Резултати от 1 до 13 от общо 13

В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #1

    В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Здравейте,
    искам да купувам Сони 32V4500, но на въпрос в Техномаркет на Цариградско, дали ще мога да си го тествам за dead pixel-и отговорът беше- ми ако му се занимава на някой от колегите, може и да ви го свърже
    е хора, какво остава да си пусна ДВД-то с тестовете,
    а не искам нищо сложно, има го този модел изложен, зимам си кабела от десктопа за монитора и просто закачам ТВ-то като вотри дисплей на лаптопа , елементарна работа,

    та дайте идея къде ще ми позволят да го направя това

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #2

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Във всеки ТМ където не попаднеш на темеруд....

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Преди година купувахме от там един компютър със монитор. Стана така - просто вземахме един измачкан и одъвкан кашон в който се предполагаше че има компютър и за него залепен друга кашон на който беше нарисуван компютър. Огледахме го, потърсихме консултант обаче той ни каза че тия компютри ги продава външна фирма - от Пловдив и той не може да ни каже нищо конкретно. Имаше една пусната конфигурация и той ни посочи нея - ако се интересуваме да гледаме нея.
    Казах на моя човек че работата ми се струва много подозрителна и ако е за мен от тук няма да си купя компютър.
    Обаче той настоя и каза че поема риска.
    Отиваме на касата, той плаща. И след като минахме касата - на плота с контактите. Гледам че хората си пробват ютии и миксери за по 15-20 лева а пък ние купуваме компютър от порядъка на 1000 лева, не помня точно.
    Компютъра на плота, разхвърлят се всички кашони и се прави пълно сглобяване на конфигурацията - монитор, мишки и котки, затварям очите и включвам. Голям майтап - тръгна. Добре че беше със инсталиран Win-Home. Иначе си носех Линукс на диск.
    А бе, направихме панаира. Докато го сглобявахме веднага започна да се навърта човек от охраната и двама консултанти и разни зяпачи. Обаче компютъра вече е платен и не могат нищо да ни кажат. Освен това отгоре ни гледат камерите.
    Ако не беше тръгнал компютъра - обратно през касата и щеше да стане още по-голям панаир.
    Тънкият момент е че до три дни стоката може да се замени в магазина. А пък ние щяхме да я върнем до три часа. И никой нямаше да ни обвинява че сме я повредили понеже я тестваме на плота пред техните камери.

    Та твоя въпрос го задаваш във мейл до централния им офис - искаш да ти посочат къде може да си купиш Едикакво си и техен консултант да ти го тества преди да го закупиш. Ако не ти отговорят компетентно - сам си поемаш риска при купуването.
    На тях не им пука дали става въпрос за 120 или за 12000 лева обаче на тебе ти пука.

    Другият вариант е - харесваш си един от тия които са изложени и включени, гледаш го половин час дали са му добре пикселите и искаш да ти го опаковат пред теб защото си се влюбил в него и си го искаш довечера да си го гушнеш като си легнеш.

    Много умно от твоя страна че питаш предварително, защото питанките след като стане проблема често нямат отговор.
    Успех и се похвали като купиш Сонито.


    PS. Техническа грешка - това което е написано се развива не във Техномаркет ами във Метро, до техномаркет.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    Тънкият момент е че до три дни стоката може да се замени в магазина.
    няма такова нещо!
    връщане или замяна се прави в размките на ЦЕЛИЯ гаранционен срок, стига стоката да дефектира в рамките на покритите от гаранцията случаи или не отговаря на описаното, за което ти платил. тези "3 дена", "6 часа" и т.н. могат да си посадят където слънце не грее.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #5

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    колко dead пиксела не се поемат за рекламация, някаква идея?

    и мога ли да го върна, защото не ми харесва стоката, нямам ли право в някакъв срок да се откажа от покупката, нещо такова ми се въртеше в главата,
    в смисъл ей така без причина,

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #6

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Аз си мисля че първо ще трябва да ремонтират 5 различни дефекта или 3 пъти един и същ дефект и тогава със протоколите от ремонтите да ти го сменят. Което си е дълго преживяване и тровене на нерви. Все пак преди закупуването се информирай за точните условия на гаранцията която предлагат.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #7

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Цитат Първоначално публикувано от yаvorvm
    колко dead пиксела не се поемат за рекламация, някаква идея?

    и мога ли да го върна, защото не ми харесва стоката, нямам ли право в някакъв срок да се откажа от покупката, нещо такова ми се въртеше в главата,
    в смисъл ей така без причина,
    Имаш право в 7 дневен срок.... друг е въпроса че ще се правят на интересни....
    Това май важи обаче само за онлайн пазаруването...
    Най добре се обади в КЗП (Комисия за Защита на Потребителите) и питай!
    Безплатен телефон на Комисията за Защита на Потребителите - 0700 111 22

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #8

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Цитат Първоначално публикувано от yаvorvm
    и мога ли да го върна, защото не ми харесва стоката, нямам ли право в някакъв срок да се откажа от покупката, нещо такова ми се въртеше в главата,
    в смисъл ей така без причина,
    Понеже не ти харесва не може да го върнеш и да правиш търговците на луди. В момента на покупката решаваш дали ти харесва. Гаранцията се поема за качествата на стоката и търговецът не поема гаранция че изправна стока ще съвпадне със твоя вкус и потребности.
    Такива екстри съм чувал че има в Щатите - купуваш стока по празниците или по време на акции за подарък на някого обаче стоката - например парфюм или тоалет или обувки, не му харесва и в някакъв срок може да я замени след като е изтекла акцията за тая стока. Особенното е че купуваш стока която трябва да съвпадне със вкуса на друг човек - на който я подаряваш и ако се получи разминаване между стоката и неговия вкус търговецът се ангажира да я замени с друга която отговаря на неговия вкус - например парфюм със определен аромат или обувки със съответния номер.
    Да, ама в САЩ.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #9

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    И в Европа. Аз лично съм връщал по няколко пъти една стока след проба, вземал съм друга, накрая съм се отказвал изобщо. В големите магазини си пише, че човек може де върне всичко, ако не отговаря на неговите изисквания, без никакъв коментар. Също така на някои стоки пише, че ако човек не ги хареса, до 7 дена има право да ги върне. Опитвал съм - става. Но в Германия. Дори за по-сигурно, като вляза в магазин, питам директно дали мога да върна стоката, ако не ми хареса вкъщи. В малките магазинчета обикновено казват, че не може. В големите консултантите са били любезни и е нямало проблем - поне от опита си го твърдя. Само са ме молили да не повреждам опаковката, като го нося обратно. Ех, кога ли ще "влезем" в Европа.......
    А иначе в България до 2 две години дефектирала стока се връща там, откъдето е купена - може да се подмени, да се върнат парите, да се ремонтира до 1 месец. Но това го решава търговецът. Ако не успее да се справи с проблема до месец, едва тогава, законово потребителят може да си вземе парите - е, с малко разправии, но е възможно. Дребни неща са ми ги сменяли още докато прекрача прага - например в Практикер. Дори първо питат - парите ли си искам или подмяна. За големи и скъпи стоки едва ли така любезно и бързо ще действат, но по закон трябва да го направят и си има начини това да стане. А иначе една подробност. До 2 години е законовата гаранция на всичко закупено в България. Но има стоки с по-голяма гаранция. За тях се отнася описаното по-горе в целия период на гаранцията, която може да е например 5 години. Има и други подробности, разбира се, но основното е това.
    Ето описано как се прави в България:
    http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #10

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    няма такова нещо!
    връщане или замяна се прави в размките на ЦЕЛИЯ гаранционен срок, стига стоката да дефектира в рамките на покритите от гаранцията случаи или не отговаря на описаното, за което ти платил. тези "3 дена", "6 часа" и т.н. могат да си посадят където слънце не грее.
    Има записан срок в закона, в който можеш да върнеш стоката без да е показала какъвто и да е дефект. Този срок, за който ти казваш е само ако в едномесечен период не могат да отстранят възникнал гаранционен проблем. Тогава или го заменят с нов или ти връщат парите.
    Друг е въпроса, че това е почти невъзможно да се постигне с ТМ.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #11

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    малко извън темата, но като гледаш от далеко и да има - едва ли ще ги забележиш

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #12

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    както може да предположите, казаха ми че не можело да си пусна лаптоп-а
    викам я къде ви е шефа, и идва човека и вика, ми как да не може и дойде и ги накара младежите

    не даде кой знае каква картина на тестовете, но въпросът ми е може ли това да е от слабата видеокартна на лаптопа, модел от преди 3 години, както и от VGA кабела


  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #13

    Re: В кой магазин мога да тествам LCD TV преди да го купя?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    няма такова нещо!
    връщане или замяна се прави в размките на ЦЕЛИЯ гаранционен срок, стига стоката да дефектира в рамките на покритите от гаранцията случаи или не отговаря на описаното, за което ти платил. тези "3 дена", "6 часа" и т.н. могат да си посадят където слънце не грее.
    Във въпросния срок имаш право да върнеш стоката без да даваш каквито и да е обяснения и без да е дефектна - просто защото не ти харесва. Изискването е продукта да е изправен и да е запазен търговския вид на опаковката. И не става дума за замяна (ако не се лъжа) ами за връщане на парите.

    След този период обаче, ако имаш проблем ти остава минаването през гаранционния сервиз, където е е силно съмнително да дадат резолюция, че стоката е непоправимо негодна и непоправима и дефекта е гаранционен, т.е. да си приберат машината и да ти я заменят с нова. По верояния сценарий в този случай е отбиване на номера с псевдо ремонти, дето не оправят нищо или залежаване на машината в сервиза с месеци. Оправят те само неистови панаири и изхабени нерви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 10:35
  2. От къде мога да купя Fan Grills
    От ivanxxx във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-10, 22:18
  3. От къде мога да си купя влагометър?
    От zaho_cool във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 03-10-08, 17:11
  4. От къде мога да си купя: Terayon WAX WX-54G ?
    От Sad Reader във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-07, 12:06
  5. От къде мога да си купя AVAST
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-05, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе