Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Избор на флаш стикче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    Re: Избор на флаш стикче

    Е няма флаш, който да не го счупиш когато го огънеш. Всички са с еднаква архитектура, а по дуракоустойчива опаковка от на този, здраве му кажи.
    Превърнахме го на селска вечеринка.
    В момента не говорим кой какъв флаш предпочита, а кой флаш би издържал на по големи физически натоварвания.
    Нечупливи няма, респективно няма флаш, който да не го мислиш.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    ...Иначе аз си купих за Нова година това:
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35018
    Цената естествено беше друга.От тогава го пъхам поне по 10 пъти на ден(такава ми е работата) и си работи отлично.
    И аз съм със същото - като детско пишле е дребно и
    Поради това:
    - влиза навсякъде, където го пъхнеш
    - може да се съхранява навсякъде
    - се харесва на каките
    - като го изгубиш трудно го намираш
    Въпреки това:
    - събира много
    - се изпразва бързо
    - щях да съм по-доволен, ако корпуса беше метален

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #18

    Re: Избор на флаш стикче

    Малко встрани от темата, но мисля, че ще е интересно да обсъдим още нещо: "Циклите на запис/презапис". Забелязал съм, че при повечето модели, това ограничение е от порядъка на 10 000. Обаче никъде не е описано (или поне не съм попадал на задоволително обяснение) какво точно представляват тези "записи/презаписи". В смисъл - пълни презаписи ли? Или частични? А също пълно или частично изтриване на информацията от флашката? И ако флашката се използва като ОС, на нея постоянно ще се записват/изтриват временни файлове - това влияе ли на тези "цикли запис/презапис"?

    Моля, някой по-запознат с материята да ни светне малко.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    Re: Избор на флаш стикче

    Докато стигнеш лимита му, вече ще имаш 3 терабайта в часовника си.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #20

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Докато стигнеш лимита му, вече ще имаш 3 терабайта в часовника си.
    Е, то това е ясно, иначе кога ли думите "Доживотна гаранция" биха звучали толкова убедително?
    И все пак си мисля, че този лимит е леснодостижим, ако става въпрос за частичен презапис и/или ако флашката се използва като "Live OS"-дистрибуция.

    Дано греша, де...

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #21

    Re: Избор на флаш стикче

    Технически погледнато - има си определен живот, а не като RAM.
    10 хиляди е статистически параметър за тази технология - никой няма да седне и да пробва.
    На някои памети (чипове, а не цели модули) се дават 100 000 цикъла на презапис...
    Поставят се в екстремални условия и от там статистически се определя колко би издържала
    при нормална експлоатация. Това не значи, че утре ще се скапе, или след 100 години.
    Малко е въпрос на реклама, напоследък. Като Правец8 с доживотна гаранция

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #22

    Re: Избор на флаш стикче

    Доживотна гаранция не значеше ли че докато се произвежда даденият продукт ще ти го сменят в случай на дефект.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    Re: Избор на флаш стикче

    Тя доживотната гаранция е до края на живота на устройството в повечето случаи. Като "умре" устройството ти умира и гаранцията.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #24

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Доживотна гаранция не значеше ли че докато се произвежда даденият продукт ще ти го сменят в случай на дефект.

    Според мен значи, че производителите са решили, че даденият продукт ще се повреди едва когато вече няма да има практическа нужда да се подмени с нов от същият модел и капацитет, имайки се предвид темповете на развитие на тази технология.


  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #25

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Малко встрани от темата, но мисля, че ще е интересно да обсъдим още нещо: "Циклите на запис/презапис". Забелязал съм, че при повечето модели, това ограничение е от порядъка на 10 000. Обаче никъде не е описано (или поне не съм попадал на задоволително обяснение) какво точно представляват тези "записи/презаписи". В смисъл - пълни презаписи ли? Или частични? А също пълно или частично изтриване на информацията от флашката? И ако флашката се използва като ОС, на нея постоянно ще се записват/изтриват временни файлове - това влияе ли на тези "цикли запис/презапис"?

    Моля, някой по-запознат с материята да ни светне малко.
    Стария ми флаш е 64 мегабайта от някаква незнайна марка,имам го от две годинки почти.Преди това го е ползвал баджанака.Все още работи,даже на работата два пъти го давам на клиенти с някаква програма вътре и тайно се надявам да не ми го върнат.Те пък коректни и все ми го носят после.Та наистина циклите нямат значение,има значение скоростта защото стария е на USB 1.1 и при множество дребни файлове много цикли. Нормално изкарват достатъчно дълго,това не важи ако сядаш на него или го тъпчеш и едва ли спада към нормалната експлоатация.Все едно да си седнеш на Mp3 плеъра или Gsm.Мойта флашка я нося в джоба ама не с ключовете защото се драска.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #26

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Тя доживотната гаранция е до края на живота на устройството в повечето случаи. Като "умре" устройството ти умира и гаранцията.
    Тцъ - техниката е друга:
    Понеже вече не се произвежда точно този модел ти се предлага upgrade - срещу заплащане де

    Според мен няма нужда човек да се хвърля на най-голямата памет. Тя е доста по-скъпа.
    По-добре е - според нуждите и после - в кошчето!
    В момента ползвам 1ГБ и то не защото ми трябва толкова, а защото има драйвери за 98 и е с няколко лева по-скъпа от 512.
    Иначе от марката PQI съм доволен, засега!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #27

    Re: Избор на флаш стикче

    Аз вече повече от 2 г. и половина ползвам 512 МВ USB флаш а Кингмакс - желязна е. Не помня в колко компютъра е влизала за това време - средно по 6-7 пъти дневно - без забележки! По стандарта 2.0 е.
    Но вече ми е малка и преди месец си купих 2 ГБ на Twinmos U3 USB flash. Засега съм много доволен, макар да не съм използвал всичките възможности, които предлага, просто нямах време да си играя.
    http://www.twinmos.com/u3/
    А иначе първия ми флаш не беше USB, беше Flash card 64 MB, която ми дойде с МР3 плеъра на Дейзи - първия модел - някъде от 98 или 99 г. на миналия век. И още работи!. Плеъра се скапа преди 3 месеца, ползвах я и с един куче марка четец на карти, който също се скапа след 2 год., сега я ползвам с друг четец, но е напълно работоспособна.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #28

    Re: Избор на флаш стикче

    Не знам как карате по толкова много време с тези флашки?
    Миналата година ми се скапа USB флашка от реномираната марка Кингмакс 256 МВ От "Риг електроник " не и признаха гаранцията . Дадох я смяна на кварца и сега е в хлапето.
    Когато се скапа си купих 512МБ Кингстон и преди месец и тя даде фира. Нея пък я пращах в "Торнадо" София за подмяна.

    И двете нито за хвърляни, настъпвани, удряни, огъвани, мокрени и т.н. но дадоха фира .
    Използвам ги всекидневно за прехвърляне на архив с продажбите за деня на складова програма.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #29

    Re: Избор на флаш стикче

    Kris11, да не би да има някакви проблеми с напрежението в USB-портовете с конкретен компютър, на който често използваш флашките? Или може би просто попадаш на фабрично дефектирали парчета?


    Добавено:


    Smurfa, май ей-това ще да е точно за теб:

    http://www.technews.bg/info.php?id=1602

    Малко старичка новинка, но пък интересна.


    Ето и още интересни новинки от света на флаша:

    http://www.technews.bg/info.php?id=2905
    http://www.technews.bg/info.php?id=2580
    http://www.technews.bg/info.php?id=2501
    http://www.technews.bg/info.php?id=2021

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #30

    Re: Избор на флаш стикче

    Мисля че това ще е моя избор....

    http://www.pro-bg.com/product/id/908/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Яки флаш игри
    От ne-igraia-igri във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 00:36
  2. Избор на преносим 2,5" HDD и флаш памет над 4gb
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-05-10, 10:29
  3. Помощ за избор на малка HD флаш камера
    От lyubomir във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-09, 18:29
  4. Флаш на ВК
    От jigita във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-06, 14:19
  5. Siemens c62 флаш
    От under_grounda във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-05, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе