Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

За смисъла от двете ядра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #16

    Re: За смисъла от двете ядра

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Смисълът за момента от двете ядра е точно толкова колкото смисъл има и в двете топки Ако някой поиска ще му дам разяснения и съпоставка
    Именно, ако се върши малко работа и с една става, ама при много работа е по-добре с две.
    Зависи кой какво прави

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Re: За смисъла от двете ядра

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Именно, ако се върши малко работа и с една става, ама при много работа е по-добре с две.
    Зависи кой какво прави
    Аз пък си мислех,че не топките вършат работата е "членът" застанал между тях Но това са мои наблюдения, възможно е да не важат за всички

    Единици са приложенията, сериозните приложения под Уин, които са пренаписани за двуядрена работа. Нужно е да мине още година две преди качествените изменения да се появят от количествените натрупвания. В една друга теория май беше обратно Понастоящем е по целесъобразно да имаш две отделни пс-та с едноядрени на максималната възможна тактова честота. Пускаш каквото има да се прави на едното, и работиш друго на другото. Всъщност май излиза и по-евтино, ако се не лъжа.


  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #18

    Re: За смисъла от двете ядра

    Член без топки си е точно като компютър без процесор
    Иначе много пъти се писа и в други теми, ама няма кой да чете - зависи за какво ще се ползва тоя компютър.
    Примерно имам dualcore, който се ползва за рутер, и определено ми е от полза, но поне на 95% от хората не им трябва.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #19

    Re: За смисъла от двете ядра

    Recycled_bin, благодаря ти за обстойния отговор по-горе и съжалявам за "изхвърлянето" - просто смятах че така зададена темата (като от незапознат с SMP) изискваше по-подробно обяснение, а не само "нахрани кучетата, не пипай копчетата" Аз лично се успокоих - досегашните NT версии са напълно адекватни при мултипроцесорната обработка. Колкото до XP x64 наистина е доста "козметично" 64-битов... но достатъчно, че да се подкарат 64-битови приложения под него (7zip 64-bit компресира с 20-тина % по-бързо при мен от 32-ката например... юркам и 3dsmax 64bit, докато вчера например rhinoceros 32-bit стигна 1.8Gb заета локална памет и си изгърмя). Всъщност темата е 2 ядра ср/у едно, а не 64/32, така че няма да я разводнявам повече.
    Виж, ако слуша човек deathknight, преди вистата SMP е нямало... да не излезе още, че е и първата с графичен интерфейс :P - човече, подкарай свестни многонишкови приложения, недей обвинява тая или оная ОС че не ставала, NT е замислена за SMP и осигурява многопроцесорност вече над 10години... виж който и да е сравнителен тест за рендъринг 1 ср/у 2 ядра ако щеш под 2003, ако щеш под NT4.0 и не подвеждай другите!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    Re: За смисъла от двете ядра

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    ако слуша човек deathknight, преди вистата SMP е нямало... да не излезе още, че е и първата с графичен интерфейс :P - човече, подкарай свестни многонишкови приложения, недей обвинява тая или оная ОС че не ставала, NT е замислена за SMP и
    Темата е Core 2 Duo + 64 bit + SMP. (3 в 1)
    Ако разглеждаш всяко по отделно си прав, аз продължавам да твърдя, че Vista32 e пълен боклук и не се струва да се инсталира на подобен процесор, а да работиш на XP е даже още по-зле. За съжаление все още има проблеми със съвместиността на някои приложения... и няма достатъчно native-x64 приложения.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Re: За смисъла от двете ядра

    А човека @Ско искаше само да пита дали не може да направи така, че да му се забързат обработките при работа с Куарк, Корел и Индизайн използвайки двойното си ядро. То не бяха рутер примери, то не бяха разглеждания на ниско ниво. Линукс гурута - освен да клепете Уин-а, що не посъветвате нещо човека...може да поекспериментира със следното:

    Мандрива 2007 или Сусе 10 със SMP

    PageStream
    http://www.grasshopperllc.com/
    PageStream is a quality full featured desktop publishing/page layout program that gives you the tools you need to create the designs you desire. Everything from church newsletters to company perspectives, multi-volume product documentation to invitations for your family events can be created in PageStream. Full color brochures are almost as easy to create as a simple business card.

    Scribus
    http://www.scribus.net/
    For Unix and Linux, newest version is 1.1.7 "Alyssa"; similiar to QuarkXPress and Adobe InDesign in features including CMYK, PostScript separations, PDF and EPS support, font embedding; it's a free download too.

    Inscape
    http://www.inkscape.org/
    Inkscape is an Open Source vector graphics editor, with capabilities similar to Illustrator, Freehand, CorelDraw, or Xara X using the W3C standard Scalable Vector Graphics (SVG) file format.

    Експерименти, брадърз му е майката


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Re: За смисъла от двете ядра

    На това му казвам подкрепен с факти, пост на културен Линуксаджия. Евала +1 от мен на рейтинга на Tommorow.Ще ги тествам тези програмки, радват ме как изглеждат.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #23

    Re: За смисъла от двете ядра

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Темата е Core 2 Duo + 64 bit + SMP. (3 в 1)
    Ако разглеждаш всяко по отделно си прав, аз продължавам да твърдя, че Vista32 e пълен боклук и не се струва да се инсталира на подобен процесор, а да работиш на XP е даже още по-зле. За съжаление все още има проблеми със съвместиността на някои приложения... и няма достатъчно native-x64 приложения.
    Ааа, напълно подкрепям твърдението че Виста32 е 90% въздух под налягане (а бас хващам, че и 64-ката също, и то по същите причини). Аз лично чакам покрай 64-битовата Виста чисто и просто основното течение в разработките на софтуер за windows да се насочи към 64-битовите процесори, пък и да изпадне нещо и за моята XP x64 (или Win2003SP1x64 ако щете) - ето, освен гореспоменатия 3dsmax9/64 излезе и AutoCAD2008 64-bit, пуцам тука и FarCry64...
    Ако ще ви е интересно малко отклонение в историята - под Windows NT 3.5 забелязали, че на 2-процесорни машини еднопоточните задачи се изпълнявали по-бавно отколкото на еднопроцесорни машини... та оказало се, че при превключване между задачите следващата не се падала обезателно на същия процесор, който я изпълнявал предишния път, което водело до зареждане наново в кеша на новия процесор - от версия 3.51 насам за всяка задача се води и "предпочитан CPU". Кой ги е виждал тези версии на windows? Подсказвам - с интерфейс на win311 са Повечето днешни потребители (дори и професионално) не са помирисвали даже и NT4 Workstation, прескочиха и 2000, та накрая ахнаха пред омазаното XP. Сега пък чакаме чудесата от Vista - айде няма нужда. Едно радва - че забавянето, с което Microsoft оползотворява новите възможности на процесорите, силно намаля. Помни ли някой как през 90-те излязоха i386, i486, та чак по времето на pentium спряхме да се мъчим с DOS/Win3 (и почнаха мъките с 95/98, ама това е друга тема, пък и те бяха пишман-32битови - с кеф ги помлях с NT4-ката тогава)
    Колкото до поста на Tommorow - наистина ценни са тези сведения, радва ме, че под Linux най-сетне изгрява читава програма за векторна графика, че и със SMP (той линукс май отдавна си поддържа повечко процесори де, не ще да е само новите suse/mandriva)

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #24

    Re: За смисъла от двете ядра

    Изглежда ето това е ключът към равномерното натоварване. За съжаление ценичката му е солена
    http://www.windowsmarketplace.com/de...itemid=1127080

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #25

    Re: За смисъла от двете ядра

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Кой ги е виждал тези версии на windows? Подсказвам - с интерфейс на win311 са Повечето днешни потребители (дори и професионално) не са помирисвали даже и NT4 Workstation,

    Смърди на мухъл

    XP x64 (или Win2003SP1x64 ако щете) - ето, освен гореспоменатия 3dsmax9/64 излезе и AutoCAD2008 64-bit, пуцам тука и FarCry64...
    Тествах ги и аз тези, нещо не е наред. Имам приложения, компилирани от ентусиасти (примерно Firefox 64), разликата е драстична. Има нещо гнило ...

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Изглежда ето това е ключът към равномерното натоварване. За съжаление ценичката му е солена
    http://www.windowsmarketplace.com/de...itemid=1127080
    Ско, нещо ми прищрака като ти видях вчера линк-а, че това е решение за клъстери. Днес проверих и знаеш ли оказах се прав

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #26

    Re: За смисъла от двете ядра

    Ех, божеее, колко са несъвършени досегашните системи да си свършат работата някои спецове... а за част от тях няма да има достатъчно модерни решения още поне 10 години.
    Аз официално се оттеглям от темата, подвил опашка. Спестеното време и усилия ще използвам да свърша някаква работа на допотопната си машина - пада ми се, щом съм с толкова занижени критерии за работни условия

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #27

    Re: За смисъла от двете ядра

    Съвсем леко встрани от темата, но мисля, че ще ви бъде интересно...

    http://www.technews.bg/info.php?id=3153


  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #28

    Re: За смисъла от двете ядра

    Малеййй, пасианса ша фърчи на него

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. NVIDIA представи Tegra 4 със 72 графични ядра
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 09:49
  2. Коя от двете марки да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 25-10-11, 11:36
  3. AMD започна доставките на процесори с 16 ядра
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-11, 17:58
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-03-11, 08:17
  5. Процесор с 32 ядра излиза през 2009?
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-09-07, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе