Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

LCD Монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #1

    LCD Монитор

    Здравейте. Заделил съм 400-450 лв и искам да си купя нов монитор. След като изчетох огромно количество информация по форумите окончателно се обърках. Така, че търся съвет. Монитора ще бъде 19"
    1. Нормален или широкоекранен
    2. За тези пари, каква матрица
    3. Марка и фирма откъдето може да се закупи
    Знам, че въпроса е много труден, но ако някой може да помага. Не ме устройват отговори от вида - що не събереш още 50 (100,200 ..) лева и си купиш нещо друго.
    Предварително благодаря на всички.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: LCD Монитор

    Здрасти , 400-450 лева за ТФТ с хубава матрица ще ти е малко сложно. Колкото до това дали да е широкоекранен или не ....зависи за какво ще го ползваш. Ако е за филми твърдо да , ако е за игри , помисли си дали видеото и процесора ще се справят с native резолюцията на монитора която може да е и 1680 на 1050 пиксела. (Лично моята 8600GTS трудно би се справила с такива резолюции). Вече има и ефтини китайски марки с добра гаранция (Аргус предлагат KTC монитори с гаранция за 1 изгорял пиксел на цена от 370 лева за 19ка ). Лично аз бих те посъветвал да се разходиш из техномагазините и да си избереш една по-дълга редичка работещи монитори. Пусни им default настройките и избери този който най-много ще ти хареса. Милисекундите не ги вземай сериозно под внимание защото всеки пише маклки числа ама никой не казва при смяната от кой до кой цвят важат. Домашният ми монитор е HP1755 с PVA матрица който се води 23 милисекуден и чудесно се справя с филми и игри.
    Все пак можеш да провериш във Вали за NEC , в Солитрейд за Belinea, във Комелсофт за Iiyama.
    Успех с покупката.

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #3

    Re: LCD Монитор

    Колега, много ти благодаря. Нещо да си чувал за HANGS. Гледах на живо няколко модела, сякаш не се различават от останалите, а са доста евтини. Ходих в Технополис, Ст.Загора, но там е пълна скръб. Всички монитори дават различна картина и не може да се прецени. Казаха ми че било от връзките.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: LCD Монитор

    HannsG се внася от IDS Bulgaria. Продават доста, лично аз съм нямал допир до тях. Хубаво би било да си вземеш монитор с DVI-D вход(има три вида DVI , цифров , аналогов и комбиниран. Ако успееш да си вземеш с цифров , ще имаш по-добър образ).

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: LCD Монитор

    Може ли 2 бързи въпроса? (това не е първия)

    1.Как да разбера дали DVI входа е цифров?
    2.Какво пречи да играя игрите на 1024х768 при натив 1280х1024?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: LCD Монитор

    1. трудно (обикновенно го пише в спецификацията какъв е входа)
    2. Когато пуснеш резолюция по-малка от натив-а , монитора го разтелгя на нативната резолюция и се получава един леко замазан образ което доста дразни.Ела на гости да ти покажа, тъкмо ще изкараме от съдържание някоя друга бутилка бира

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #7

    Re: LCD Монитор

    За тия пари с Perfect panel май няма. Мен ми харесва Fujitsu-Siemens L19-2. Картинката не е вярна, монитора си е 4:3 (1280/1024). Хубаво се вижда. Струва 429.00 лева. На живо също съм го гледал, добър е. DVI - цифров.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: LCD Монитор

    Хареса ми този Филипс от Технополис-а

    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...=500284&cat=36

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #9

    Re: LCD Монитор

    Цитат Първоначално публикувано от universum
    За тия пари с Perect panel май няма. Мен ми харесва Fujitsu-Siemens L19-2. Картинката не е вярна, монитора си е 4:3 (1280/1024). Хубаво се вижда. Струва 429.00 лева. На живо също съм го гледал, добър е. DVI - цифров.
    Добре де с какво този монитор е по-добър от HANSG HX191DP
    Извинявам се не разбирам много и затова питам.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #10

    Re: LCD Монитор

    @stenly на връзката ти пише LG, а не Филипс.

    Fujitsu-Siemens-а лично на мен по ми допада картината му - ярка и рязка. И той е правен в Китай както и Ханс-Джи-то, но марката е по-престижна, дизайна лично на мен повече ми харесва. Характеристиките - трябва да видиш конкретен HannsG, за сравнение. HannsG, веднъж четох за обща култура така, че са крупен производител на матрици, но както казах от лично впечатление това Fujitsu извади образ. Относно гаранцията и при двата е за 4 повредени пиксела, тъй като друго не е споменато, а това е стандартното.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: LCD Монитор


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #12

    Re: LCD Монитор

    Тази година купих 3бр. от точно този Филипс, хората на които ги подарих са доволни и смятам че отношението цена/качество е добро.

  16. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #13

    Re: LCD Монитор

    Ако има желаещи, нека да споделят лични впечатления от различни марки и модели. Мисля, че темата е много актуална. Аз имам заделени пари, но все още не смея да си купя, защото ми липсват достатъчно знания и информация.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #14

    Re: LCD Монитор

    The standard analogue connector is called D-sub (HD-15). There are also different digital connectors, DVI-I and DVI-D. DVI–I can be used for both analogue and digital signals, while DVI-D is digital only with a higher data transfer rate.

    какво е DVI-D CVBS

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: LCD Монитор

    CVBS - Colour Video Baseband Signal общо взето това е компонентният кабел при HDMI ..... не знам с DVI-D какво общо има , знае ли човек може да минава през DVI -а. Нали направиха разработка да се пуска HDTV сигнал през DVI-D та предполагам е това , но общо взето въобще не съм сигурен , просто "мисля пишейки".

    Всеки ден разни умни глави измислят нови стандарти и абревиатури ...........луда работа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 12:32
  2. Монитор
    От balcos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 04-03-11, 02:02
  3. Монитор
    От kris11 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-04, 15:27
  4. Монитор до 400 лв
    От VanDan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 24-10-03, 17:26
  5. #1 `монитор` за 20 000$... :)
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-05-03, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе