Резултати от 1 до 8 от общо 8

проблем с компютърна система...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    проблем с компютърна система...

    Имам странен проблем които се състой в това, че при старт PC-to забива...
    PC-то е чисто ново, току що го сглобих.
    параметрите са му:
    MB - AM2 ASUS nForce 430 (ATX,2000MHz,4 DDR II)
    Memory - KINGSTON ValueRAM (DDR2 SDRAM,1024MB,667MHz(PC2-5400),128 x 64)
    CPU - Athlon 64 X2 4200+ (1000MHz,1000KB,Windsor,Socket AM2)
    VC - GAINWARD BLISS 7600GS PCX 256
    захранването ми е Fortron 350W

    това са чистоновите компоненти. Запазих си стария хард диск на които има инсталиран уиндовс от предишната система. Но при старт от този HDD системата забива. Помислих че може да е от уиндовса и пробвах с различни boot-cd та... (linux) на повечето се получава същото...
    Някакви идеи къде може да е проблема?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: проблем с компютърна система...

    на първо време ти препоръчвам да пробваш с друга памет .

    asus са известни с капризното си отношение към Kingston/Kingmax паметите .. , а и също и с други "брандови" памети ...



    успех !

    п.п.

    ако нямаш възможност да пробваш с други памети - влез в BIOS и ръчно задай "възможно най-куци-те" настройки на паметта.

    успех отново !



    добавено

    възможно е обаче :

    - просто да не си монтирал "коректно" охладителя както трябва - от едната страна просто да не се допира до проца както трябва - и заради прегряване да ти забива компа ...

    - виж си в BIOS - Hardware Monitor ...



  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #3

    Re: проблем с компютърна система...

    Процероса е BOX. Погледнах хардваре монитор. Температурата е 32C и не мърда...

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: проблем с компютърна система...

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    Процероса е BOX. Погледнах хардваре монитор. Температурата е 32C и не мърда...
    ами значи - монтирал си го както трябва

    сега остават другите варианти :

    1. несъвместима памет

    2. проблем с Операционната Система :

    обикновено при смяна на дънната платка(и особено ако има смяна на Chipset-а на дънната платка) .. - препоръчва се като Минимум "Repair", а за всеки случай може и "Clean Install"

    добавено

    според мен(така от разстояние ако може да се каже) - проблемът не е в захранването - фортрон 350Вт би трябвало да е достатъчен поне до Windows ...

    но, ако няма оправия - може да се пробва и с друго захранване(макар, че аз не мисля, че проблемацията е в PSU-то) ...




  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: проблем с компютърна система...

    къде точно забива - около POST Screen-a или при влизане в windows-a?

    на мен ми мирише на памет (ако е около post-а), захранване (ако е в процеса на зареждане на win) или OS заради смяната на CPU (все пак да не забравяме, че ХР не е native multicore OS и й трябват всякакви patch-ове и т.н...)

    да разбираме ли, че просто забива, а не ти вади някакво съобщения за грешка или рестартира?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: проблем с компютърна система...

    100% е от хардуерна несъвмвстимост между дъно и памет (или проц).Тъй че търси начин за замяна и експериментиране с компоненти.
    Преди 2.5 год. имах следния парадоксален случай. Клиент, колега на жена ми и мой колега и приятел ми поръчаха еднакви дъна на АСУС с 512 МВ РАМ и ЦПУ Атлон 3000+. Бях приготвил РАМ Кингстън.
    И какво се оказа:
    Колегата на жена ми си взе чарковете и си ги сглоби сам - безпроблемно.
    Моя колега и приятел ги взе също, но неговото дъно тръгна единствено с памет Кингмакс, която успях да доставя след опити поне с още 3 марки памет освен Кингстън.
    На клиента дъното категорично отказваше да запали с Атлон 3000+ независимо от Рама, но с Атлон 2800+ работеше безотказно!

    Разбира се в последните два случая бяха направени достатъчно опити нещата да тръгнат и с други компоненти, но безуспешно!
    Оттогава насам - за мене Асус са много хубава и много капризна марка, която не си струва цената,ако стабилността е въпрос на късмет.
    Много повече проблеми сме имали с дъна на Асус отколкото с други.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re: проблем с компютърна система...

    Oтговора е тук = "Запазих си стария хард диск на които има инсталиран уиндовс от предишната система. Но при старт от този HDD системата забива", вземи и си направи чиста инсталация със драйвърите от СД-то на дънната ти платка и каквото друго си инсталирал като хардуер, иначе има един лесен начин да видиш дали ти е ок хардуера, свали си едно лайв СД от Убунту Линукс и го пусни да бутне от него, ако линукса ти е ок и работи - нямаш проблеми с хардуера.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: проблем с компютърна система...

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Oтговора е тук = "Запазих си стария хард диск на които има инсталиран уиндовс от предишната система. Но при старт от този HDD системата забива",
    Да беше прочел и следващото изречение поне

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам компютърна система
    От armagani във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 05-03-12, 08:27
  2. Програма за тест на компютърна система
    От powerpc във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-07, 19:56
  3. проблем с компютърна система
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-07, 23:35
  4. Продавам компютърна система - 150 лв.
    От anmeldung във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 20-09-06, 13:43
  5. Отговори: 5
    Последно: 21-08-06, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе