Резултати от 1 до 11 от общо 11

Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Моля дайте съвет за свестен LCD монитор до 400 Лв 17 или 19", с добри параметри, висока честота на опресняване, малко време за достъп?

    Моля за помощ защото до сега не съм си имал взимане даване с LCD-та и не знам какво да им гледам!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Ами не гледай характеристики, а ги виж какъв обра вадят. Гледаш ъгъла на виждане. Колкото по голмя толкова по хубаво. Честота на опреснявне не се гледа. Тя е за CRT монитори. Гледа се дали маже монитора при движение. Този параметър е по важен за геймърите защото всички монитори на пазара са достатъчно бързи. Другото е броя на цветовете. Желателно е да 16.7 милиона, а не 16.2 милиона. Тези които са със 16.2 милиона релано матриците им вадят около 200 000 цвята. АКо монитора е MVA PVA или IPS матрица ще вади 16,7 милиона, но ценат им е по висока. По евтините са TN матрици, които ако съюо могат да извадят добтри цветова но не чак толкова добри колко гореспоменатите. Монитора може да има само анологов вход, както и аналогов и цифров. Желателно е да е с цифров.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Добре, но имам информация от познати че някои LCD-та, да не казвам всички, имат по-некачествена картина в сравнение с CRT(при наблюдаване на ,много дребни детайли върху екрана) и дразнят очите много повече отколкото ако ползваш добър ЦРТ монитор.
    Разбира се проблема с електромагнитното облъчване липсва при LCD.
    Интересувам се чисто от здравна гледна точка и въздействие на монитора върху човешкото здраве при продължителна работа пред екрана!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #4

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Трудно би се намерил свестен TFT монитор до 400 лева. Добрите плоски монитори струват от 690 примерно нагоре, защото:
    1. За да не изморява очите трябва да се вижда добре и буквите да са едри. За първото - монитора да се ползва с разделителната способност по подразбиране (иначе замазва буквите) за 17" това е 1280*1024. При нея буквите са доста дребни, макар и добре очертани. Значи трябва да е 19" защото те са със същата дефаултна разделителна способност. Цената става по-висока следователно.
    2. Матрицата да не е TN, обаче тези с MVA матрица са и по-скъпи.
    Като се има в предвид, че обикновено монитор се купува поне за следващите 6-7 години, може би е по-добре да се отделят малко повече пари.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Ясно, значи мисля на този етам да изчакам, с подмяната на служебния ЦРТ, тъй като няма да ми отпуснат повече от 400 лв, а ще почакаме да паднат още цените

    И понеже в форума има хора дето работят продължително пред екрана, изкажете мнението си за опастността от електромагнитното облъчване от ЦРТ-то, понеже имам информация, че влияело негативно върху централната нервна система и директно върху кръвта

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    ами аз съм пред компютър от почти 20 години вече - черно-зелени, черно-оранжеви (ееех, на бати херкулесите , цветни без и с TCО-та всякакви...

    централната ми нервна система е в чудесно състояние - не ми треперят ръцете (хайде да постреляме), нито ми капят лиги от устата. изнервям се от неща, които изнервят и другите (в интерес на истината далеч по-трудно се изнервям.. освен ако е резултат от "облъчването"

    кръвта ми е прекрасно червена, хемоглобинчето търчи нагоре-надолу и мъкне усилено кислород. ако искаш можем да покопаем седмица-две, за да се убедиш, че няма и да припадна след първия кубик....

    забрави тези песни любовни на недоучени журналисти. телевизорите с техните 50-100 херца далеч повече уморяват очите. излъчването на съвременен монитор не може да ти докара и бемка, ако ще и 100 години да се печеш на него

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    По добре си смени стария CRT монитор. Не защото ще ти навреди с нещо, а защото остротата на образа е перфектна. На мен лично това най ме кефи във LCD мониторите. По малко изморява при четене, а неясния образ вече може да те накара да сложиш очила. Овен това аз офси минитор не ти тряваб неще специлано. Всеки монитро би свършил работа.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Чувал съм, че и на ерекцията влияело облъчването от мониторите. Ама то нали на кривия *** все нещо трябва да му пречи.

    Сериозно - ако не се занимаваш с предпечат или нещо, което изисква качествени цветове, наистина всеки TFT монитор ще ти свърши работа за служебни цели. По-скоро гледай да няма умрели пиксели или по-добре да има zero-pixel гаранция. Това би било много по-дразнещо. Иначе вчера гледах 19" едни китайчета за под 400 лв. Като за офис работа са супер.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #9

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    "тъпата" 19-ка на LG (19 LCD LG L1952S/8MS/1600:1) е ~240$ (т.е. под 400 лв. без ДДС) и ще ти се стори рай в сравнение с CRT-то

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    "тъпия" Samsung 920N е 430лв с ДДС в Техномаркет

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #11

    Re: Моля помогнете в избора на LCD monitor 17 или 19"

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    "тъпия" Samsung 920N е 430лв с ДДС в Техномаркет
    мдам, така е, даже по компютърните фирми евентуално може и "по-тънко" да излезне ... но LG-то, мисля е с по-добри характеристики
    нищо, че съм го писал "тъпо", взех такова за майка ми и съм доволен ... (най-вече тя ...)



    бтв някой споменаваше във форума за телевизори за HANNSG и случайно гледам, че и такива монитори вече се продават ... характеристиките им изглеждат много добре 19" 5ms TN TFT с DVI-D/D-Sub и 1W вградени колонки за ~175 euro

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля помогнете в избора...!
    От adgj във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 18:40
  2. Отговори: 16
    Последно: 30-08-11, 15:49
  3. Помогнете за LCD-TV monitor !!!
    От 76presley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-05-09, 21:01
  4. Моля помогнете ми при избора на рам
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 01-03-07, 17:45
  5. Моля, помогнете ми при избора на водно охлаждане
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 29-05-06, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе