Резултати от 1 до 9 от общо 9

Съвет за UPS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    Съвет за UPS

    знам, че едва ли съм първият, който пише подобна тема, но не можах да намеря предишна такава...
    по въпроса - искам да си взема UPS, но досега не съм се интересувал и нямам информация каква марка, какви параметри и т.н. искам да не е скъп, даже да е евтин (около 150 лв), ще се ползва само от едно ПС и при прекъсване на тока да изключва компютъра (един колега си взе един, дето само му отброява времето, за което той САМ да си изключи компютъра, сиреч - полза почти няма).
    и последен въпрос - UPS предпазва ли от токови удари и смущения? трябва ли първо да си взема някакъв протектор за токови удари (те поне не са скъпи) и след това UPS?
    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #2

    Re: Съвет за UPS

    Наскоро си взех (MGE Nova 600 AVR), който имал и защитни функции т.е. играел ролята на стабилизатор на напрежение и има вх. и изх. за мрежов кабел - някаква защита. Цената без интерфейс е 106 лв., а с интерфейс 111лв. Най - евтините UPS са около 50 и няколко лв. Всичките 600VA осигуряват при пълно натоварване на компютъра и монитор CRT 17' до 5 мин. работа т.е. да се затвори програмата и да се изключи компютъра.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #3

    Re: Съвет за UPS

    стабилизатор на напрежение (волтаж-регулатор) не значи, че има и защита от токови удари
    имам на вилата "обикновен" стабилизатор - за около 65-70 лв., който вдига нормално ниското (150-190V) напрежение докъм 200-220V
    без него компютър не работи

    някои UPS-и имат волтаж-регулатор, някои имат защита от токови удари (Surge protect), някои имат и двете "екстри"
    но определено за 100-150 лв. е по-скоро несериозно да се търси, прим.:
    APC Back-UPS CS 350 USB ~ изх. мощност 210W, ~150 лв.
    това значи, че може да се включи само компютър (P4/Athlon XP), но не и монитор, a и няма сериозна защита от токови удари
    има и по-евтини модели, прим. на Мустек, ма аз не бих рискувал

    най-добре да се търси вариант с отделен протектор който държи 2000W (APC, Infosec),
    към който да се включат другите уреди, без ел.печка естествено
    плюс допълнителен UPS само за компютъра, той трябва да се включи след протектора

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: Съвет за UPS

    Днес ходих в една вилна зона и там видях стабилизатор за 3 KW и цена 300 лв.(данните са на собсвеника). Интересно от време на време се чуваше да превключват релета и тока леко намигаше.

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #5

    Re: Съвет за UPS

    Използвам inform guard 600VA,китайски с 1 год. гаранция.Мога да кажа,че работи спокойно повече от 5 мин. след спиране на захранването,някъде 10-15 мин. самостоятелно.Към него освен компютъра са включени монитор,клавиатура,мишка и 2 лампички.Спецификации-живот на батерията 3-6 год.,време за презареждане 1-6 часа.Защити-при мощност, по-голяма от номиналната,изключва автоматично.Има още 1 защита,но не съм превел упътването,така,че по-нататък ще я напиша.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Съвет за UPS

    Всички маркови UPS-и имат защита от токови удари. Всички line-iteractive UPS-и имат surge protector. АКо ще се купува UPS задължително трябва да бъде line iteractive( с регулатор на напрежението).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #7

    Re: Съвет за UPS

    примерно това: http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=18761 ще ми върши ли работа да включа компютър (300W захранване) + монитор (19" ТФТ)?нещо са ми много непонятни параметрите

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #8

    Re: Съвет за UPS

    Аз също ползвам inform guard 600VA
    Никакви ядове за 1 год ползване.
    достигал е до 27 мин

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #9

    Re: Съвет за UPS

    Например този - PR-UPS-600VA - Power Must UPS 600 USB VA ,Line interactive with Phone jack, USB - Гаранция: 12 месец(а) --100лв.
    RS-232 кабел за връзка с PC
    USB порт за връзка с PC.
    Софтуер за контрол на UPS.
    Телефонен куплунг (защитава модем и телефонна линия).
    Защитава от пропадания в захранващото напрежение, токови удари и гръмотевици.
    Компактен размер, лек.
    Одобрен по CE, TUV, CNS, FCC.
    Като допълнение се предлага USB кабел за връзка с PC.

    По добър вариант но и по-скъп Power Must UPS 1000 VA, Line interactive, USB - Гаранция: 12 месец(а) около 180лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за ДВР
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 16:37
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за DVD
    От Ralitsa във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-06, 22:46
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе