успехи през новата година.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. (Unknown)Хардуерен проблем
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-12, 19:39
  2. Dell Inspiron - хардуерен проблем
    От boishin във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 27-01-09, 11:53
  3. Вирус или хардуерен проблем
    От wheeler във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 02-05-06, 22:14
  4. Хардуерен проблем
    От Yorke във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-05, 10:09
  5. Хардуерен или софтуерен проблем ?
    От Sd0 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе