Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Избор на флаш стикче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Избор на флаш стикче

    Явно ще ми се наложи да си купя скоро флаш мемори стик и като се разрових из нет-а се шашнах от големия избор на пръв поглед...така че ви моля за помощ: искам нещо до 100 лева около 2 ГБ, да е дурако устойчиво ... моля дайте предложения

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Re: Избор на флаш стикче

    Аз си харесах buffalo - http://www.buffalo-bg.com/index.php?op=411 но ще пристигне едва в сряда.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Аз си харесах buffalo - http://www.buffalo-bg.com/index.php?op=411 но ще пристигне едва в сряда.
    Пише че е най-бързото на пазара,това съм го чел на още десетина подобни продукта.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Избор на флаш стикче

    Аз пък бих предпочел големината за сметка на скороста. Гледах 4 гигабайта PQI на 68 лева и смятам ,че това е връхта на сладоледа за парите си ...............мамка му само преди месец дадох толкова за 2 гигабайта флаш.

    PQI U350 с алуминиев корпус и прибиращ се USB куплунг.




    @IO аз това за 4те гигабайта го казах за @Smurfa, в момента не си заслужава да се вземат 2 гигабайта, защото цената на 4 е с около 20 лева по-скъпа, пък както е казал мечо Пух...."Колкото повече, толкова повече"


    Колкото до прехвалените Корсари с гумено покритие, още имам 512 мегабайтова флашка на която капачето което пази USB интерфейса пада самo ..........въпреки ,че въобще не е виждала зор тая памет.

    Нарочно отговарям на следващи мнения в този пост да не спамя излишно

  6. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #5

    Re: Избор на флаш стикче

    Добре изглежда, а и наистина е бързо...цената е ок за толкова бързо. Само прецени дали пластмасов корпус е достатъчно дурако-устойчив за теб.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Аз пък бих предпочел големината за сметка на скороста. Гледах 4 гигабайта PQI на 68 лева и смятам ,че това е връхта на сладоледа за парите си ...............мамка му само преди месец дадох толкова за 2 гигабайта флаш.
    То това от линка е 4ГБ

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Явно ще ми се наложи да си купя скоро флаш мемори стик и като се разрових из нет-а се шашнах от големия избор на пръв поглед...така че ви моля за помощ: искам нещо до 100 лева около 2 ГБ, да е дурако устойчиво ... моля дайте предложения
    Има едни гумени на фирмата A-DATA www.adata.com.tw в дебел гумен корпус са, ползвам само такива, малко са дебели и понякога е трудно да се поставят в слотовете ако около тях има други включени кабели и/или у-ва, но винаги си нося и кабел удължител. Гуената обвивка ги прави изключително здрави и понасят дори на удари и изпускане, не се и надраскват на всичко отгоре.
    http://www.adata.com.tw/adata_ru/pro...ctNo=AR01ZZZGH

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Има едни гумени на фирмата A-DATA www.adata.com.tw в дебел гумен корпус са, ползвам само такива, малко са дебели и понякога е трудно да се поставят в слотовете ако около тях има други включени кабели и/или у-ва, но винаги си нося и кабел удължител.
    http://www.adata.com.tw/adata_ru/pro...ctNo=AR01ZZZGH
    Аз продавах подобни...за съжаление имам рекламации.Между корпуса и мъжката част на USB няма стабилна връзка и се разбива.Това е така защото корпуса след като е гумен,позволява да се размърда.Биха могли да решат проблема с твърд корпус,който след това е облечен с гума.Иначе аз си купих за Нова година това:
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35018
    Цената естествено беше друга.От тогава го пъхам поне по 10 пъти на ден(такава ми е работата) и си работи отлично.

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #8

    Re: Избор на флаш стикче

    И аз съм бил свидетел как точно на една такава гумена флашка и се откачи металната част отпред. Не ги препоръчвам. А и ми се струва тъпо да се налага да си нося винаги кабел, защото ми е дебела флашката и не влиза навсякъде.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: Избор на флаш стикче

    Аз вече счупих едно такова гумено....били здрави ...да да

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: Избор на флаш стикче

    По принцип мразя "тлъстите" флашки - т.е. тези, облечени в разни гумирани покрития или с всестранно изпъкнали фешън-корпуси, и (както казва ru-boy) не могат да се сложат нормално в порта, ако съседният порт е зает. Така, че те съветвам да се огледаш за някакво "thin"-решение, естествено, ако не ти се иска да размотаваш разни кабели-удължители с теб. Колкото до цените - за 100 лв. вече не е проблем да си намериш 4 GB-ова флашка, дори цените на някои модели са доста под 100 лв. - кажи-речи с 1/3 по-малко. За "дуракоустойчивостта" винаги може да се поспори - все пак това е крехка материя и точно като към такава трябва да се подхожда към нея - независимо дали флашката е с гумиран корпус или не.

    Конкретно линкове няма да посочвам, тъй като в магазите е пълно с решения, които биха могли да ти свършат работа. Само гледай да са с по-висока скорост на трансфер (четене/запис - над 10 MB/s), ако не искаш да ти се изчака чакалката.


  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #11

    Re: Избор на флаш стикче

    И аз счупих една такава - все пак дълго издържа - почти година носене в джоб на дънки.Разбира се МОСТ не признават гаранция в такива случаи и ми я върнаха .. изобщо здрава такава флашка доста рядко съм виждал - на работа има още една такава превързана само за тестване дали има ток в USB-то

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Избор на флаш стикче

    Близо 2 години вече ползвам "гумен" флаш на A-data. Жена ми също.

    Не знам колко немарлив трябва да си за да го повредиш, освен ако не е дефектен още при покупката.
    Нося го на ключовете си и непрекъснато е по джобове и чанти заедно с много твърди предмети. Падал е нееднократно.
    Досега не съм попадал на компютър, където да не му намеря свободно място да го включа без никакъв удължител.
    Доказано влагоустойчив, макар че го предлагат за водоустойчив. Поне по рекламите е в чаша с вода.
    Най-вероятно на друг модел няма да се спра.

    Единствения недостатък е риска да загубиш гуменото капаче, тъй като от много махане и поставяне гумата не държи вече така добре, както когато беше нов.

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Аз вече счупих едно такова гумено....били здрави ...да да
    И аз мога да да я счупя за 5 секунди дори и по бързо, въпроса е това да не става при обичайни обстоятелства.

  17. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #14

    Re: Избор на флаш стикче

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Близо 2 години вече ползвам "гумен" флаш на A-data. Жена ми също.

    Не знам колко немарлив трябва да си за да го повредиш, освен ако не е дефектен още при покупката.
    Нося го на ключовете си и непрекъснато е по джобове и чанти заедно с много твърди предмети. Падал е нееднократно.
    Досега не съм попадал на компютър, където да не му намеря свободно място да го включа без никакъв удължител.
    Доказано влагоустойчив, макар че го предлагат за водоустойчив. Поне по рекламите е в чаша с вода.
    Най-вероятно на друг модел няма да се спра.

    Единствения недостатък е риска да загубиш гуменото капаче, тъй като от много махане и поставяне гумата не държи вече така добре, както когато беше нов.
    Не си прав - конектора лесно се отчупва от платката, и не работи въобще или само свети (зависи кои пинове са останали свързани), а външно си е все същата, като преди да я сложиш в задният си джоб, да забравиш за това и да седнеш.

    За мен не е добър продукт, който за да върши основното си предназначение трябва да го мислиш постоянно.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re: Избор на флаш стикче

    Носи флашката в предния джоб, аз там я нося, в задния джоб си нося парите, те издържат на огъване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Яки флаш игри
    От ne-igraia-igri във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 00:36
  2. Избор на преносим 2,5" HDD и флаш памет над 4gb
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-05-10, 10:29
  3. Помощ за избор на малка HD флаш камера
    От lyubomir във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-09, 18:29
  4. Флаш на ВК
    От jigita във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-06, 14:19
  5. Siemens c62 флаш
    От under_grounda във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-05, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе