Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Tokovi udari

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #1

    Tokovi udari

    Abe, imam edin problem. Vkushti toka ne e neshto kakto trqbva, Ponqkoga stava taka, che spira, idva (i tova stava za nqkolko secundi po nqkolko puti), tu e po-silen...

    Ot tova mi se povredi optichnata mishka (A4 - WOP35), ta mojete li da mi kajete neshto poveche za nqkakvi predpazni filtri i takiva neshta koito moga da izpolzvam za takiva situacii.



    Znaq pove4e otkolkoto si misli6

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Tokovi udari

    Можем - 18лв с ДДС (или 24 в момента пийвам и не съм сигурен...)




  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    46
    #3

    Tokovi udari

    Drugiat wariant e - wzimash si niakakaw sredno-mizeren UPS, kojto em da ti obira pikowete, em kato spre za sekunda-dwe - da niamash problemi. Metoda raboti bezotkazno )



    Signoff: EvilYeti



    Edited by - EvilYeti на 11/07/2002 09:40:45

  5. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #4

    Tokovi udari

    Iskam neshto po-podrobno, ako moje na bulgarski!



    Znaq pove4e otkolkoto si misli6

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #5

    Tokovi udari

    Купи си UPS (непрекъсваемо захранване). Може да се намерят модели под $100, които ще вършат работа за един компютър. С такъв UPS се предпазва компютъра от почти всички видове проблеми със ел.мрежата - пикове, кратки спирания, по-ниско или по-високо напрежение. Освен това ако спре тока, компютъра може да работи още 5-10 мин. за да си запишеш ако има нещо за записване и да го изключиш нормално.



    I'll be back!

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Tokovi udari

    UPS е добре естествено. Ако не ти се дават толкова пари, другото е протектор някакъв - продават го 3 етажа под нас - какви подробности точно те интересуват?




  8.  
     
  9. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #7

    Tokovi udari

    Interesuva me cenata i iskam da predpazva ot visochki tokove po vreme na tokovi udari.



    Znaq pove4e otkolkoto si misli6

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    111
    #8

    Tokovi udari

    APC imaha 2 modela predi wreme. Edin za spadowe i edin za pikowe. Stranna iideq naistina.



    Cenata im beshe kym 35$, no beshe predi blizo 2 godini. Taka che ediwa li shte ti swyrshi rabota centa.



    Po viwo, po zdrawo.




  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #9

    Tokovi udari

    Цените можеш да ги видиш в ценовите листи на фирмите Jar, Most ...

    Ама някъде по форумите прочетох, че тези протектори са доста мижава работа.



    I'll be back!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Tokovi udari

    UPS Mustek 600VA - okolo $65 i shte ti svurshi idealna rabota. Dostatuchno e moshten za da si dovurshish rabotata i ako spre toka, a ne samo da ti obira pikovete.

    Nyama da kazvam firmata za da ne pravya reklama, pishi mi na mail slero@mail.bg ako iskash.



    Dont think about the troubles... they will come very soon !

  13. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #11

    Tokovi udari

    Abe kajete nqkakvo ime ili marka, shtoto de da znam tochno koe kakv e - filtur, UPS ili neshto podobno. Govorete mi za Leader i Jar.



    Znaq pove4e otkolkoto si misli6

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #12

    Tokovi udari

    DJ, на теб ти трябва UPS, никакъв филтър или протектор не може да елиминира спиране на тока за малко или пулсации и съответно не може да ти предпазва техниката (и данните). Surge Protectors служат за защита от високо напрежение по мрежата (кабелите). Тези протектори при сработването просто изгарят и трябва да се сменят. Примерно такива протектори за мрежови карти или телефонни линии сработват на около 200V, бързодействието е от порядъка на 1ms. 100% гаранция за защита няма, но вероятността да ти се повреди хардуера намалява значително. Обикновено се слагат за защита от мълнии, но твоя случай не е такъв. Може да сложиш surge protector на контакта, но след него трябва да имаш UPS, така ще имаш защита от пренапрежение и от спиране на тока/пулсации. Ако искаш да си още по-защитен, тогава трябва да имаш surge protectors и на LAN и телефонната линия. Зависи от финансите вече. За JAR или Leаder не мога да ти говоря, защото те са препродавачи и не са специализирани в областта. Качествени surge protectors може да намериш в PrimaSoft (предполагам и на други места), производство на TrippLite. Аз купувах от там такива за мрежи и телефонни линии, някъде 16-20$ е бройката. Скъпи са, но са качествени... хардуера обикновено е по-скъп, прецени си.




  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #13

    Tokovi udari

    kupi si TOKOIZPRAVITEL prosto - ne struva poveche ot 30, 35 leva



    Спомените правят бъдещето да изглежда, като минало!

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Tokovi udari

    ivory, и аз щях да предложа стабилизатор, но не си струва да се спестят няколко десетачки, след като може да се вземе ups. а и тези наколко пари в повече ще му дадат и няколко минути ток като спре изцяло, докато стабилизатора ще му го изправя само...




  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #15

    Tokovi udari

    Shte se smeete no az sum sus BG stabilizator "STABILTRON" ot predi poveche ot 10 godini i nqmam ama nikakvi problemi :-)))



    .. a v Liulin toka e nepostoqnen i po naprejenie i po vreme :-))) .. smetam znaete kak e :-)))



    Спомените правят бъдещето да изглежда, като минало!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе