Резултати от 1 до 13 от общо 13

DDR2 667 - с какво да я тествам ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Имам тук една памет DDR2 667 1G
    Вече доста време ми създава ядове и очевидно не е наред, тъй като в момента в който я сменя с друга такава от същата партида, нещата се оправят. Носих я и в къщи, и по други компютри - резултата е един и същ - нестабилност на машините и ядове.
    Вчера например, реших за последно пак да я пробвам, сложих я на един компютър и се опитах да инсталирам Vista. На третата минута каза, че не може да прочете някакъв файл от DVD-диска. Смених я - и инсталацията мина без проблем. Върнах я, изтрих партишъна и пуснах инсталацията отначало - същото, не може да прочете някакъв файл от DVD-диска. Пак я смених, и инсталацията пак мина.

    Паметта е гаранционна. Проблема е, че не мога явно да покажа, че паметта не е наред.
    Ползвам memtest 3.1. Оставям го по 48 часа (и повече) да се върти и никакви съобщения за грешки.

    Дали няма някакъв по-подходящ тест за такива памети ?


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    и при ludia се беше получило същото. абсолютна нестабилност на системата. донесе си компа, тествах го с memtest, не показа проблеми. обаче след смяна на паметта всичко е наред

    "доказателството" може да бъде само едно - демонстрираш как компа е нестабилен с тази, сменяш пред тях и показваш, че с другата е стабилен

    нали не очакваш някой да може с рентгенови очи да погледне вътре в чиповете, че да се убеди, че нещо не е наред? практическото доказателство е предостатъчно

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Току-що виждам, че има нова версия за Memtest (memtest86+ 1.7) и в описанието изрично и написано
    ...Add Support for AMD K8 with DDR2 Memory ...
    Ей сега я дърпам и се надявам най-после да си покаже.

    FearMe,
    В крайна сметка и това ще направя - ще занеса компютър в сервиза и ще демонстрирам че паметта не е в ред. И преди съм го правил, ама беше много-много отдавна. Явно съм се поразглезил с по-съвременните методи за диагностика и сега ми звучи доста еретично да мъкна цели компютри, вместо само едно симче и да кажа "Компютъра е нестабилен, а мемтеста дава грешки".

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    А сега ако ми кажеш че дъното е Асус , и рам А-дата , проблема е ясен

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Дъното няма значение какво е. Пробвал съм я вече тая памет на поне пет-шест различни дъна. В конкретния случай е Foxconn 6100M2MA-RS2H.
    А паметта е Patriot. Изциганих се навремето за 1-2 USD и от двата модела на Patriot взех тази без синия радиатор. Тогава обаче взех няколко броя, а това е единствения проблемен сим.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #6

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Пробва ли с Хайрен Бут Си ДИ?
    Дайте ми моля един линк към "memtest86+ 1.7"
    Благодаря

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #7

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?


  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    И Memtest86+ 1.70 не откри грешка. Въртя се цяла нощ.
    Новото беше, че показа, че паметта е DDR-2 (точно така го изписа, с минус)

    Това което ме озадачи е, че показа някакъв такъв надпис
    367MHz (DDR734)
    точните цифри не си ги спомням, но беше седемстотин и нещо си.

    Реших, че паметта може автоматично да се пуска от дъното на по висока честота от предназначената (667). Порових се в BIOS-а, не открих нищо (щото не знам, а може и да няма нищо там), чудих се чудих се, сложих здравата памет и тя показа същите цифри.

    Другото което ми мина през главата, беше да променя настройките за тесттване на самия memtest. Избрах C(onfiguration), поразгледах менютата, и накрая се отказах, тъй като нищо не им разбирам.

    Ако някой нещо се сеща, да подсказва.
    Благодаря


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Вече от много хора чувам, че мемтеста невърши работа ако изкаш да разбереш дали паметта ти е скапана. Уш трябва да даде грешка, а недава. Явно трявба да се търси друга програмка за тестване на паметта.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Ааа, ... в никакъв случай, не казвам, че memtest-а не върши работи.
    Наистина, в конкретния случай "Не върши", но иначе си върши чудесна работа.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Ама твоя случай не е единствен.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #12

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Да де, ама за мен е единичен. А в много други случай, memtest директно ми е показвал грешките в табличката. И ми е спестявал гадаенето.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #13

    Re: DDR2 667 - с какво да я тествам ?

    Преди да отпишеш Мемтеста пусни проблемният модула в комбинация с друг. Пусни го като втори, защото има вероятност грешките да са в зона, която не се сканира когато е модула е един. (виж подробности в хелповете на мемтеста)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да тествам Panasonic CU-SA9BKP5
    От tanase във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-13, 11:55
  2. 3 х 1 GB DDR2 667 и 2 х 1GB DDR2 800 за настолен комп
    От wishmaster6 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-13, 13:47
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 10:35
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-11-09, 14:24
  5. Отговори: 12
    Последно: 20-08-08, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе