Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Въпрос за HDD

    Смених HDD на едно слабо компютърче (Compaq dekspro 2000, PII 300 MHz, 192 MB SDRAM). Старият HDD беше "Quantum" 3.1 GB и с инсталиран WIN XP всичко си беше добре с изключение на малкият диск. С новият диск "Seagate ST36424A" 6.4 GB всичко стана много бавно. Ефекта е все едно, че е малко RAM-а. Диска непрекъснато върти, дори и при създаването на партишаните всичко трае часове. Интересно е че пробвах с диск 20 GB разсцепен на 6.4 GB и там всичко си е добре. Лошото е че биоса разпознава до 8 GB диск. Възможно ли е в диска да има проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Въпрос за HDD

    А тествал ли си го харда дали случайно няма BAD сектори? щото тогава забавянето е напълно обяснимо.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re: Въпрос за HDD

    Продължавам моите стари неволи. Смених проблемният диск "Seagate ST36424A" 6.4 GB с проверен вече на друг компютър диск "Western Digital WD Caviar 26400" и резултата е още по зле. След като се опознае новата конфигурация и се запамети с F1, компютъра се рестартира и остава да мига курсора и всичко приключва дотам. Дори и бутващо CD не го променя да чете от него. Трябва ли да се примиря и да си остава старият HDD "Quantum" 3.1 GB или нещо аз бъркам?

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Въпрос за HDD

    Не знам какво ти е дъното, но можеш да провериш за настройките в BIOS относно твърдите дискове; при някои дъна съм виждал настройки Performance/Compability, които неслучайно се сложени там. Виж и режимът на работа на диска, включен ли е 32 bit transfer, DMA... С какви кабели свързваш диска, с какъв приоритет (Master/Slave), на върха или в средата на кабела? Включи го без CD устройство и виж как се държи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Въпрос за HDD

    виж дали не си ги объркал како казва PanevDD
    аз бих те посъветвалда видиш за кабела да не си го прекъснал някъде или да не си защипал няко кабелче !

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: Въпрос за HDD

    имам идея за проблема(но не съм сигурен, все пак) :

    http://web.inter.nl.net/hcc/J.Steunebrink/bioslim.htm

    и най-вече тук :

    http://web.inter.nl.net/hcc/J.Steune...ioslim.htm#4GB


    не е зле да се види на сайта на НР/Compaq за някакъв начин за "Update System BIOS"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: Въпрос за HDD

    Лошото е че по никакъв начин не може да се влезе в биоса му. Изтеглих ъпдейт на биоса, ама нещо май бил голям риска за компютъра.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #8

    Re: Въпрос за HDD

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    ...... Изтеглих ъпдейт на биоса, ама нещо май бил голям риска за компютъра.
    риск винаги има !



    ако не искаш да рискуваш - има си фирми(компютърни) за тази цел - отиваш при тях - плащаш - те си поемат риска(калкулирали са си го в цената за услугата) .. !!

    ама - ако си "мъж" - може да се пробваш (и без това това дъно струва не повече от 5-10 лв в момента/вградено видео от 4МВ и БЕЗ AGP Slot/ )

    п.п.

    същата работа като да си смениш накладките на колата(или бушоните в къщи) .. - застрахователните компании имат специални клаузи вече за "ремонт от неоториризано лице" ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе