Резултати от 1 до 14 от общо 14

Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    2
    #1

    Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Здравейте,на всички!! Това е първият ми пост и много се радвам,че съм вече член на форума! Имам следния въпрос - Колко пари могат до се вземат за тази конфигурация? Преценил съм определена сума, но ме интересува вашето мнение,надявам се да се изкажете! Поздрави и мерси за вниманието предварително!

    Процесор: AMD Duron 750 MHz
    Дъно: Acorp 7KTA1
    Рам: 128 MB SDR
    Haрд: 20 Gb Maxtor 5400 rpm
    Лан: Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet
    Звук: на дъното
    Видео: няма,но AGP слота работи и не е проблем да се добави
    Кутия и Захранване - Codegen 300W

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    90-100 лв., не повече.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #3

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    90-100 лв., не повече.
    При добро желание

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Стотина лева....и както ти казаха ако има кой.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    абсурд да вземеш 100!

    не знам от кой град си, но ако го обявиш в среда на разбирачи, 100 е безумно много. по-добре се пробвай да го продадеш на някой баламурник като "чудесен комп за интернет и пишеща машина", защото въпросната машина трудно би подкарала филми, ако не е натаманена от човек, който разбира истински. трето приложение няма и не може да има (изключвам линукс, рутер и т.н....)

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Според мен реалната пазарна цена на такава машина е 70-80 лева с леки забележки. По фирмите за втора употреба компщтри, за подобни пари могат да се вземат маркови машини с PIII 800 процесор и вградено видео.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    FearMe, малко се поизхвърляш - "интернет и пишеща машина" - напротив - една сносна видеокарта (15-20 лв.) и филми може да се гледат дори. Музика и сега може да се слуша, дори и да се играят доста игри (нищо, че ще са по-стари - важното е, че може). Преди 3-4 години бях с процесор на 650 MHz и с точно 128 МВ SD Ram и 20 GB хард - да ти кажа, проблем с филмите въобще не съм имал - нито съм правил финни настройки, нито съм донастройвал нещо допълнително - даже и DVD-филми си гледах (8x "ASUS"), а видеокартата ми беше "nVidia Riva TNT" с 32 MB Ram.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Иво, за да гледаш DVD се иска процесор на 350 мегахерца и видеокарта която да подържа овърлей. За Xvid филми с многоканално аудио ти трябва в зависимост от степента на компресия тоя процесор може и да не ти стигне. За x264 няма да говорим ,там не стига освен ако не ти се гледа слайд шоу.

    Правя уточнение : Става въпрос за филми които се гледат под Windows с набора от кодеци и т.н.
    Иначе за слаби машини си има едно страхотно плеърче Geebox дето всичко си пуска и не иска операционна система (дори и TVOut -а на по-старите видеокарти).

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Аз наскоро купих едни за фирмата,Пентиум 3 на 1000 мегахерца,256 рам,20 диск.С 6 месеца гаранция,бяха и добре почистени отвътре.Предишния ми компютър беше на 450 мегахерца и 256 рам,филми се гледат с Mplayer и Crystal player без грешка.На един лаптоп с 300 мехахерца и 128 рам също подкарвах филмче с Mplayer,ако обаче е някакво AC3,WAF или x264 не става.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Естествено, че такава машина (която се предлага за продан по-горе) няма да задоволи капризите на киноманите. Но на нея е възможно да се гледат филми - върху това акцентирах. Може да се слуша музика. Може да се играят и игри (далеч по-добри от "Solitaire"). Може още доста неща да се правят. В смисъл, машинката излиза от рамката "интернет и пишеща машина" - за този етикет повече подхожда някой Pentium на 100 MHz.


  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    ivo, "пишеща машина" вече са компютри, на които се слага ХР и Office2003. нали не искаш въпросният човек после да ти продъни главата, че ти наистина си му сложил win98 и office97 и той пишел, ама взел от работа един документ да допише, пък той взел, че не му се отворил...?

    за филмите - за филм на 1 диск ще стане, при това не с xvid/divx, а ще трябва да се примириш с ffdshow, което става за гледане, но е един прост филтър, който не ти позволява нищо друго, освен гледане, при това не и с всички "кирийки", които поддържат оригиналните филтри/декодери (то видимо може да не се виждат, но това е друга тема

    а от хардуерна гледна точка - тези 128 рам са зверска спънка. сложи още 128 или 256 и тогава вече ще се съглася за нещо повече от "пишеща машина"

    и нека не забравяме, че в горното няма видео... за него също се плаща

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ivo, "пишеща машина" вече са компютри, на които се слага ХР и Office2003. нали не искаш въпросният човек после да ти продъни главата, че ти наистина си му сложил win98 и office97 и той пишел, ама взел от работа един документ да допише, пък той взел, че не му се отворил...?
    ...

    Въпрос на интерпретация. За една блондинка дори последен модел ноутбук може да е "пишеща машина", а за баба ми - "Правец 82". На въпросната конфигурация (от по-горе) не е проблем да се сложи XP и поне Office XP - който иска нещо повече от това - ами да си плати допълнително или да си вземе нов компютър, нали?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #13

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    едно нещо струва токлова колкото му дават

  17. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    2
    #14

    Re: Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?

    Здравейте !Искам само да поясня,че филмите си вървят перфектно и е нямало филм,който да не тръгне!!Хората гледат филми на 400 Mhz и 64 рам и вградено видео,без допълнителна настройка на плеър и кодеци!Мерси много на включилите се и за съдействието! Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 12:32
  2. колко пари да дам ... старо ли е това ?
    От zoro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-06, 19:34
  3. SAGEM MY-X8 къде се продава и колко пари!??
    От xenohack във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 24-03-06, 21:21
  4. Колко пари ще струва един употребяван...
    От MoPcKu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 22-08-03, 16:08
  5. Колко пари ще искате ?
    От Ivanov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-03, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе