Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #16

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    В биоса не ми разпознава картата. В менюто Standard CMOS features не фигурира никъде video. Има си хард, двд, флопи, но видео изобщо не фигурира. Не съм инсталирал още XP, ама май няма и смисъл щом на ниво биос не ми разпозава картата. Как се разбира дали е изгоряла?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    не е изгоряла, след като имаш образ. проблемът е драйверен

    в safe mode всичко е наред, предполагам?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #18

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    С ХР същият ... пак като сложа драйвери сгъва. Рових се в биоса ама опция за повишаване на мегабайтите на видеото не видях. Имаше нещо като AGP Aperture size - по подразбиране беше на 128Мб. При мен започват от 64 до 256. Сложих на 256 - не става - на 64 пак тц. Малко ме притеснява, че биоса не вижда картата. Малко се забавих че инсталирам през USB и има малко разлика за буутване с флашката от ХР и 7 (че ми беше за първи път . В safe mode е наред до толкова, че там познава картата - уж драйверите са инсталирани ама видео адаптер няма (не си го обяснявам-ужас ). Пак ще го мъча утре, че ракиено време вече. Той компа не е мой ама казуса е голям поне за мен :D . До сега комп не съм връщал не оправен - направо ме е срам.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    agp aperture size е друго...

    в safe mode няма как да е различноот това, което си видял, защото там работи само с вградените в win драйвери, т.е. там неизбежно ще е standard vga adapter

    пробата в safe mode е, за да се види ще стигне ли до десктоп, минавайки момента, в който в normal mode зарежда драйвера. е, щом го минава, значи е драйверен, но пък щом и под друга OS го прави, значи не следвало да е драйверен...

    щом вече си на XP, значи имаш късмет и можеш да пробваш с най-добрия универсален ATI драйвер, а именно ati_omega_xp2k_48442.exe

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #20

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    И с него същата работа. Стига до логото с Windows и монитора изгасва. Кофти. Ако ъпдейтна биоса дали ще има смисъл?
    Този пост е редактиран от Nick_Stoinov; 17-12-12 в 14:06.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    мдааа... значи влизаме в етап на експерименти

    деинсталираш всички драйвери, оставаш на стандартния в windows-a и следиш как се държи

    целта е да се установи в какви случаи и дали изобщо ще успееш да го забиеш без драйвер. повечето 3D заглавия няма да тръгнат, но някои ще потеглят и ще се постараеш по-дълго време да натоварваш

    пък да видим дали, с какво и как ще върви или няма да върви

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    на същото мнение съм и аз

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    Пробвай с Driver Navigator 3.0.1 от замундос....че не ми дава да постна линк
    В общи линии един от най-читавите драйвер хелпери.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #24

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    То аз съм със стандартните драйвери от windows само едно аудио добавих. Всички драйвери си ги намери от windows-а - версията е от края на 2010г. Компа е малко по-стар. Ама нали слушам - деинсталирах почти всичко и след рестарт пак си ги инсталира , то даже някои ги инсталира веднага щом ги махнах. Дадох си ден, два почивка, че малко се поизнервих. Утре на помощ идва компетентно лице да видим какво ще излезе. Пак ще пиша.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #25

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    Значи компетентното лице се оказа администратор в Лукойл и установи че проблема е или изгоряло дъно (по-вероятното), или изгоряло захранване (може би 12V шина). Малко не му се занимава - бяхме на чашка. Не е от обяснителните. Утре пробвам с друго захранване - дано да е от него (не ми се вярва). Каза че го подкарал с драйвери от Driver pack solution 12, но без едната платка на RAM паметта. Аз също пробвах с Driver pack solution 12 - но при мен не се получи (не съм барал RAM-a). Каза също че като инсталирал драйверите и го рестартирал, имало видима разлика в оборотите на вентилаторите (по- бавно се въртели). Като го подкарал изкарал около 20 минути и сгънал - изгаснал монитора. Забравих да кажа, че го стартирал като му направил рестарт през батерията, а се стартираше без драйвери без проблеми - така му го поверих. Не знам луда работа. И да питам вярно ли е това, че бад секторите на хард диска са 99,9 % софтуерен проблем - негово твърдение, което силно ме съмнява, обаче ако е така - има надежда за моят хард

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    нека обобщим казаното от "компетентното" лице:

    1. дъно
    2. захранване
    3. драйвери
    4. памет.
    5. хард
    6. батерия на дъното

    върна ли ти го работещ или с ясни инструкции как да го подкараш, пък било то и за 20 минути?

    или неправилно го цитираш или ти е избълвал най-омешания IT тюрлю-гювеч, който някой някога е сътворявал на и без чашка

    по отношение на лошите сектори - правилното е да се каже, че 99,9% са хардуерен проблем, а не софтуерен!
    Този пост е редактиран от FearMe; 20-12-12 в 08:58.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #27

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    Да Ви кажа честно не знам колко е компетентно това "компетентно" лице. Общо взето нищо не направи. За лошите сектори съм сигурен, че каза 99,9 % са софтуерен проблем и това ме наведе на мисълта, че не е толкова компетентен, а изглежда такъв.И аз споделям твоето мнение, че е хардуерен проблем. Имал е първия сервиз за компютри в града и оправял много хардове с лоши сектори. То и аз съм оправял - ама за 2,3, седмици и после пак боза. Та да се върна на темата - пробвах с друго захранване и проблема пак е налице. Изнамерих едно дъно с процесор, памет - само едно вентилаторче на процесора ще сложа, че е изгорял. Днес имаше малко напредък с тези драйвери на омега дето ми ги каза. Пак ги сложих и в менюто на display propertis всичко си беше ОК за първи път - изписа ми адаптера и всичко както трябва да е. Обаче като промених резолюцията на 1280х1024 от 800х600 монитора изгасна и вентилатора на процесора започна да се върти по-бързо (видимо). Наблюдавах го и него защото пича който ми даваше насоки каза, че си променял оборотите. Ама той каза, че ги намалял, а аз установявам увеличение. Утре или вдругиден пробвам с друго дъно, че нямам термопаста и ще пиша отново. Предполагам, че ще стане. Айде лека засега.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #28

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    Ако се мъчиш с тая антика поради липса на финансии виж за нещо такова - GB E350N - описание
    Евтино и би трябвало да е достатъчно за Блу-Рей-чета и ровичкане в нета. Не е нужно и смяна на захранването.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 21-12-12 в 01:29.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    24
    #29

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    това ли пробваш?

    версия 10.2

    ATI Catalyst™ Legacy Display Driver
    Да пробвах го. Пробвах и от серията 9. Компа си се включва нормално като че ли, само дето не дава сигнал към монитора. Като го ресторна си се включва монитора ама без драйверите на видеото.
    Ами няма да стане. То на посочения линк ясно си пише :Note:AMD’s DirectX 9 ATI Radeon graphics accelerators are not officially supported under Windows 7. If the user chooses to, they can install the ATI Catalyst Windows Vista graphics driver under Windows 7....Using the ATI Catalyst Windows Vista driver under Windows 7 is not officially supported by AMD

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Отговор: Проблем-при старт на компа, монитора не тръгва всеки път !

    то си пише, но се подкарва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 22-02-10, 13:14
  2. Отговори: 2
    Последно: 24-11-09, 23:08
  3. Проблем с компа
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-08, 22:15
  4. монитора не тръгва на повече от на 75Хц
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-06, 09:15
  5. Проблем с компа
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-04, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе